R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatZałęczański Ultra Run

Już 9 lipca rusza Załęczański Ultra Run. Uczestnicy sprawdzą się w bieganiu, jeździe rowerem oraz pływaniu kajakami. Gościem honorowym imprezy będzie rekordzista Polski w maratonie – Henryk Szost.

Załęczański Ultra Run to wielka sportowa impreza odbywająca się na malowniczych terenach Załęczańskiego Parku Krajobrazowego. Zawodnicy będą rywalizować ze sobą w biegach na dystansie 60, 42 i 21 kilometrów. Na miłośników dwóch kółek czeka 42 kilometrowy maraton rowerowy. Zaplanowano również wyścigi kajaków oraz bieg dla najmłodszych. Podczas sportowych zmagań uczestnicy będą mieli okazję poznać walory krajobrazowo-przyrodniczych gminy Działoszyn, która także włączyła się w organizację imprezy.

Załęczański Park Krajobrazowy został utworzony w 1978 roku jako jeden z pierwszych parków krajobrazowych w Polsce. Chroni on malowniczy jurajski krajobraz Wyżyny Wieluńskiej obejmujący zakola rzeki Warty oraz jej przełomy, a także florę (25 gatunków pod ścisłą ochroną) oraz faunę (16 gatunków). To idealne miejsce na tzw. slow travel. Jednymi z ciekawszych atrakcji jest Góra Św. Genowefy, Góra Wapiennik i Góra Zelce, ostańce, niegdyś dobrze widoczne w nadwarciańskim krajobrazie, dziś porośnięte sosnowymi lasami. Mimo że leżą one na granicy trzech gmin: Pątnów, Wierzchlas i Działoszyn, są bardzo osobliwą atrakcją Załęczańskiego Parku Krajobrazowego. Nie mniej atrakcji dostarczają też jaskinie, z najbardziej popularną i jednocześnie największą – Jaskinią Szachownica – czytamy na stronie organizatora imprezy.

Zapisy odbywają się pod adresem https://dostartu.pl/za-ecze-ultra-run-v7014

Więcej informacji o imprezie znajdziecie na stronie https://zaleczeultrarun.com

-

0
Podziel się swoją opiniąx