Rondo i ścieżka rowerowa w przyszłym roku?

29

Temat drogi Pajęczno — Będków w lokalnych mediach przewija się już od 3 lat. W lutym 2014 roku podpisane zostało porozumienie w sprawie modernizacji drogi powiatowej Nr 3500E na odcinku Pajęczno – Rząśnia – Będków. Pod dokumentem podpisali się Starosta Pajęczański Jan Ryś, Burmistrz Gminy i Miasta Pajęczno Dariusz Tokarski, Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk oraz Wójt Gminy Kiełczygłów Kazimierz Jędrzejski. W porozumieniu strony zobowiązały się do współfinansowania zadania oraz ubiegania się o środki zewnętrzne.

Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle doczekamy się remontu ważnego dla powiatu odcinka, pojawia się jednak nadzieja, że projekt przebudowy zostanie przynajmniej częściowo wykorzystany i w Pajęcznie powstanie rondo oraz ścieżka rowerowa.

– Powstaje projekt drogi Pajęczno — Będków, wspólnie finansowany przez starostwo, gminę Pajęczno i gminę Rząśnia. Jeśli chodzi o Pajęczno, prosiłem aby w tym projekcie zostało uwzględnione rondo na ulicy 1-go Maja, Cmentarna, Wiśniowa, ponieważ tutaj w godzinach rannych i popołudniowych natężeniu ruchu jest bardzo duże — przypomina burmistrz Dariusz Tokarski.

Według kosztorysu budowa drogi Pajęczno — Będków pochłonie zawrotną jak na budżet powiatu kwotę 40 milionów złotych. Inwestycja powstanie, jeśli uda się pozyskać środki zewnętrzne, niestety przynajmniej na razie na to się nie zapowiada. Burmistrz Tokarskie nie zamierza jednak rezygnować z ronda w Pajęcznie.

– Rondo chcielibyśmy wykonać z własnych środków wspólnie ze starostwem powiatowym finansujące je 50 na 50. Inwestycja ruszy w roku 2018, ponieważ aktualnie trwają jeszcze prace projektowe i uzgodnienia. Starostwo powiatowe uzyska pozwolenie na budowę i chcielibyśmy w przyszłym roku to rondo wykonać. Taka inwestycja na pewno usprawni ruch na tym odcinku — mówi pajęczański włodarz.

W planach jest również poprawa bezpieczeństwa rowerzystów podróżujących do sąsiedniej gminy.

– W dalszej części na terenie gminy ma powstać chodnik i ścieżka rowerowa łącząca gminę Pajęczno z gminą Rząśnia — dodaje burmistrz Tokarski.

Jak zapowiada burmistrz rondo i ścieżka rowerowa to tylko jedna z wielu inwestycji drogowych planowanych w najbliższym czasie.

fot.: Cyfrowe Jutro
Poprzedni artykułWiceprzewodnicząca Nowoczesnej przyjedzie do Pajęczna
Następny artykułKolizja na „podwójnym gazie”. Kierowca KIA miał ponad 2 promile
guest
29 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
zenon
zenon
5 lat temu

wybory samorządowe w następnym roku wiec trzeba coś ludowi dać 🙂

Kkkkkk
Kkkkkk
5 lat temu

Póki co to rondo jest najmniej potrzebne w Pajęcznie! Może to co na rondo dajcie na drogę? Przecież droga Pajęczno-Rząśnia to totalna porażka szczególnie po zimie. Znowu będziecie śmiesznie łatać całą drogę?

Damian
Damian
odpowiedział na komentarz  Kkkkkk
5 lat temu

panie kkkkkk widziales pan moze droge w strone Sulmierzyc? dokladnie chodzi mi o las Siedlec-Dworszowice Pakoszowe. można się normalnie lewa noga za głowa przeżegnać. Na polach już są lepsze drogi, a oczywiście samorząd ma to w dupie bo oni swojego zawieszenia na tym nie psują. A co do ronda to chyba jest najbardziej potrzebna rzecz na pajęcznie, bo we wtorek nie można się z tego skrzyżowania ruszyć.

Damian
Damian
odpowiedział na komentarz  Redakcja
5 lat temu

Z tego co wiem to ta droga juz miala byc „modernizowana” pare lat wstecz. I jakos dalej po tych dziurach trzeba jezdzic. A w tym roku juz padl rekord dziur na 1m2.

Janosik
Janosik
odpowiedział na komentarz  Redakcja
5 lat temu

Zabezpieczone miał w tamtym roku no ale ekipa z Gminy dała ciała i musiała za gimnazjum oddać ponad 400 tys i inwestycja przesunięta, A admin broni Burmistrza któremu lecą słupki poparcia i wymyślił rondo przedwyborcze może jeszcze o wojewódzkim śmietnisku w Dylowie napisać lub ostatnim miejscu w pozyskaniu środków PROW-Leniwe kocury z UGiM

Driver
Driver
5 lat temu

Wieluń i Bełchatów maja nowe obwodnice, a w Pajecznie burmistrz nie potrafi nawet ronda wybudować.

mieszkanka
mieszkanka
odpowiedział na komentarz  Driver
5 lat temu

Więcej wiary!

Gal anonim
Gal anonim
5 lat temu

Zamiast ronda to by ulicę 22lipca zrobili bo się jeździć nie da

Marek
Marek
odpowiedział na komentarz  Gal anonim
5 lat temu

To jest jeszcze ulica 22 lipca? super komuna pełną gębą!

mieszkaniec
mieszkaniec
5 lat temu

Większość tych dróg które wymieniacie nadaje się do zamknięcia.Mieszkam poza Pajęcznem w bliskiej okolicy i niestety do nas w ogóle od kiedy obecny Włodarz objął swoje stanowisko żadne środki dodatkowe nie trafiają a nawet fundusz sołecki został zabrany. Cieszcie się ,że pan Burmistrz planuje cokolwiek, kiedyś dojdzie do realizacji.

mieszkanka
mieszkanka
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec
5 lat temu

Zrealizowano wiele inwestycji, widocznych zarówno w Pajęcznie jak i miejscowościach w gminie a u WAS nic. Jak Wy to robicie???

mieszkaniec
mieszkaniec
odpowiedział na komentarz  mieszkanka
5 lat temu

Miejscowość w której mieszkam ma minimalne znaczenia widocznie dla Gminy, ponieważ za każdym razem na zebraniach na które przyjeżdża Pan Tokarski padają wciąż te same słowa – „brak funduszy” = brak planów.
Jedyne co obiecuje co roku to poprawę drogi przez pola do Pajęczna która dla mnie i wielu w tej miejscowości nie ma żadnego znaczenia, obietnice wypełnia równając nawierzchnię po to aby w okresie letnim mieszkańcy Pajęczna mogli jeździć tą drogą na wycieczki rowerowe oraz piesze.

Miejscowy
Miejscowy
5 lat temu

W najgorszym stanie jest droga siedlec-dworszowice a konkretnie przez las do torów. Wielu ludzi dojeżdża tamtędy do pracy a na metr kwadratowy jezdni pewnie z 90% to dziury.

Smutek
Smutek
odpowiedział na komentarz  Miejscowy
5 lat temu

Ludzie dojeżdżają tamtędy nie tylko do pracy, ale to też najkrótsza droga w kierunku Warszawy czy autostrady A1.

Łukasz
Łukasz
5 lat temu

Prawdę mówiąc, tańszym i szybszym rozwiązaniem byłaby chociażby instalacja zwykłej sygnalizacji świetlnej na przedmiotowym skrzyżowaniu oraz na krzyżówce Kościuszki/1 Maja. Powinno to być już dawno zrobione. Rondo – wiadomo – lepsze, ale kosztowniejsze, czasochłonne i nie wiem czy realne w zapowiadanej perspektywie.

Dzidek
Dzidek
odpowiedział na komentarz  Łukasz
5 lat temu

Wtedy stalibyśmy w korkach dużo większych, bo sygnalizacja i przejścia spowalniają ruch. Według mnie rondo owszem, ale problem rozwiązałaby obwodnica Pajęczna. Ale to chyba jest odległa przyszłość może jak będzie modernizacja drogi 42. Ale jak jeżdżę tą drogą od początku do końca niewiele się na niej robi.

Zainteresowana
Zainteresowana
odpowiedział na komentarz  Dzidek
5 lat temu

Zamiast cieszyć się tym co już mamy zrobione i co jeszcze będzie to Wy plujecie na władze. A jak by to Wam przyszło rządzić i każdego zadowolić to co byście pisali. Na wszystko przyjdzie czas. Nie od razu Rzym zbudowano.
Drogi w mieście jak i po za miastem wymagają naprawy ale nie wszystko razem.
A rondo idealny pomysł. Już nie chodzi tylko o wtorek i dojazd do targowiska.
Dostać się rano pod szkołę z dziećmi to dopiero wyczyn. Popieram rondo. A ludziom życzę cierpliwości.

Nick
Nick
odpowiedział na komentarz  Zainteresowana
5 lat temu

„Na wszystko przyjdzie czas” dziwne że zazwyczaj przychodzi tuż przed wyborami

Pajęcok
Pajęcok
odpowiedział na komentarz  Nick
5 lat temu

A co jutro są wybory???

Nick
Nick
odpowiedział na komentarz  Pajęcok
5 lat temu

Cytuję „Inwestycja ruszy w roku 2018”, czyli można się spodziewać że będzie gotowe na miesiąc przed wyborami, podobnie jak było z gimnazjum w 2014.

Pajęcok
Pajęcok
odpowiedział na komentarz  Nick
5 lat temu

No tak. Takie oto twoje myślenie.

Łukasz
Łukasz
odpowiedział na komentarz  Dzidek
5 lat temu

Światła z pewnością nie spowodowałby większych korków, jakie są aktualnie, bo przynajmniej pojazdy wyjeżdżające z Wiśniowej czy Cmentarnej miałyby zagwarantowany regularny ruch, a nie jak dotychczas – regularne oczekiwanie na przejazd. Żeby nie zakorkować 1 Maja wystarczyłoby dla Wiśniowej i Cmentarnej chociaż ze 20-30 sekund zielonego co jakiś czas. Druga sprawa – mówię o światłach, bo to jest na ten moment najtańsze i najszybsze rozwiązanie. Nie twierdzę, że jest ono idealne. Co do obwodnicy – póki co, możemy zapomnieć.

Qwer
Qwer
odpowiedział na komentarz  Dzidek
5 lat temu

To chyba kolego jeździsz Częstochowska jedynie , do samego Kluczborka droga luks , o radomska do Przedborza racja marna , a rok temu cały wlot do końskich zrobiony , ja do 42 nie mam zastrzeżeń

Łukasz
Łukasz
odpowiedział na komentarz  Qwer
5 lat temu

Tak się składa, że pochodzę z Pajęczna i choć tam już nie mieszkam, często jeżdżę i znam te kąty jak własną chałupę. Wiem również, jak wyglądają wymienione przez Ciebie miejsca, co nie zmienia moje opinii na ten temat. Lepsze światła niż nic.

Nowoczesnie
Nowoczesnie
5 lat temu

Niech sobie pajeczno robi rondo z wlasnych srodkow!!! Powiat nie dolozyl zlotowki do ronda w Sulmierzycach!!!

kmicic
kmicic
odpowiedział na komentarz  Nowoczesnie
5 lat temu

trza by konie wyprzedać na rondo!!!lub ze 3 kobyły

Łukasz
Łukasz
odpowiedział na komentarz  Nowoczesnie
5 lat temu

Nowoczesnie: Tak się składa, że rondo miałoby powstać w ramach zadania przebudowy drogi powiatowej na odcinku Pajęczno-Rząśnia. W dodatku rondo obejmowałoby skrzyżowanie dwóch dróg powiatowych (Cmentarna i 1 Maja) z drogą gminną (Wiśniowa). Nie widzę więc powodu, dla którego Pajęczno miałoby robić rondo wyłącznie z własnych środków. 🙂

Jan
Jan
5 lat temu

A może tak zrobić droge na Łężce i Niwiska?