R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoUwaga na wodę w wielu miejscowościach gminy Pajęczno!

Uwaga na wodę w wielu miejscowościach gminy Pajęczno!

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pajęcznie informuje, że w badaniach jakości wody z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Pajęczno (miejscowości: Pajęczno, Dylów Rządowy, Dylów Szlachecki, Siedlec, Tuszyn, Sadowiec Pieńki) stwierdzono obecność bakterii grupy coli.

Woda warunkowo przydatna do spożycia po uprzednim przegotowaniu. Przegotowania wymaga także woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.

Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 07 grudnia 2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U z 2017r., poz. 2294).

Uwaga: Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia. Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalety.

Zalecenia obowiązują do czasu wydania kolejnego komunikatu.

R e k l a m a

18 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

18 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek
Leszek
3 lat temu

Panie Burmistrzu prosimy o komentarz chyba jest Pan naszym WLADCA.

Bożena
Bożena
odpowiedział na komentarz  Leszek
3 lat temu

Co tu komentowac- brak słów… 🥴 Raz na miesiąc musi być jakaś atrakcja…

Yankes
Yankes
3 lat temu

Sanepid jest tylko od wydawania komunikatów? Może w końcu się weźmiecie za wyeliminowanie ,,zanieczyszczaczy”? Szkoda gadać

Andrzej
Andrzej
3 lat temu

a gdzie system ostrzegania sms ??????????

Leszek
Leszek
3 lat temu

Dlaczego mnie wyrzucacie?PSSE nie potrafiła mi odpowiedzieć odnośnie jakości wody „22”. Badania trwają i czekają na wyniki. Odpowiedź z 04.06… No dzisiaj „tragedia”. Pałeczki coli to jest szambo.Czyli pijemy i będziemy pili Tuszynianke. Z wysypiska.

Mariusz
Mariusz
3 lat temu

I po raz kolejny śmietnisko daje o sobie znać… Ciekawe ile już syfu, raka wchłoniętego przez ziemię przeszło do podziemnej wody..

paj@wp.pl
paj@wp.pl
3 lat temu

Osady z oczyszczalni wywoza na łaki i pola , malo mi sie pies nie utopił w tym szambie. takze wysypisko to jedno a oczyszczalnia tez doklada swoje

Doktor
Doktor
3 lat temu

PiS nie chce uporządkować sprawy śmieci i odpadów, to widać. Jak coś chcą to robią to w jedną noc. Pewnie chodzi o kasę.

Zaix
Zaix
3 lat temu

A gdzie kontrole tych co nie są podłączeni do kanalizacji. Fajnie wsiąka w glebę. Oszczędności są znamy kilku takich co do kanalizacji się nie podłączyli a szambiarkę latami nie ujrzysz nawy pracowników zakładu komunalnego

lucy
lucy
odpowiedział na komentarz  Zaix
3 lat temu

a gdzie do holery jasnej jest sanepid czy ochrona środowiska ?dwa razy dziennie na eko -region jedzie cysterna pomaranczowa nie wiadomo z czym.a póżniej skażenie wody.co ta cysterna przywozi ?bo chyba nie piwo.starosto powiatu budzimy się z letargu.chyba ze chcecie mieć blokadę drogi.będzie medialne jak COVID.

paj@wp.pl
paj@wp.pl
odpowiedział na komentarz  Zaix
3 lat temu

ci co nie sa podłaczeni do kanalizacji powinni przedstawiac rachunki wywozenia sciekow np raz na kwartał. bo takie ciche przyzwolenie jest ze wylewaja gdzie chca. Przeciez bekterie z grupy coli sa z ludzkich nieczystosci i jakos sie przedostały do ujecia wody.

Zofia
Zofia
3 lat temu

Z ta woda w Pajecznie to sa jakies żarty, wiecznie czyms skazona, twarda, kamien osadza sie na naszych czajnikach i narzadach wewnetrznych.

Jezeli ktos nie potrafi zrobic z tym porzadku to moze trzeba zatrudnic kogos bardziej odpowiedzialnego za czystą wode.

My za ta wode placimy rachunki a otrzymujemy SYF.
Jezeli woda jest skazona to przez caly ten czas mieszkancy powinni byc zwolnieni z placenia za nia !
Halo burmistrzu jestes tam?

wlodek
wlodek
odpowiedział na komentarz  Zofia
3 lat temu

To o twardość wody miej pretensje do budowy geologicznej tego terenu .

wlodek
wlodek
odpowiedział na komentarz  Zofia
3 lat temu

Do powinieneś jej nie używać do niczego ,zgłoś by Ci ją odcięto to nie będziesz płacił.Tylko pamiętaj byś ścieki bytowe odstawił do oczyszczalni ścieków a nie wylewał po rowach

Jurek
Jurek
3 lat temu

Może burmistrz by interweniował….A nie tylko myślał o podwyżce opłat za wodę…
I czas interweniować w porę…A nie ludzi truć…

Jurek
Jurek
3 lat temu

A wogóle w Pajecznie jest burmistrz….
Czy tylko ZMIANA…

Obiktywny
Obiktywny
3 lat temu

To są jakieś żarty z wodą w Pajęcznie wszystko trzeba myć w wodzie przegotowanej lub mineralnej Ale za wodę płacimy normalnie MOŻE JAKĄŚ REKOMPENSATĘ ZA ZUŻYCIE WIĘKSZEJ ILOŚCI GAZU. I niech zrobią wreszcie porządek z tymi którzy nie są podłączeni do kanalizacji l może sanepid zbada czym jest nasiąkniete podłoże na wysypisku CO NAS TRUJE

marek
marek
odpowiedział na komentarz  Obiktywny
3 lat temu

dopóki studnie będą służyć jako szamba, dopóty będzie problem z jakością wody w Pajęcznie