R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaMaterace Pabianice - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Materace Pabianice – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybór materaca nie jest sprawą, którą można zlekceważyć i podejść do niej bez wiedzy. Jeśli tak zrobimy, najprawdopodobniej skończmy z bólem kręgosłupa i potrzebą kupienia kolejnego, tym razem odpowiedniego materaca. Aby zaoszczędzić sobie bólu i pieniędzy, warto od razu zainwestować w dobry materac. Jednak jak go wybrać? Wpływa na to wiele czynników – zajmiemy się najważniejszymi. Zanim jednak to zrobimy, przyjrzyjmy się temu, dlaczego materac jest tak ważny.

Dlaczego wybór materaca jest tak ważny?

Nieodpowiedni materac może niestety bardzo niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie – nie tylko w aspektach fizyczny, ale i psychicznych. Oczywiście nie ma co tłumaczyć, że wiąże się z bólem kręgosłupa i mięśni pleców, ale wpływ na psychikę jest już mniej znany wielu ludziom. Jest on jednak kluczowy. Sen jest nam potrzebny, aby zregenerować siły zarówno fizyczne, jak i umysłowe – jeśli nie dostarczymy odpowiedniego, relaksującego snu swojemu ciału, nasz umysł również zareaguje. Możemy odczuwać zmęczenie, jak i brak koncentracji. Nie bez zmian pozostanie również nasz nastrój.

Jak tego uniknąć? Na początek warto zainwestować w materace tworzone przez profesjonalistów, takich jak firma Hilding, której doświadczenie i jakość potwierdzone jest wieloma certyfikatami. Jednak oprócz tego, materac trzeba dobrać zgodnie z naszymi potrzebami.

Dlaczego wybór materaca jest tak ważny?

Jaką twardość materaca wybrać?

Czynnik ten jest bardzo ważny – determinuje, czy nasz spoczynek będzie zdrowy dla kręgosłupa. Ogólnie przyjmujemy zasadę, że im więcej waży dana osoba, tym twardszy powinna kupić materac. Dzieje się tak, gdyż im większy ciężar, tym większy nacisk. Żeby utrzymać dobrą krzywiznę kręgosłupa, należy zapewnić więc odpowiednią twardość.

Przyjęło się, że powyżej 90 kg powinniśmy kupować materace twarde, które najczęściej są wykonane w technologii sprężynowej, jak na przykład model Hilding Cha-Cha. Jest to materac kieszonkowy, który zapewnia odpowiednią twardość w różnych strefach. Jeśli ważymy poniżej tej granicy, warto zainwestować w materac średnio-twardy – najlepiej piankowy, jak na przykład Hilding Rumba z pianką termoelastyczną Visco.

Materace miękkie się proponowane głównie dla dzieci, jak i osób ze schorzeniami kręgosłupa – jest to wtedy zależne od decyzji specjalisty. Pabianice materace będą świetnym miejscem do znalezienia wszystkich rodzajów twardości materacy.

Rodzaj materaca – jak wybrać?

Wyróżniamy głównie dwa typy materaców – piankowe, jak i sprężynowe. W zależności od potrzeb powinniśmy wybrać jeden na drugim.

Zacznijmy od materaców sprężynowych, których świetnym przedstawicielem jest Hilding Lambada z technologią Pocket Plus. Jest to najnowsza wersja techniki kieszonkowej, która cieszy się popularnością od wielu lat. Dzięki niezależności działania sprężyn, materac dostosowuje się idealnie do każdego ciała. Leszno materace zapewnią nam zarówno materace kieszonkowe, jak i piankowe w najwyższej jakości.

A co z materacami piankowymi? Najczęściej polecane są osobom do 90 kg, gdyż występują głównie w średnio-twardej wersji. Idealnym przykładem będzie Hilding Rumba z pianką Flexifoam, która zapewni wygodę i bezpieczeństwo snu każdemu użytkownikowi.

Musimy pamiętać, że aby zachować nasz kręgosłup w dobrym stanie, materac jest świetnym wyjściem, ale warto też edukować się w tym zakresie – serwis zdrowykregoslup.pl pomoże nam w tym na każdym kroku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a