R e k l a m a

Zrzutka mieszkańców na śMIECIARKĘ

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego Zrzutka mieszkańców na śMIECIARKĘ

 • This topic is empty.
Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 20)
 • Autor
  Wpisy
 • #102607 Reply
  Rozsądek
  Gość

  SKORO JEST PROBLEM Z FIRMAMI DOT. ODBIORU ŚMIECI MOŻE ZROBIMY AKCJĘ PLUS MIASTO I ZAKUPIMY ŚMIECIARKI ZAŁOŻYMY FIRMĘ PRZY MZK I BĘDZIE TANIEJ???

  #102609 Reply
  Zielony
  Gość

  Popieram pomysł

  #102610 Reply
  Aga
  Gość

  Jestem za, ja za 4 osoby co miesiąc płacę 100 zł za śmieci, a to stawka tylko do marca, strach pomyśleć ile będzie w kwietniu. proszę obliczyć mieszkańców gminy i ile mniej więcej będzie od osoby. Jeśli ludzie konkretnie będą wiedzieć ,że jednorazowo zapłacą jakąś sumę , ale np odbiór śmieci stanieje na pewno się zgodzą,

  #102611 Reply
  Ewka
  Gość

  popieram

  #102613 Reply
  tajny agent
  Gość

  A kto te śmieci będzie odbierał? Czy budujemy nową instalację przy MZK w Pajęcznie?

  #102614 Reply
  Nie jestem frajerem, nie dołoże się do śmieciarki
  Gość

  Bardzo mądry pomysł, ciekawe czyj. Jako mieszkaniec ogłaszam, że nie mam zamiaru dorzucać się do śmieciarki dla gminy. Najtaniej będzie, gdy zaczniemy palić śmieciami w piecach. Już to widze jak Ekoregion zabiera łaskawie śmieci z naszej śmieciarki. Oni mają śmieci a nadto.

  #102615 Reply
  Z….
  Gość

  no i teraz bedziemy wąchać nie swój smród bo wysypisko jest eko regionu a nie gminy wiec śmieci i tak będą jeździć przez Dylow… tylko nie nasze….. brawo zróbcie wysypisko na Mzk i będą dwa w Gminie….

  #102620 Reply
  Nie jestem frajerem, nie dołoże się do śmieciarki
  Gość

  A gdzie fachowcy od referendum? Może niech zaproponują konkretne rozwiązania a nie mrzonki? Przecież kampania się już zaczęła.

  #102626 Reply
  Kamila
  Gość

  Zawieziemy śmieci na Matusowiec 😂

  #102628 Reply
  Edek
  Gość

  Zakup śmieciarki nic nie da, opłaty czy dla prywatnej firmy czy państwowej na składowisku, w CPN-ie, dla pracownika są takie same. Gdyby to było takie proste już byśmy mieli na naszym terenie z 10 firm!

  #102629 Reply
  Nie jestem frajerem, nie dołoże się do śmieciarki
  Gość

  Jak sołtysi takie kity wciskają, to ludzie wierzą i potem wyskakuje taki na forum z „wspaniałym pomysłem”. Myśle że na śmieciarkie w powinni się złożyć wszyscy podpisani pod referendum. Listy są, z każdej wsi coś skapnie.

  #102630 Reply
  Max
  Gość

  Szukać innych firm tańszych do odbioru śmieci w Gminie Pajęczno,
  Ogłosić przetarg.
  Kleszczów potrafi ominąć zakłady energetyczne i prąd mają tańszy, a my może wysiedliśmy Pajęczno i zrobimy ogólnopolskie śmietnisko, i jeszcze do tego dopłaćmy.

  #102633 Reply
  Edek
  Gość

  Jeżeli uważasz, że to jest tani interes najpierw sprawdź jakie są koszty. Zatrudnij kierowcę śmieciarki oraz dwóch pomocników na pełny etat (licz się z tym, że w razie choroby jednego z nich musisz mieć kadrę, aby zastąpić pracownika), ubezpiecz pojazd i uzyskaj wszystkie zezwolenia i przeglądy (licz się z tym, iż w razie awarii pojazdu śmieci same się nie zbiorą i trzeba mieć zapasowy pojazd), uzyskaj zgodę na wywóz na którekolwiek składowisko i zobacz jakie są opłaty od tony dowiezionego ,,towaru”. Licz się również z tym, iż składowiska mają swoje limity, a segregacja się poszerza dzięki dobrej zmianie oczywiście. Musisz zatrudnić kogoś do aby prowadził administrację i księgowość – chyba że zrobisz to sam to obniży ci koszty. A co do wysokich stawek wystąp do EKO-REGIONU o udostępnienie informacji dotyczącej: ile muszą oddawać daniny do Województwa od każdej tony na przestrzeni od 2013 do 2020 roku i zobaczysz jak zdrożało składowanie jednej tony odpadów na przestrzeni tych kilku lat. Dobra zmiana nas doi po prostu trzeba wziąć pieniądze na wszystkie plusy, kierowników w spółkach oraz odprawy co półroczne.

  #102662 Reply
  Elo
  Gość

  A gdzie fachowcy od referendum? Może niech zaproponują konkretne rozwiązania a nie mrzonki? Przecież kampania się już zaczęła.- Na to czekam. Bo nic na razie nie widzę poza „Odsuńcie tamtych a dajcie NAM RZADZIĆ”.

  #102715 Reply
  Rozsądek
  Gość

  Gdyby była Rada zaradna to można by temat poruszony zrealizować!!!

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 20)
Odpowiedz do: Zrzutka mieszkańców na śMIECIARKĘ
Twoje informacje