R e k l a m a

Życie …ach życie

Przeglądajasz 15 wpisów - od 811 do 825 (z 1,180)
  • Autor
    Wpisy
  • #60951 Reply
    Kalina
    Gość

    No to, „mikołajek”, wszystkiego dobrego i dajmy już spokój nauczycielom.:)Nie mają w klasach samych geniuszy i pewnie czasami czują się zmęczeni, jak wszyscy ciężko pracujący ludzie.
    Zapomnij o szkolnej traumie i ciesz się wiosną. Chyba, że jesteś jeszcze uczniem???:)

    #60962 Reply
    XyZ
    Gość
    #61147 Reply
    XyZ
    Gość

    Co tu taka cisza?

    Ja weekend spędziłem na intensywnym wyjeździe, a później byłem na obchodach 25 lat Straży i … podobało mi się bardzo.

    #61152 Reply
    jaKa
    Gość

    Ja nadal myślę o tym wywiadzie…
    Na pewno nie możemy o tym zapomnieć. Nie jestem historykiem i nie żyłam wówczas, trudno mi się wypowiadać o wojnie. Należę natomiast do tych ludzi, co pilnują swojego podwórka i każdy człowiek bez względu na poglądy, kolor skóry, narodowość itp. ma naturalne prawa i obowiązki, i naturalne prawo do godnego życia. Nie rozumiem hak dla pieniędzy można zabijać…😞

    #61161 Reply
    jaKa
    Gość

    W weekend byłam w szkole, wieczorami odprężyłam się przy grillowaniu i kolejny tydzień intensywnej pracy nastał, ehh 😠

    #61173 Reply
    XyZ
    Gość

    Chodzisz do szkoły 🙂 ??

    #61178 Reply
    jaKa
    Gość

    Tak, zgodnie z zasadą: Człowiek uczy się przez całe życie…😁

    #61181 Reply
    XyZ
    Gość

    Wooow 🙂 ja bym może też jaki doktorat zrobił…

    #61203 Reply
    marinna
    Gość

    faktyczie

    #61204 Reply
    Gaja
    Gość

    @XyZ i @jaKa ale mnie zainspirowaliście – wezmę fakt studiowania pod rozwagę 😉 chociaż w obliczu zbliżającego się lata pewnie, tak na początek, coś rozwijającego poczytam 🙂
    Co do doktoratu, weź pod uwagę, że marinna w Ciebie wierzy!!! 🙂

    @edgar, obraziłeś się na mnie?

    Tymczasem :
    „Jesteśmy przekonani, że życie stanie się lepsze gdy się ożenimy, będziemy mieli dziecko, a potem następne. Potem jesteśmy sfrustrowani ponieważ nasze dzieci są małe i jesteśmy pewni że wszystko pójdzie lepiej, gdy tylko podrosną. Następnie mamy kłopoty, gdy stają się młodocianymi i musimy się z nimi liczyć. Będziemy z pewnością bardziej szczęśliwi, gdy nasze dzieci skończą ten etap życia. Mówimy sobie, że nasze życie będzie spełnione gdy nasz małżonek weźmie się w garść, gdy będziemy mieli nowe ładniejsze auto, gdy uda nam się w końcu pojechać na wakacje i gdy wreszcie będziemy mogli odpocząć na emeryturze. A prawda jest taka, że nie ma lepszego momentu na to by być szczęśliwym, jak chwila obecna. Bo jeśli nie teraz, to k i e d y ??? W swoim życiu będziesz musiał stale stawiać czemuś czoła. Lepiej będzie, gdy się z tym pogodzisz i postanowisz, że będziesz szczęśliwy mimo wszystko.
    Przez bardzo długi czas wydawało mi się, że moje życie dopiero ma się rozpocząć. To prawdziwe życie. Ale ciągle coś stało na przeszkodzie: jakaś trudność do pokonania, jakaś praca do ukończenia, jakiś czas do poświęcenia, jakiś dług do spłacenia. A dopiero potem zacznie się to prawdziwe życie. W końcu zrozumiałem, że te przeszkody, to właśnie było Ż Y C I E. Ten punkt widzenia pomógł mi spostrzec, że nie istnieje droga prowadząca do szczęścia. Szczęściem jest sama droga. Doceniaj więc każdą chwilę życia. Nie czekaj na to, aż ukończysz jedną szkołę by zacząć inną, utracić dziesięć książek by zdobyć dziesięć innych, by zacząć pracować, by się ożenić, by doczekać piątkowego wieczoru, by był niedzielny ranek, by mieć nowy samochód, aby Twoja hipoteka była już spłacona, aby była już wiosna, lato, jesień, zima, aby być pierwszym lub co najmniej piętnastym, aby Twoja piosenka została nadana przez radio, aby umrzeć, aby się odrodzić … zanim zdecydujesz się aby być szczęśliwym.
    Szczęściem jest podróż, a nie osiągnięcie celu. Nie ma lepszej chwili aby być szczęśliwym jak… T E R A Ź N I E J S Z O Ś Ć ! Żyj i doceniaj chwilę obecną.
    -Autor nieznany-
    A teraz pomyśl dobrze i odpowiedz na 4 poniższe pytania:
    1 – Wymień 5 najbogatszych osób na świecie.
    2 – Wymień nazwiska 5-ciu ostatnich Miss Świata.
    3 – Wymień 10-ciu ostatnich laureatów nagrody Nobla.
    4 – Wymień 10-ciu ostatnich aktorów zdobywców Oskara.
    Nie potrafisz? To takie trudne, nieprawdaż? Nie martw się, nikt tego nie pamięta. Oklaski przemijają! Trofea pokrywają się kurzem! Zwycięzcy są zapominani. A teraz odpowiedz na te pytania:
    1 – Wymień 3 profesorów, którzy Cię czegoś nauczyli.
    2 – Wymień 3 przyjaciół, którzy Ci pomogli w trudnej chwili.
    3 – Pomyśl o osobach, dzięki którym poczułeś się lepszym (ą).
    4 – wymień 5 osób z którymi lubisz przebywać.
    To potrafisz? To jest łatwiejsze, no nie? Osoby, które liczyły się w Twoim życiu nie są tymi, które są wyceniane najwyżej, nie mają największej ilości pieniędzy, nie zdobyły najwyższych nagród… Są to osoby, które starają się o Ciebie, które się Tobą opiekują, są to osoby które w każdych okolicznościach pozostają przy Tobie. Pomyślmy o tym przez chwilę. Życie jest krótkie! A Ty – w której kategorii jesteś? Czy wiesz …?”

    Hmm…

    #61206 Reply
    XyZ
    Gość

    Ale się rozpisałaś, ale powiem Ci, że przeczytałem całość.

    3 profesoròw…. nie wymienię.
    2 3 i 4 jest możliwe do wykonania.

    W której kategorii życia jestem? Jeju… chyba w jakiejś depresyjno-olewczej bo ostatnio wszystko mam w d… aby tylko się kasa zgadzała.

    #61207 Reply
    jaKa
    Gość

    @Gaja zgadzam się, życie naprawdę jest krótkie, a człowiek ciągle szuka szczęścia i czeka, święta prawda – najpierw skończyć 18 lat, potem ślub, potem dzieci, dom, praca, samochód, remont domu, komunia dzieci, 18tka dzieci, studia, ślub….😃. Musimy nauczyć się cieszyć tu i teraz, bo jutra może już nie być 😐
    A w jakim momencie życia ja jestem teraz – hmm chyba w najlepszym 😁. Mam rodzinę, dom, samochód i zdrowie 😵 – oby tak dalej.
    Wesołego i owocnego (w spotkania lub w ciszę i spokój lub w co chcecie) weekendu życzę wszystkim forumowiczom 👌

    #61208 Reply
    XyZ
    Gość

    jaKa masz samochód? Powiedz jeszcze, że masz prawo jazdy 😀

    #61209 Reply
    Gaja
    Gość

    @XyZ, wiesz, zaraz tam rozpisałam, podejrzałam w necie 😉 pomyślałam, że to ważne, wiec się dzielę – na tyle już mnie znasz 😉 Przebrnąłeś przez całość. Brawo TY! 🙂 Naprawdę nie było 3 nauczycieli, którzy widzieli w Tobie potencjał? Może gdybyś zrobił następne podejście i następne 😉 przemyśl to jeszcze i daj ludziom szansę 😉
    Ad.3 to tak cichutko spytam, może znaleźliśmy się, tj. forumowicze, w tym szacownym gronie, nie żeby zaraz w pierwszej 5-tce, ale … w 20-stce?
    „Twoja” kategoria może wprawdzie służyć tymczasowo, jednak na dłuższą metę – osobiście nie polecam – zatem dla Ciebie do przemyślenia.

    @jaKa, serdecznie Ci dziękuję za podpowiedź. Zaczęłam się zastanawiać w jakim momencie życia jestem, zbyteczne kombinacje. MASZ RACJĘ, TO PROSTE – NAJLEPSZYM 🙂 … poczułam ulgę, to oznacza, że wprawdzie mogę zmieniać, ulepszać, ewoluować, modyfikować ale również spać spokojnie i zmiany wprowadzać sukcesywnie, bez „ciśnienia” 🙂
    P.S. Pozwolisz, że przyłączę się do Twoich życzeń 🙂

    #61211 Reply
    jaKa
    Gość

    Różne cele jeszcze przede mną. Zgadzam się, że jesteśmy tu i teraz, i to jest szczęście, a dzięki celom jest sens istnienia 😃.
    @XyZ – tak mam, zgadłeś 😉

    @Gaja
    – Ty to potrafisz wygrzebać z netu „prawdziwe perełki” ☺

Przeglądajasz 15 wpisów - od 811 do 825 (z 1,180)
Odpowiedz do: Reply #61152 in Życie …ach życie
Twoje informacje