R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaMądry wybór pompy ciepła, kolektorów słonecznych  i modułu fotowoltaicznego

Mądry wybór pompy ciepła, kolektorów słonecznych  i modułu fotowoltaicznego

Coraz bardziej popularne stają się pompy ciepła, kolektory słoneczne lub moduły fotowoltaiczne. Decydujemy się na nie ze względu na względu ekologiczne oraz możliwie niskie koszty ogrzewania domu. Na decyzję o wybraniu tej formy ogrzewania maja wpływ również dofinansowania unijne na zakup i montaż tego typu urządzeń oraz instalacji. Ważne jest jednak, aby zdecydować się na zakup urządzeń od dobrych producentów.

Odnawialne źródła energii to takie, które nigdy się nie wyczerpują. Zalicza się do nich m.in. energię promieniowania słonecznego, energią skumulowaną w wodzie gruntowej i powierzchniowej, a także w powietrzu atmosferycznym. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnych form ogrzewania, takich jak gaz, olej, węgiel czy energia elektryczna pozyskiwana z paliw kopalnych. Energia odnawialna jest całkowicie darmowa. Możemy dzięki temu ograniczyć koszty ogrzewania domu. Użytkowanie takiej energii nie ma też negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Najczęściej w domach stosowane są kolektory słoneczne. Jednak coraz większą popularnością cieszą się również pompy ciepła, które mogą w zupełności zastąpić tradycyjny kocioł grzewczy lub ogrzewać wnętrza domu przez większą cześć sezonu grzewczego. Wiele osób chce również samodzielnie produkować własny prąd z darmowej energii promieniowania słonecznego. Jest to możliwe dzięki modułom fotowoltaicznym.

Na rynku możemy znaleźć wiele tego typu urządzeń. Warto jednak wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas nabywania takich sprzętów.

Informacje podstawowe

Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o wyborze danego systemu upewnić się, czy aby na pewno może zostać zainstalowany w naszym domu. Nieodpowiednio dobrane urządzenia przyniosą nam więcej szkody niż pożytku. Warto skonsultować się ze specjalistą, który dokładnie zna branżę odnawialnych źródeł energii. Dzięki temu, będziemy mogli podjąć odpowiednią decyzję.

Producent

Producentów urządzeń korzystając z odnawialnych źródeł energii jest wielu. Przy wyborze tego jedynego na pewno nie należy kierować się niską ceną, ponieważ możemy wtedy znacznie stracić na jakości. Warto skorzystać z usług producenta, który już od dłuższego czasu jest na rynku i od kiedy specjalizuje się w instalacjach solarnych, fotowoltaicznych czy w pompach ciepła i jaką opinią cieszy się wśród inwestorów. Warto również przeprowadzić reaserch wśród znajomych czy nie kupowali do swojego domu tego typu urządzeń.

Warto również sprawdzić kto jest gwarantem danego urządzenia – znany producent, importer czy instalator. Należy pamiętać, aby zwrócić uwagę na to, czy wysoka jakość urządzeń potwierdzona jest przez certyfikaty i atesty. Odzwierciedleniem ich dobrej jakości powinna być również gwarancja udzielana na długi okres. Warto też dokładnie zapoznać się z jej warunkami. Koniecznie należy wziąć pod lupę również zakres świadczonych usług przez producenta – od planowania instalacji aż po wsparcie serwisowe w okresie gwarancji, jak również poza nią.

Urządzenia z dofinansowaniem

Korzystając z dofinansowań unijnych do urządzeń korzystających z odnawialnych źródeł unijnych, warto sprawdzić czy oferowane sprzęty mają certyfikaty potwierdzające ich jakość. Należy sprawdzić również wytyczne dotyczące instalacji oraz czy urządzenia spełniają wszystkie wymagania techniczne.

Fachowe doradztwo oraz konkurencyjne ceny urządzeń znajdą Państwo na remont.biz.pl

R e k l a m a

9 KOMENTARZE

guest

9 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
XyZ
XyZ
6 lat temu

W gminie Działoszyn miało być dofinansowanie na kolektory i co?

10warta
10warta
odpowiedział na komentarz  XyZ
6 lat temu

No właśnie i co?

olo
olo
odpowiedział na komentarz  10warta
6 lat temu

może zaś źle napisali wniosek i kasa z UE przepadła
ostatnio im kilka mln euro przeszło kolo nosa bo jakiś urzędnik źle
napisał wniosek

olo
olo
odpowiedział na komentarz  olo
6 lat temu

19.30 Polsat, Państwo w państwie
o urzędasach pajęczanskich

jan
jan
6 lat temu

Kto sponsoruje ten artykuł. Admin ile dostałeś za reklamę?

Julek
Julek
odpowiedział na komentarz  jan
6 lat temu

Przecież jest link na końcu :/

Aleksandra40DW
Aleksandra40DW
6 lat temu

Poszukująca możliwości obniżenia kosztów energii w domu czy firmie warto też zainteresować się grupowymi zakupami energii, które organizowane są już z powodzeniem w internecie za pośrednictwem platform takich jak https://www.ogarniamprad.pl Zakupy w grupie, wspólnie z innymi odbiorcami, czy to indywidualnymi czy firmami to jeden z najlepszych sposobów na negocjację ceny energii.

racjonalny
racjonalny
5 lat temu

Ale naród został ogłupiony zieloną energię. Tylko za ile lat ta inwestycja zwróci. 8 miesięcy palimy w piecu, to ciepła woda jest w bojlerze. 4 miesiące możemy teoretycznie „grzać” słońcem. Ale tylko teoretycznie, bo ile tych dni słonecznych jest. Elektronika sterująca kolektorem też bierze energię. Po kilku latach zmniejsza się sprawność całego układu kolektora i fotowoltaiki bo przecież akumulatory tracą sprawność. W ogóle założenie tych urządzeń to poważny koszt. A zeszpecenie podwórka i dachu to już inna bajka. Ludzie latem palą w piecu żeby grzać wodę, tylko niech ktoś przeliczy ile węgla w kilogramach dziennie wrzuci w kocioł i przeliczy… Więcej »

Sylwek
Sylwek
odpowiedział na komentarz  racjonalny
2 lat temu

Masz rację najtańsze zawsze będzie „ognisko” oraz chrust z lasu. Kupując różne dobra (meble, buty, rower, telefon, samochód czy piwo) nie zawsze głównym kryterium wyboru jest wyłącznie cena. Jesteśmy zabiegani więc szukamy rozwiązań szanujących nasz czas. Pompy ciepła oraz fotowoltaika to produkty, które dynamiczne wkraczają w naszą codzienność, są montowane właśnie ze względu na to, że umiemy liczyć pieniądze. Zawsze należy rozważyć każdy przypadek indywidualnie. Wiem co piszę, gdyż zajmuję cię tymi systemami zawodowo. Pozdrawiam.