R e k l a m a
Strona głównaImprezyMagiczna Noc Kupały nad Wartą: Piknik rodzinny z tradycjami

Już niebawem, nad brzegiem Warty, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – „Magiczna Noc Kupały – piknik rodzinny nad Wartą”. To nie tylko impreza plenerowa, ale przede wszystkim spotkanie integracyjne dla mieszkańców regionu, mające na celu przybliżenie tradycji nocy świętojańskiej.

Piknik kusi bogatym programem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Będą tam występy lokalnych zespołów,prezentacje twórców rękodzieła i lokalnych specjałów. Nie zabraknie też wspólnych tańców przy ognisku z pochodniami,puszczania wianków na wodę i warsztatów plecenia wianków. To doskonała okazja, by poznać dawne wierzenia i zwyczaje związane z nocą Kupały, a także zgłębić tajniki zielarstwa.

Kultywowanie tradycji i budowanie więzi

Organizatorzy pikniku stawiają na kultywowanie regionalnych tradycji i budowanie więzi między mieszkańcami. Noc Kupały to czas na wspólne świętowanie, integrowanie się i czerpanie siły z natury. To również doskonała okazja, by przekazać młodemu pokoleniu wiedzę o naszych korzeniach i wartościach, jakie niesie ze sobą tradycja.

-

0
Podziel się swoją opiniąx