R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaPlecak taktyczny, czyli fundament wyposażenia fana airsoftu

Plecak taktyczny, czyli fundament wyposażenia fana airsoftu

Całe wyposażenie podczas rozgrywek airsoftowych zajmuje dość dużo miejsca. Potrzebne są oczywiście repliki, kulki, magazynki, ewentualne granaty dymne, czy też naboje z gazem. Wiele zależy od stylu gry, jednak plecak taktyczny jest niezbędnym rozwiązaniem dla każdego fana airsoftu. Takie akcesorium bez problemu zmieści wszystkie potrzebne elementy i zapewni odpowiednią wygodę oraz wytrzymałość. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Dlaczego warto korzystać z plecaka taktycznego?

Standardowe plecaki zwykle oferują dość ograniczoną ilość miejsca. Fani airsoftu często potrzebują zabrać ze sobą sporo sprzętu i akcesoriów, przez co takie rozwiązanie będzie po prostu zbyt małe. Na rynku znajdziemy jednak modele taktyczne – oferujące bardzo dużą przestrzeń oraz wiele poszczególnych, łatwo dostępnych kieszeni.

Jest to oczywiście droższy wybór, jednak znacznie bardziej praktyczny, jeśli chodzi o specyfikę tego hobby. Producenci dbają także o odpowiednią wytrzymałość. Wykorzystuje się solidne materiały, by plecak wojskowy był odporny na wodę, pył i ciężkie warunki pogodowe. W ten sposób całe wyposażenie nie ulegnie uszkodzeniu i dość łatwo można je transportować podczas rozgrywki.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie plecaka taktycznego?

Oczywiście najważniejszą kwestią jest w tym wypadku pojemność oraz ilość kieszeni. Różni się to w zależności od wybranego modelu – przy czym warto pamiętać, że większe plecaki taktyczne będą po prostu mniej wygodne. Należy dobrać model konkretnie do swoich wymagań – tak by nie był zbyt mały ani za duży.

Producenci ciągle udostępniają nowe rozwiązania, więc na rynku znajdziemy szeroki wybór, jeśli chodzi o sam design plecaka taktycznego. Najpopularniejsze są kamuflaże, które dodatkowo pomagają podczas rozgrywki. Kolor oraz sam wygląd akcesorium zależy od osobistych preferencji – warto go dopasować do całego stroju gracza.

Przy zakupie należy także zwrócić uwagę na wytrzymałość. Plecaki odporne na wodę to podstawa. Rozgrywki w deszczu mogą zdarzać się bardzo często, a nie chcemy by cały nasz sprzęt po prostu się zmoczył – może to uszkodzić niektóre jego elementy. Odporność na uszkodzenia mechaniczne to także dość ważna kwestia, ponieważ airsoft wiąże się z trudnymi warunkami i terenem.

Jakie są inne akcesoria do przechowywania wyposażenia?

Oprócz plecaków taktycznych na rynku znajdziemy różnego rodzaju torby na pas lub nerki. Je również można z powodzeniem wykorzystywać do przenoszenia wyposażenia taktycznego. To szczególnie wygodne, jeśli chodzi o magazynki, kulki, czy inne rzeczy, które warto stale mieć pod ręką.

Dodatkowa, mniejsza torba może być uzupełnieniem pełnoprawnego plecaka taktycznego. Wiele zależy od tego, ile miejsca potrzebujemy, jednak podręczne akcesoria należy umiejscowić tak, by ich znalezienie nie było problemem oraz nie zajmowało zbyt dużo czasu. Jest to ważna kwestia – zwłaszcza podczas dość dynamicznej rozgrywki, np. typu CQB.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a