R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaFakty i mity o przedwczesnym wytrysku

Fakty i mity o przedwczesnym wytrysku

Problemy z odbyciem stosunku płciowego mogą występować u mężczyzn w każdym wieku – zarówno u seniorów, jak i u tych, którzy dopiero niedawno rozpoczęli regularne współżycie. Mowa tutaj między innymi o spadku libido czy problemach z potencją, a także przedwczesnym wytryskiem.

Jakie problemy natury seksualnej mogą dotykać mężczyzn?

Do najpopularniejszych zaburzeń seksualnych u mężczyzn należą:

  • problem przedwczesnego wytrysku,
  • obniżenie libido,
  • obniżony popęd płciowy.

Przyczyny wymienionych zaburzeń są różne – mogą mieć podłoże hormonalne, pojawiać się na skutek problemów natury psychicznej czy przyjmowania niektórych leków. Leczenie powyższych przypadłości nie jest łatwe, jednak w większości przypadków można osiągnąć oczekiwane rezultaty. Zajmuje się nim, w zależności od rodzaju problemu, urolog, seksuolog czy nawet terapeuta. Dodatkowo w wielu sytuacjach warto sięgnąć po różnego typu farmaceutyki, które pomagają uporać się z przykrymi problemami. W aptekach internetowych bravera control w areozolu kupić można bez większego problemu, natomiast u większości mężczyzn pozwala on opóźnić wytrysk, dając większą przyjemność ze stosunku obu partnerom.

Mity związane z przedwczesnym wytryskiem

Przedwczesny wytrysk owiany jest wieloma mitami, z którymi usilnie starają się walczyć lekarze. Do najpopularniejszych należą twierdzenia, jakoby przedwczesny wytrysk:

  • dotyczył wyłącznie seniorów lub młodych mężczyzn – problem ten może dotykać osób w każdym wieku;
  • jest nieuleczalny – w większości przypadków problemu można się pozbyć, jednak należy kierować się zaleceniami lekarza;
  • miał swoją przyczynę wyłącznie w psychice – mogą na niego wpływać także niektóre leki, brak stałej partnerki seksualnej czy długie przerwy pomiędzy poszczególnymi stosunkami płciowymi.

Warto także wspomnieć o tym, że wbrew powszechnej opinii, przedwczesny wytrysk to nie to samo, co zaburzenia erekcji. Te dwa pojęcia są często ze sobą mylone, przy czym ich objawy są zupełnie inne.

Fakty na temat przedwczesnego wytrysku

Aby lepiej zrozumieć problem przedwczesnego wytrysku, warto poznać kilka faktów, które związane są z tą przypadłością. Okazuje się, że przedwczesny wytrysk:

  • może być następstwem chorób – między innymi przerostu lub zapalenia prostaty;
  • często psuje relację pomiędzy partnerami – zwykle powodem jest niemożność zaspokojenia partnerki przy jednoczesnej niechęci podjęcia odpowiedniego leczenia;
  • można skutecznie leczyć przy pomocy psychoterapii – wcześniej należy jednak rozpoznać jego przyczynę. Jeśli leży ona w psychice, warto udać się do terapeuty;
  • można opóźnić za pomocą odpowiednich środków farmakologicznych – wiele z nich dostępnych jest bez recepty.

Mężczyźni, którzy borykają się z problemem przedwczesnego wytrysku, powinni pamiętać, że jedynym skutecznym sposobem na poprawę jakości życia seksualnego jest skorzystanie z pomocy doświadczonego lekarza. Zdiagnozuje on przyczynę przedwczesnej ejakulacji, a następnie określi dostępne metody leczenia i wybierze te, które w konkretnym przypadku okażą się najskuteczniejsze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a