R e k l a m a
Strona głównaWiadomościGmina Pajęczno. Urząd skontroluje szamba

Gmina Pajęczno. Urząd skontroluje szamba

Urząd Miejski w Pajęcznie ruszą z kontrolą szamb na terenie gminy. Dla osób nie przestrzegających przepisów dotyczących czystości i porządku przewidziane są kary grzywny.

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Pajęcznie 1 czerwca rozpoczną kontrole nieruchomości wyposażonych w zbiorniki bezodpływowe (szamba) oraz przydomowe oczyszczalnie ścieków. Podczas kontroli właściciele nieruchomości zostaną poproszeni o okazanie umowy oraz dowodów potwierdzających opłatę za wywóz nieczystości ciekłych. Właściciele nieruchomości, którzy nie mają jeszcze podpisanych umów na opróżnianie zbiorników bezodpływowych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków powinni uczynić to niezwłocznie.

Przypominamy, iż zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Pajęcznie w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Pajęczno zbiorniki bezodpływowe winny być opróżniane nie rzadziej niż raz na pół roku, a osady ściekowe ze zbiorników przydomowych oczyszczalni nie rzadziej raz na rok – czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego w Pajęcznie.

Urząd Miejski ostrzega również, że mieszkańcy którzy nie zastosowali się do wspomnianych obowiązków podlegają karze grzywny.

Harmonogram kontroli na miesiące czerwiec i lipiec 2022
W tygodniu 30 maja 2022 r.- 03 czerwca 2022 r. – miejscowość Janki kontrola terenowa odbędzie się w następujące dni tygodnia środa i czwartek od godziny 10:00 do 14:30.
W tygodniu 06 czerwca 2022 r. – 10 czerwca 2022 r. miejscowość Janki kontrola terenowa odbędzie się w następujące dni tygodnia środa i czwartek od godziny 10:00 do 14:30.
W tygodniu 13 czerwca 2022 r. – 17 czerwca 2022 r. miejscowość Gajęcice Stare kontrola terenowa odbędzie się w następujące dni tygodnia środa i czwartek od godziny 10:00 do 14:30.
W tygodniu 20 czerwca 2022 r. – 24 czerwca 2022 r. miejscowość Gajęcice Stare kontrola odbędzie się w następujące dni tygodnia środa i czwartek od godziny 10:00 do 14:30.
W tygodniu 27 czerwca 2022 r. – 01 lipca 2022 r. miejscowość Gajęcice Nowe kontrola odbędzie się w następujące dni tygodnia środa i czwartek od godziny 10:00 do 14:30.
W tygodniu 04 lipca 2022 r. – 08 lipca 2022 r. miejscowość Czerkiesy kontrola odbędzie się w następujące dni tygodnia środa i czwartek od godziny 10:00 do 14:30.
W tygodniu 11 lipca 2022 r. –15 lipca 2022 r. miejscowość Podładzin i Ładzin kontrola odbędzie się w następujące dni tygodnia środa i czwartek od godziny 10:00 do 14:30.
W tygodniu 18 lipca 2022 r. –22 lipca 2022 r. miejscowość Makowiska ul. Radomszczańska kontrola odbędzie się w następujące dni tygodnia środa i czwartek od godziny 10:00 do 14:30.
W tygodniu 25 lipca 2022 r. –29 lipca 2022 r. miejscowość Makowiska ul. Szkolna, ul. Akacjowa, ul. Cmentarna, ul. Wesoła, ul. Spacerowa, ul. Polna kontrola odbędzie się w następujące dni tygodnia środa i czwartek od godziny 10:00 do 14:30.
R e k l a m a

39 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

39 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Greg
Greg
2 lat temu

Dla mnie ten urząd to jedno wielkie szambo. Od pół roku nie potrafią naprawić zapadniętej jezdni na Kościuszki, drogi gminne dziurawe, a oni się biorą za kontrolę szamb.

A po luj ci moja nazwa
A po luj ci moja nazwa
odpowiedział na komentarz  Greg
2 lat temu

Zgadzam się

Jeleń
Jeleń
odpowiedział na komentarz  Greg
2 lat temu

Kontrola szamb bo pieniądze na naprawę dróg muszą wytrząsnąć 😂

Niech pierwszy rzuci kamieniem
Niech pierwszy rzuci kamieniem
2 lat temu

10-14.30 – puk puk nikogo nie ma w domu… W tych godzinach to ludzie pracują

Brawo
Brawo
2 lat temu

Śmieszne a może jakiś nakaz ? Niech lepiej zrobią kanalizację wszędzie nie będą musieli kontrolować ! A nie dziadostwo . Żadnej kanalizacji po wioskach ,wstyd!!!!

Mychu
Mychu
odpowiedział na komentarz  Brawo
2 lat temu

Kanalizacja? Przecież to za bardzo skomplikowane.

Cóż
Cóż
odpowiedział na komentarz  Mychu
2 lat temu

Nie wspomnimy o tym że Polska jest śmietnikiem Europy i Niemiec jeśli chodzi o utylizację śmieci …

Balbina
Balbina
odpowiedział na komentarz  Cóż
2 lat temu

A jednym z decydentów jest mieszkanka Pajęczna, Przewodnicząca sejmiku a jednocześnie viceprezes firmy co gminę Pajęczno doi. Czy w normalnym kraju tak mogło by być? Bo wiecie kochani, państwa dzielą się na normalne i inne. Niestety Polska jest w tej drugiej kategorii.

Kajtek
Kajtek
2 lat temu

Proszę żeby urząd podał podstawę prawną do takiej kontroli, oraz podstawę prawną do karania obywateli za brak umowy na wywóz nieczystości z szamba.

Kazimierz
Kazimierz
odpowiedział na komentarz  Kajtek
2 lat temu

Nie czytasz ze zrozumieniem😂

Mychu
Mychu
odpowiedział na komentarz  Kajtek
2 lat temu

Podstawa prawna istnieje od 1996 roku. Problem polega na tym że urząd tej podstawy nie przestrzega. Bo obowiązkiem urzędu jest ewidencja ilości i gdzie te ścieki są utylizowane. urząd przespał ponad 20 lat i winnych szuka w obywatelach. Kanalizacja dla urzędu w Pajęcznie to jest wyższa szkoła jazdy

Mychu
Mychu
odpowiedział na komentarz  Mychu
2 lat temu

A burmistrz jest tak zapracowany że musi mieć zastępcę. A ja oddałem na niego głos. Na następne wybory nie idę bo nie chcę popełnić następnego błędu.

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  Mychu
2 lat temu

Idź na wybory, oddaj głos na porządnego człowieka. Nie oddawaj swojego losu w byle jakie ręce. Wybory lokalne to jeszcze jedyne wybory gdzie możemy zagłosować na swoich sprawdzonych ludzi. Tylko trzeba się zastanowić a to bardzo ważna sprawa.

Cóż
Cóż
odpowiedział na komentarz  Wyborca
2 lat temu

Myślę że oddanie nieważnego głosu będzie najmądrzejszym. Nie było i nie ma porządnych kandydatów. Co kadencja budżet nagminnie rozpierd…A szamba to sobie mogą kontrolować u siebie. A to naklejki na samochody, tylko 5 zł sztuka, a to dekodery, a to kanalizacja. Jeszcze trochę i wygnają cię z własnego podwórka. Zarobki jakie sobie wywindowali pozwalają ze 100% prawdopodobieństwem powiedzieć, że wszystkim już tylko o koryto chodzi a nie dobro obywateli, bez względu na partie. Za „co łaska” nikt by tam nie siedział i się nie garnął.

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  Cóż
2 lat temu

Słuchaj „Cóż”, jak nie ma porządnych ludzi to startuj Ty. Przecież chyba jesteś porządny i naprawisz to dziadostwo pisowskie. Nie oddawajcie swojej przyszłości w nieodpowiedzialne i złodziejskie ręce.

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  Wyborca
2 lat temu

To jest ostatnia chwila aby porządni, normalni ludzie wzięli władzę. Jak dotąd, od 1989 roku to Polacy wybierają zgodnie ze starą zasadą wielkiego demokraty, Józefa Stalina: dać taki wybór aby wybory były zawsze wygrane. Jesteśmy daleko od normalności ale to ludzie decydują.

Cóż
Cóż
odpowiedział na komentarz  Wyborca
2 lat temu

Poza tym masz spory problem z czytaniem ze zrozumieniem. Jeżeli piszę, że zarobki jakie wywindował sobie obecny rząd, niezależnie od partii przegłosował, to gdybym startowała wedle mojej wypowiedzi robiłabym to dla pieniędzy. Dedukcja nie jest twoją mocną stroną a to niedobrze. Gdzie jest napisane że podaję się za osobę porządną? Myśl to nie boli.

Cóż
Cóż
odpowiedział na komentarz  Wyborca
2 lat temu

A ja proponuję przed startowaniem w wyborach podać swoje obecne zarobki, i porównać z tym, co rząd sobie przegłosował, tak byśmy mieli jasność motywacji. Drugą propozycją jest sprowadzenie zarobków samorządowców do najniższej krajowej, wszystkich partii. Jeżeli ktoś zarabia 5-krotność wypłaty statystycznego Kowalskiego nie ma pojęcia jak żyją ludzie w inflacji. Poza tym, będziemy pewni, że startujący nie robią tego dla pieniędzy. I taka uwaga na koniec, głosujemy tylko na ludzi lokalnych, a nie obcych drogi wyborco. Jesteś stąd. Od zawsze tak było. Nie zmienia to faktu, że reprezentując szyld partii, realizujesz politykę góry a nie swoje widzimisię. Realizujesz politykę warszawiaków,… Więcej »

Cóż
Cóż
odpowiedział na komentarz  Wyborca
2 lat temu

Jeżeli mówię że nie porządnych ludzi to chyba siebie do nich nie zaliczam. Jeżeli tacy ludzie oddają głosy to nie dziwię się że w Polsce jest bur…del. I proszę mnie nie urabiać politycznie bo to żałosny cyrk w waszym wydaniu. Jak się domyśly podpisał się kandydat lub kogoś z rodziny czy znajomych. Żenujące

Cóż
Cóż
odpowiedział na komentarz  Wyborca
2 lat temu

Jako wyborca zagłosujesz na siebie lub kogoś, kogo już masz upatrzonego politycznie. To już wiemy wszyscy. Nie trzeba być Einsteinem. I daruj te próby „dotarcia do mnie”. Każdy ma prawo mieć własne zdanie, nawet jeżeli on ci nie odpowiada.

Mars
Mars
2 lat temu

Widocznie szukają nowych pomieszczeń biurowych aby było gdzie ziomków z biurkiem zatrudnić…

bob
bob
2 lat temu

Urząd Miasta– skontrolować opuszczone działki zarośnięte i zachwaszczone,które umilają sąsiadą życie!!

Cóż
Cóż
odpowiedział na komentarz  bob
2 lat temu

Z doświadczenia wiem, że masz czysto na podwórku bo z cudzego robisz śmietnik. Jeżeli synku ktoś nie mieszka gdzieś, skąd tam worki butelek czy innych śmieci? O rowach nie wspomnę. Oedanciki takie jak ty najczęściej wyrzucają innym by mieć u siebie czysto. Skontroluj sobie prost ..atę i się tak nie rzucaj.

bob
bob
2 lat temu

A co wy na to?. Przyczyny bardzo dużej inflacji, w której oficjalną wartość nie wierzę bo rzeczywista jest duża większa -sami swoi, dobrze jest!
https://www.youtube.com/watch?v=-VfdD6r22no

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  bob
2 lat temu

Bardzo dobrze, pisiorom.

Niwiscok
Niwiscok
2 lat temu

W Działoszynie wszystkie wsie skanalizowane. W stolicy powiatu będą sprawdzać 50-letnie szamba. Dobrze że komuna wodę i prąd podłączyła. Pozdrawiam i proszę o kanalizację.

Wiesiek
Wiesiek
odpowiedział na komentarz  Niwiscok
2 lat temu

Niech sprawdzą pisowskie szambo.

Waldi
Waldi
odpowiedział na komentarz  Wiesiek
2 lat temu

To by dopiero było jakby otworzyli to pajęczańskie pisowskie szambo. Wielu nie siedziało by na stanowiskach tylko w innych miejscach. Oj tak by było w normalnym kraju.

Janusz
Janusz
2 lat temu

W końcu skończy się pompowanie do rowów w nocy. I nie będzie smierdzeć

Czerwony pis
Czerwony pis
2 lat temu

To kolejny dowód, że pisiory najchętniej kontrolowali by innych, nie siebie. Pisiorka stąd 9 rok ciągnie proces karny za starostowanie. Nasylanie kontroli na imprezy w niepodległych gminach czy kontrola mieszkańców to czysty powrót do PRL. Ale większość z lokalnych pisiorow PRL z domu wynieśli. Sprawdźcie rodziny z jakich pochodzą, to wam oczy zbieleją.

Historyk
Historyk
odpowiedział na komentarz  Czerwony pis
2 lat temu

No, czyja matka była dyrektorką szkoły i aktywistką PZPR, czyj ojciec był przewodniczącym rady powiatu z ramienia PZPR itd.

Misiek
Misiek
odpowiedział na komentarz  Historyk
2 lat temu

Pajęczański pis to zlepek cwaniaków z różnych partii. Potomki pzpr, sld, psl, samoobrony. Łączy ich tylko łatwa kasa jaką niezasłużenie doją. Kiedyś przyjdzie sprawiedliwość.

wlodek
wlodek
2 lat temu

Przydomowa oczyszczalnia ścieków ma ros sącz do do gruntu ,przepis mówi na 1osobe ma byc4m2 ,wiec co ma wywozić taka osoba ,niech taka osoba doprecyzuje jaka ustawa to reguluje

Aneta
Aneta
2 lat temu

Polsza w ruinie, Slava ukrainie!
Drukujemy diengi dla nowej potęgi!
Rzeczypospolita wielka obojga narodów!

Beti
Beti
odpowiedział na komentarz  Aneta
2 lat temu

Brawo Pielucha, inflacja 13,9. Mam nadzieję, że jesteś dumna.

Alf
Alf
2 lat temu

Kontrolują bo mają takie zalecenia po kontroli NIK.

Pracownik
Pracownik
odpowiedział na komentarz  Alf
2 lat temu

Nie NIK, tylko polecenie burmistrza?

Kapuś
Kapuś
odpowiedział na komentarz  Pracownik
2 lat temu

A może zlecenie ze smykowizny tak jak na kontrolę imprez w powiecie, np. targów w Sulmierzycach?

Nieznajoma
Nieznajoma
odpowiedział na komentarz  Kapuś
2 lat temu

Między 10 a 14,30 akurat nikogo nie ma w domu dla mnie 15,30 a 16