XIV Pajęczański Zlot Konstruktorów i Posiadaczy Vitar

9

Przed nami kolejny „Zlot konstruktorów i posiadaczy VITAR”. Impreza ściąga do Pajęczna miłośników aut terenowych z całej Polski.

„Zlot konstruktorów i posiadaczy VITAR” odbędzie się już po raz czternasty. Główną atrakcją imprezy jest rajd wytyczony po terenach zalewowych. Uczestnicy będą rywalizować ze sobą w dwóch ategoriach Extreme oraz Wyczyn.

Wbrew niektórym komentarzom, miłośnicy czterech kółek zadbają także o przyrodę. Jak podkreślają rajd wytyczony jest po terenach własnych lub dzierżawionych. Organizatorzy sprawdzają również wcześniej czy nie ma tam roślin i zwierząt pod ochroną. Przy okazji sprzątając to co zastali i to co zostawiają w lesie.

Jeśli chcecie poczuć klimat imprezy zapraszamy do naszej archiwalnej wideo-relacji oraz filmu z wyznaczania trasy na tegoroczną edycję.

R e k l a m a
Poprzedni artykułNie żyje ofiara pobicia w Pajęcznie
Następny artykułWielkie czerwone serce od Akademii Sportu
guest
9 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
kłamczuchy
kłamczuchy
20 dni temu

Napisaliście po własnych terenach…hmmmm…. tylko nie zawsze tak jest, jednego roku mój las z rowem powojennym był tak zryty, bez zgody, bez pozwolenia, tylko głupie tłumaczenia, że zgody były, śmiechu warte. Nie mówiąc już, że jakie pobojowisko zrobili takie zostawili, sam musiałem po nich sprzątać i odrywać taśmy i pieczątki umieszczone bez mojej zgody, że nie wspomnę o uszkodzonych drzewach i zdewastowanym podłożu. Kto weryfikuje tą trasę i umowy dzierżawy?

123
123
odpowiedział na komentarz  kłamczuchy
20 dni temu

To prawda, również widziałem nie posprzątane taśmy w lasach po rajdzie

qwerty
qwerty
odpowiedział na komentarz  kłamczuchy
20 dni temu

U mojego sąsiada na czwartym Sadowcu też zrobili jesień średniowiecza

kartkazzeszytu
kartkazzeszytu
20 dni temu

Super, w końcu coś się dzieje!!!

Jozin z Bazin
Jozin z Bazin
20 dni temu

Hmm, a któż z tych offroadowcow ma wykształcenie biologiczne aby ocenić, czy na terenach po których jeżdżą występują chronione gatunki roślin i zwierząt? Przyjaciele lasu się znaleźli… Do dzisiaj na drzewach wiszą taśmy z zeszłych lat … Won z lasu!!!

Marek
Marek
19 dni temu

Pieluszka na fali

romek
romek
19 dni temu

Tu w Pajecznie to co by nie zrobił to wszysto żle i ludziom nie dogodzisz .

Antoś
Antoś
odpowiedział na komentarz  romek
19 dni temu

Racja kolego już zapomnieli że całkiem niedawno byli pozamykani w domach i mieszkaniach ktoś chce jakąś rozrywkę dziczy zapewnić to jeszcze źle. Owszem po rajdzie powinni posprzątać.

kłamczuchy
kłamczuchy
odpowiedział na komentarz  romek
18 dni temu

Nikt nie ma nic przeciwko rajdom! Tu raczej chodzi o naruszanie prywatnych gruntów i ich dewastację. Róbcie rajdy, ale z głową. Jak raz zorganizujecie od czapy to teraz widzicie jaka jest niechęć …. wystarczyło podjechać do tych ludzi pogadać, a nie zastosować technikę jakoś to będzie.