R e k l a m a
Strona głównaWiadomościBiblioteka w Sulmierzycach wyróżniona

Biblioteka w Sulmierzycach wyróżniona

Gminna Biblioteka Publiczna im. Filipa Sulimierskiego w Sulmierzycach została uznana za najlepszą bibliotekę w województwie łódzkim w rankingu Rzeczpospolitej.

Nagroda przyznawana jest samorządom najbardziej zaangażowanym w kulturalny rozwój swojej gminy. W rankingu brano pod uwagę m. in. powierzchnie biblioteki w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, liczbę książek zakupionych w 2013 r., udział dotacji podmiotowej dla biblioteki w budżecie gminy, czytelników biblioteki w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, liczbę godzin otwarcia biblioteki, formy dostępu do Internetu dla czytelników, jakość i wielkość księgozbioru w przeliczeniu na 1000 mieszkańców itp.

Dyplom w imieniu gminy Sulmierzyce odebrał Przewodniczący Rady Gminy w Sulmierzycach Tadeusz Kruszyński. Towarzyszyła mu Kierownik Biblioteki Anita Wawrzyniak. Nagrodę wręczali Dyrektor Instytutu Książki Grzegorz Gauden oraz Paweł Jabłoński Zastępca Redaktora Naczelnego Rzeczpospolitej.

Biblioteka w Sulmierzycach uplasowała się na 19-stym miejscu w kraju oraz na 7-mym miejscu w kategorii gmin wiejskich. Ogółem w tegorocznej edycji zostało ocenionych 800 bibliotek. Tak wysoka pozycja byłaby nieosiągalna bez inwestycji w nowy budynek. Gmina pozyskała na ten cel milion złotych z programu Biblioteka+ oraz ponad 700 tys. na montaż pomp ciepła z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Pozwoliło to nie tylko na rozwój biblioteki ale stworzenie nowoczesnej placówki kulturalnej aktywizującej naszą społeczność co zostało docenione przez Rzeczpospolitą i kapitułę konkursu.

tekst i fot: sulmierzyce.eu
R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments