R e k l a m a
Strona głównaWiadomościByły adwokat zatrzymany przez CBA

Były adwokat zatrzymany przez CBA

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego adwokata za powoływanie się na wpływy w wymiarze sprawiedliwości. Zatrzymany usłyszał zarzuty i na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Agenci białostockiej delegatury CBA zatrzymali byłego adwokata, który w zamian za pieniądze miał wielokrotnie zobowiązać się do załatwienia pomyślnego końcowego rozstrzygnięcia postępowań prowadzonych przez prokuraturę i sądy. Zatrzymany prowadził swoją kancelarię w Wieluniu, jednak wielu z jego klientów to mieszkańcy powiatu pajęczańskiego. Prokurator przedstawił zatrzymanemu trzy zarzuty dotyczące powoływania się na wpływy kwalifikowane z art. 230 § 1 kk.

Śledztwo nadzorowane przez Podlaski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku dotyczy wielokrotnego powoływania się na wpływy w wymiarze sprawiedliwości przez adwokata prowadzącego Kancelarię Adwokacką w Wieluniu. Czyny te miały miejsce w 2018 roku. Wówczas adwokat w zamian za załatwienie spraw domagał się korzyści majątkowych w postaci pieniędzy w kwocie nawet 320 tysięcy złotych. Jak ustalono, otrzymał taką korzyść w łącznej kwocie 140 tysięcy złotych – informuje Prokuratura Krajowa.

Czyny zarzucone podejrzanemu zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.
Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, obawę ucieczki i ukrycia się podejrzanego, jak również grożącą mu surową karę na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

R e k l a m a

29 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

29 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Państwo teoretyczne
Państwo teoretyczne
2 lat temu

Gdzie są teraz lemingi z totalnej opozycji którzy krytykowali POwołanie CBA przez PiS

Mecenas
Mecenas
odpowiedział na komentarz  Państwo teoretyczne
2 lat temu

A jak tam z procesem karnym prawej i sprawiedliwej stąd? 9 rok idzie.

Pierwsza kadrowa
Pierwsza kadrowa
2 lat temu

A kiedy prawi i sprawiedliwi inaczej odpowiedzą za kampanie wyborcze, zatrudnienia i inne lody?

Stach
Stach
odpowiedział na komentarz  Pierwsza kadrowa
2 lat temu

No np ruda dycha?

Pierwsza kadrowa
Pierwsza kadrowa
odpowiedział na komentarz  Stach
2 lat temu

Niech powie jak funkcjonowało to biuro w Sulmierzycach?

Roman
Roman
2 lat temu

Adwokat Grzegorz B. miał wpływy i koneksje na które się powoływał. Polecam artykuły na http://www.kasta.news . Śledztwo niby rozwojowe, dopiero pierwszy zatrzymany a już wyrokuje się że wpływy i koneksje były nieprawdą. Były prawda a areszt to de facto odstrzelenie najsłabszego ogniwa i ochrona skorumpowanych prokuratorów i sędziów.

Yaro
Yaro
2 lat temu

To trzeba mówić głośno, że morawiecki dostał zlecenie na wyniszczenie Polski, na „zagłodzenie” naszego państwa. Przecież wszystkie jego posunięcia taki dają efekt. Ten efekt widzą wszyscy, morawieckiemu brakuje tylko zasłony dymnej by się wymigać z odpowiedzialności, dlatego zależy mu na wprowadzeniu Polski do wojny, by swoją zdradę i doprowadzenie kraju do krachu zrzucić na działania wojenne. Jeśli PIS nie odda władzy, morawiecki, tak rozhuśta społeczeństwo, że wprowadzi stan wyjątkowy i wprowadzi terror NWO, a będzie miał osobista z tego satysfakcję.

Taka prawda
Taka prawda
odpowiedział na komentarz  Yaro
2 lat temu

I pisiory co go go wspierają też niszczą Polskę, za srebrniki i okruchy ze stołu.

Misiek
Misiek
odpowiedział na komentarz  Taka prawda
2 lat temu

Bo pisiory są sprzedajne.

Aneta
Aneta
2 lat temu

Polsza w ruinie, Slava ukrainie!
Drukujemy diengi dla nowej potęgi!
Rzeczypospolita wielka obojga narodów!

Beti
Beti
odpowiedział na komentarz  Aneta
2 lat temu

Brawo Pielucha, inflacja 13,9. Mam nadzieję, że jesteś dumna.

Becik
Becik
odpowiedział na komentarz  Beti
2 lat temu

Uuuu Pielucha jesteś boska. Inflacja prawie 14 %, węgiel po 3 tysiące. Jak zaczynałaś posłowac węgiel był po 700 zł. „Dogadzaj” ludziom dalej i sama ciągnij państwową kasę. Przyjdzie czas rozliczeń.

Bolek
Bolek
odpowiedział na komentarz  Becik
2 lat temu

To są twarde dowody do czego doprowadzają nieudacznicy z pis. Aby samemu się nachapac.

Tomasz
Tomasz
2 lat temu

Ten facet powinien siedzieć już wiele lat temu ale kolesie go bronili

Bodzio
Bodzio
odpowiedział na komentarz  Tomasz
2 lat temu

Tak samo jak niektórzy z pis. Najsprawiedliwsza posłanka 9 rok wlecze proces karny a powiat 3 miliony stracił.

Magda
Magda
odpowiedział na komentarz  Tomasz
2 lat temu

Mogę śmiało dodać: Koleżanki z Sądu i Prokuratury.

Aplikant
Aplikant
odpowiedział na komentarz  Magda
2 lat temu

Słowa prawo i sprawiedliwość dla pisiorów ma inne znaczenie a szczególnie dla tej niby najsprawiedliwszej. Dziadostwo, oszustwo i obłuda totalna.

Zyziek
Zyziek
2 lat temu

Niedługo pojawią się pieniądze z Unii. Wtedy wystarczy i dla Pfizera i dla Kaczyńskiego i dla Zelenskiego i dla Morawieckiego i dla Dudy, a nawet dla Dudziny i jej wielkiej rodziny. Może nawet i dla Lecha Kaczyńskiego, któremu postawią pomnik ze złota. A Polacy? Czyż frajerzy nie są po to by ich kopać w d…?

Polak
Polak
odpowiedział na komentarz  Zyziek
2 lat temu

Polscy władcy wczoraj w Kijowie znowu pogrzebali losy Polski. Współpraca z Ukrainą to katastrofa gwarantowana. Trochę pomóc trzeba ale nie tak jak to robi PIS. 200 tysięcy zamordowanych na Wołyniu pytają zza grobu co się dzieje. To zdrada Polski. Pielucha określ się po której jesteś stronie. Jak nic nie powiesz to znaczy, że jesteś po ich stronie.

Darek
Darek
odpowiedział na komentarz  Polak
2 lat temu

Zdrajcy za srebrniki minusują. Widać, że Polska wam niemiła.

Polak nie Polin
Polak nie Polin
2 lat temu

Zapisy i kolejki po węgiel. Brawo Pielucha, widać, że PRL ci miły. Do czego doprowadziliście? Ale konta macie napchane.

Macuga
Macuga
2 lat temu

PiS do utylizacji.

Last edited 2 lat temu by Macuga
Zibi
Zibi
odpowiedział na komentarz  Macuga
2 lat temu

Natychmiast bo nas zniszczą.

Zibi
Zibi
odpowiedział na komentarz  Zibi
2 lat temu

W Sejmie i Senacie oraz tzw. Polskim rządzie i u tzw. prezydenta RP banda czworga /pisPOsldPSL/ zgromadziła samych zdrajców, kłamców, oszustów, psychopatów, nieudaczników oraz agentów działających na szkodę Polski i Polaków! Polacy dali się opętać propagandą, antagonizowaniem, większość sprzedała swój honor, godność oraz patriotyzm za eurosrebrniki lub dali się kupić socjalistom z PIS pieniędzmi zabranymi rodakom i sobie. Bezkrytycznie ulegli medialnemu przekazowi oddając losy Polski i Polaków w ręce wrogich Polsce polskojęzycznych agentów niegodnych jakiegokolwiek zaufania, którzy robią z Polaków zadłużonych niewolników pozbawionych wiary, godności i ojczyzny. Odpowiedz na 1 |” aria-label=” Odpowiedz na 1 |” style=”box-sizing: border-box; background-color: transparent;… Więcej »

Polak
Polak
odpowiedział na komentarz  Zibi
2 lat temu

Kilka faktów i osiągnięć „władzy Polski”: 1. skłócić Polskę z wszystkimi państwami dookoła, 2. nie dogadać się z Rosją na dostawę nośników energii (Ukraina mimo wojny ponoć nadal korzysta z rosyjskiego gazu) – Węgry potrafiły, 3. narazić Polskę na absurdalne kary (praworządność, Turów), 4. wybudować kilkuset kilometrowy rurociąg (Baltic Pipe) i nie podpisać umowy na dostawę gazu? 5. rozpocząć budowę elektrowni Ostrołęka, wydać 1,5 mld złotych i rozebrać to kosztem kolejnych 800 mln zł, 6. zamiar wybudowania lotniska za cholera wie jakie pieniądze i po co? W czasach mojej młodości krążyło takie powiedzonko „mamo, ja wariat, kup mi lotnisko”, 7.… Więcej »

Konrad
Konrad
odpowiedział na komentarz  Polak
2 lat temu

Polacy to w większości idioci i sprzedajni ludzie. Mają to na co zasługują. Od wieków. Na tym etapie PIS niszczy Polskę a głupki się cieszą za 500+.

Kazimierz
Kazimierz
odpowiedział na komentarz  Konrad
2 lat temu

Tak jak na Titanicu, orkiestra gra. Przyjdzie za głupotę płacić. Zresztą ceny już kosmiczne dzięki pisiorom, nieudacznikom i złodziejom.

Beti
Beti
odpowiedział na komentarz  Polak
2 lat temu

Brawo Pielucha, trzymaj tak dalej.

Jak??
Jak??
1 rok temu

O matko boska