R e k l a m a

„Pajęczarki” [WIDEO]

W piątek, 10 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej „Pajęczarki”. Autorami zdjęć są członkowie pajęczańskiego Klubu Miłośników Fotografii.

Wystawa „Pajęczarki” to delikatne nawiązanie do Legendy o Pająku. Według starych podań niegdyś na ziemiach pajęczańskich żył olbrzymi pająk, który pożerał piękne kobiety. W interpretacji fotografów KMF kobiety nie są już tak bezbronne, a często same przechodzą do ofensywy wobec włochatego potwora. Na wernisażu zaprezentowano ponad 30 fotografii. Autorami zdjęć prezentowanych na wystawie są: Weronika Opołczyńska, Aneta Łasoń, Katarzyna Zwierzak, Wojtek Ściegienka, Michał Grajoszek, Błażej Boryń.

Otwarcie wystawy uświetniła utalentowana songwriterka – Izabela Szafrańska. Mimo młodego wieku Iza sama pisze i komponuje autorskie utwory. Tradycyjnie nie zabrakło też akcentów filmowych. Szczególnie ciepło został przyjęty krótki film, którego głównym bohaterem był Józef Wiracha – lokalny artysta, który wyspawał metalową konstrukcję nawiązującą do Legendy o Pająku. Były też konkursy dotyczące wiedzy o pająkach, do wygrania były niecodzienne aparaty fotograficzne.

Zapraszamy również do obejrzenia występu Izabeli Szafrańskiej oraz galerii zdjęć dokumentującej wystawę.

 

tekst: MGOKiS, pajeczno.pl
R e k l a m a
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

2 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
nie_mogę
nie_mogę
9 lat temu

10 grudnia? to lekka obsuwa z tyn newsem 🙂