R e k l a m a
Strona głównaWiadomościNiesamowity gość w gimnazjum

Niesamowity gość w gimnazjum

Chyba każdy mały chłopiec marzył o tym, aby zostać pilotem odrzutowca. Pochodzący z Pajęczna Paweł Kucharski to marzenie spełnił. Nie tylko latał super szybkimi maszynami, ale jako dowódca klucza i instruktor w 8. eskadrze lotnictwa taktycznego, za kunszt, zaangażowanie oraz wysokie wyniki w szkoleniu lotniczym został doceniony i dwukrotnie uhonorowany tytułem „Pilota Roku”, co niewątpliwie należy do rzadkości.

Po zakończeniu służby jako instruktor w jednym z wrocławskich ośrodków szkolenia lotniczego przygotowywał przyszłych pilotów do zdobycia licencji cywilnej. Aktualnie oddaje się nowej pasji – fotografii, w tej dziedzinie również odnosi sukcesy. Wykonane przez Pawła Kucharskiego zdjęcia lotnicze Doliny Baryczy są szeroko wykorzystywane w działaniach promocyjnych Stawów Milickich S.A., a także w ramach akcji reklamowej „Tajemniczy Dolny Śląsk”. Miłośników dobrych kadrów zapraszamy na stronę Travart.pl gdzie będziecie mogli bliżej zapoznać się jego twórczością.

Kpt. pil.  Paweł „Qra” Kucharski był gościem Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Pajęcznie. Na zaproszenie polonisty Piotra Mielczarka zainaugurował cykl „Cudze chwalicie”. Celem przedsięwzięcia jest pokazanie młodzieży ludzi związanych z Pajęcznem, którzy osiągnęli w życiu sukces.

Podczas spotkania gimnazjaliści z zaciekawieniem słuchali o blaskach i cieniach tego niezwykle trudnego zawodu. Na pytanie co było dla niego najfajniejszego w pracy pilota odpowiedział:

Na pewno adrenalina, ale chyba przede wszystkim satysfakcja z wykonanej roboty. Jest to ciężka praca wymagająca wiele poświęceń, wiec moment, kiedy udaje się wykonać misję i przechytrzyć przeciwnika daje największą radość. Równie ważne są  dla mnie sukcesy szkolonych przeze mnie pilotów. Mój podopieczny, który został pilotem w Łasku na F-16, poszedł w moje ślady i został Pilotem Roku 2013 w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego.

Zaproszony gość ubarwiał swoje opowieści prezentacjami wideo, fotografiami i rekwizytami. Nie tylko młodzież, ale i nauczyciele byli pod dużym wrażeniem tego, co usłyszeli z ust kapitana Kucharskiego.
Trzeba przyznać, że Paweł Kucharski jest nie tylko świetnym pilotem, ale i rewelacyjnie potrafi opowiadać o swojej pasji. Mamy nadzieję, że wróci jeszcze do Pajęczna i będzie miał okazję wystąpić przed szerszą publicznością.

R e k l a m a
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments