Druhowie z OSP w Działoszynie oburzeni wypowiedzią radnego [WIDEO]

16

Na naszą redakcyjną skrzynkę otrzymaliśmy oświadczenie Zarządu i Komisji Rewizyjnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Działoszynie dotyczące zakupu przez jednostkę OSP w Działoszynie kotłów CO od Starostwa Powiatowego w Pajęcznie. Druhowie są oburzeni słowami radnego Marka Szydłowskiego oraz artykułem w lokalnym tygodniku, który ukazał się na bazie jego wypowiedzi.

W piśmie druhowie odnoszą się do dyskusji, jaka miała miejsce podczas sesji Rady Powiatu Pajęczańskiego, która odbyła się 31 marca. Radny Marek Szydłowski dopytywał o warunki i okoliczności sprzedaży dwóch kotłów centralnego ogrzewania, które należały do starostwa. Jak tłumaczył starosta Jan Ryś i sekretarz Krzysztof Piekarz wyeksploatowane, ponad 10-letnie piece, które niegdyś ogrzewały budynek starostwa zostały sprzedane jednostce OSP w Działoszynie w cenie złomu. Radny Szydłowski miał zastrzeżenia co do klarowności transakcji, a szczególnie faktu, że o możliwości zakupu kotłów nie poinformowano innych jednostek, które również mogłyby skorzystać z takiej okazji. Żywiołową dyskusję zakończył radny Paweł Sikora, który zasugerował na przyszłość zamieszczać tego typu informacje na stronie internetowej starostwa w celu uniknięcia podobnych sytuacji.

Wypowiedzią radnego Szydłowskiego poczuli się urażeni druhowie z OSP w Działoszynie, którzy przysłali do naszej redakcji poniższe oświadczenie:

Z wielkim oburzeniem przyjęliśmy przedstawiane na sesji Rady Powiatu przez radnego Marka Szydłowskiego zapytania dotyczące zakupu przez naszą jednostkę dwóch kotłów c.o. od Starostwa Powiatowego w Pajęcznie. Forma i sposób wypowiedzi radnego Szydłowskiego mają sugerować, że zakup zużytych kotłów przez OSP w Działoszynie to działanie przepełnione nieprawidłowościami, co jest dla nas obraźliwe. Organizacja nasza bierze czynny udział w największej liczbie zdarzeń ze wszystkich OSP z terenu powiatu. Nasze działania oparte są o społeczne działanie dla dobra i bezpieczeństwa mieszkańców gminy, ale też całego powiatu. Jesteśmy wspierani przez sponsorów i ludzi dobrej woli, co pozwoliło nam myśleć, że szczególnie radni (ludzie powołani do pracy na rzecz społeczeństwa), zdecydowanie poprą działanie Zarządu Powiatu Pajęczańskiego w sprawie sprzedaży zezłomowanych kotłów do jednostki działającej społecznie. Ataki radnego Szydłowskiego przyjmujemy z przykrością, bo jako radny w swojej działalności winien wspierać wszystkich tych, którzy niosą bezinteresowną pomoc i ratunek.

Dodatkowo w sprawę włączył się IPP, a właściwie G. Przygocki, który w skandaliczny sposób opisał całą operację na łamach swojej „gazety”, komentując zdarzenie na żenująco niskim poziomie. Trudno uwierzyć, że kiedyś pan redaktor zajmował się kulturą w stolicy powiatu, ale łatwo zrozumieć dlaczego Instytucja Kultury się z nim rozstała.

Mamy jednak nadzieję, że nabyte kotły, mimo takiej niechęci w/w osób, będą nam służyły choć przez jeden sezon grzewczy.

Radny Marek Szydłowski oświadczenie Zarządu i Komisji Rewizyjnej OSP w Działoszynie komentuje krótko:

Cieszę się, że kotły dotarły. Serdecznie pozdrawiam druhów z Działoszyna.

Poniżej zamieszczamy nagranie wideo z sesji oraz pełną treść oświadczenia Zarządu i Komisji Rewizyjnej OSP w Działoszynie.

OSP oswiadczenie

Poprzedni artykułPOWER PLAY zagra na Jubileuszu 90-lecia OSP Dworszowice Kościelne
Następny artykułNadwarciański Festiwal Ludowy
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

16 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
ZSL
ZSL
8 lat temu

Nie od dziś wiadomo, że wszystkie OSP popierają PSL, a więc atakują Pana radnego z PiS.
Dziwnym trafem starosta Ryś, działacz PSL jest prezesem zarządu wojewódzkiego OSP.

czerwono bordowy pisiursko sldowy platformers
czerwono bordowy pisiursko sldowy platformers
odpowiedział na komentarz  ZSL
8 lat temu

A jak by kotły trafiły do zespołu szkół to co byś napisał?! ze pis? PSL? czy SLD?!! Zapłacili za te kotły!! ale że radny nie potrafi się zająć niczym pożytecznym to tylko wypytuje pracowników z partii i później wygłasza swoje „ad voceny” na sesji!! Druga sprawa to że pewnie kazał mu zabrać głos lodziarz z Działoszyna który uważa że każdą straż należy zlikwidować!! ale ja się pali to wtedy im ta straż nie przeszkadza!! nigdy nie……….

OSP
OSP
odpowiedział na komentarz  ZSL
8 lat temu

Nie wszystkie OSP popierają PSL do wiadomosci ZSL

strazak sam
strazak sam
8 lat temu

Działoszyn NIE POZDRAWIA SZYDLOWSKIEGO!!!!! Obludny samolubny szukający przekrętów dookola a jak byl przekręt za rządów jego partii przy Liceum( zwrot dotacji) to tak nie dociekal!!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
odpowiedział na komentarz  strazak sam
6 lat temu

KAZDY sądzi wg siebie.Typowy pisowski dwulicowy katolik typu „buk, humor, włoszczyzna” i tym podobne pierdy jakimi się podpisują.
Pajęczno serdecznie pozdrawia.

Asd
Asd
odpowiedział na komentarz  strazak sam
6 lat temu

Strzelce też tego pana nie pozdrawiają.

zPna
zPna
odpowiedział na komentarz  Asd
6 lat temu

Je.ać Strzelce! Najwieksi forumowi frustraci,męczybuły, cebulacy!

jsdifhaiuaw
jsdifhaiuaw
8 lat temu

faktycznie same istotne tematy poruszają na tych sesjach…

Feliks
Feliks
odpowiedział na komentarz  jsdifhaiuaw
8 lat temu

A o czym mają gadać. PIS zadłużył w pewnym sensie powiat lub „przynajmniej” poprzez konieczność wiadomego zwrotu dotacji doprowadził do jego rzeczywistej niewydolności to i wiodącym tematem dla tych prawych społeczników jest piec nadający się na złom. Ale przecież chodzi o zasady! 😉

Skipper
Skipper
odpowiedział na komentarz  Feliks
8 lat temu

Ale Pielucha dziś posłem a Pis włada i wojuje więc kto ich ruszy?

Obserwator2
Obserwator2
8 lat temu

Członkowie OSP to ludzie którzy poświęcają swój czas i pieniądze dla dobra społecznego. Ryzykują życie i zdrowie biorąc udział w niebezpiecznym zajęciu jakim jest ot choćby gaszenie pożaru. OSP to organizacje działające społecznie w związku z czym stare kotły nie powinny być sprzedane tylko podarowane a starostwo powinno je w zębach tam zanieść i podziękować że zechcieli je wziąć. Za kwoty w wysokości pensji jednego radnego utrzymuje się cała jednostka i zakup takich pieców to zapewne spore nadwyrężenie ich budżetu. Władze naszego powiatu dobitnie pokazały jak zarządzać na przykładzie pogotowia – koniec w tym temacie.

Dobromir
Dobromir
odpowiedział na komentarz  Obserwator2
8 lat temu

OSP to jedna z najbardziej potrzebnych organizacji w naszym kraju!! Należy im pomagać i już.

paj
paj
8 lat temu

Nie chodzi wcale o dzialania OSP bo to odrebny temat. Pierwsze co, to nasuwa sie brak informacji o sprzedazy kotlów gdziekolwiek! a nastepnie to ze OSP nie wiadomo skad poinformowane robi uprzejmosc ze je odkupi. A najgorsze ze wszystko juz z Rysiem ustalone a radni maja raczke podniesc na tak! Dla mnie nie wyglada to przejrzyscie.Tak sie spraw nie zalatwia tym bardziej ze Starostwo i OSP to panstwowe instytucje a nie prywatne folwarki. Mysle ze trzeba wyciagnac wnioski i na przyszlosc nie powtarzac bledow. Radny Szydlowski byl zaskoczony to powiedzial co myslal, a OSP zamiast wyjascic i zalagodzic to pisze… Więcej »

Tata
Tata
8 lat temu

Ale przepraszam…..nikt panu Grzegorzowi P……. Redaktorowi nie pozdiekował za prace w kulturze, bo za machlojki pieniężne poleciał dyscyplinarnie . I ten pan teraz chce uczyć moralność ludzi 🙂

Ktoś
Ktoś
8 lat temu

Nie przepadam za Szydłowskim ale obejrzałem film i tutaj racja jest po jego stronie. Wydaje mi się że całe zamieszanie jest przez artykuł w IPP. Dlatego ciesze się, że jest taka strona jak ta, bo jesteście chyba jedyną ostoją obiektywizmu.

Yeti
Yeti
odpowiedział na komentarz  Ktoś
6 lat temu

Przecież to ich tuba propagandowa.