R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPorozumienie w sprawie modernizacji drogi

Porozumienie w sprawie modernizacji drogi

W dniu 26 lutego 2014r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pajęcznie podpisane zostało porozumienie w sprawie modernizacji drogi powiatowej Nr 3500E na odcinku Pajęczno – Rząśnia – Będków (z uwzględnieniem odcinka leżącego na terenie gminy Kiełczygłów). Porozumienie podpisali Starosta Pajęczański Jan Ryś, Burmistrz Gminy i Miasta Pajęczno Dariusz Tokarski, Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk oraz Wójt Gminy Kiełczygłów  Kazimierz Jędrzejski. W porozumieniu strony zobowiązały się do współfinansowania tego zadania oraz ubiegania się o środki zewnętrzne.

Przebudowa drogi będącej połączeniem siedziby powiatu z droga wojewódzką Nr 483, a za jej pośrednictwem z droga krajową Nr 8 i droga ekspresową Nr S8 usprawni i skróci czas dojazdu mieszkańców  powiatu do Łodzi i innych miejscowości w Polsce.
W perspektywie powstającej strefy przemysłowej w gminie Rząśnia droga ta ma również znaczenie strategiczne dla rozwoju gospodarczego  całego powiatu pajęczańskiego. Modernizacja obejmie także cały odcinek ulicy 1 Maja w Pajęcznie (od skrzyżowania z ulicą Kościuszki). Ważnymi elementami będą: rondo na skrzyżowaniu ul. 1 Maja – Wiśniowa – Cmentarna oraz ścieżka rowerowa od granic Pajęczna do Rząśni.

Foto i tekst: oficjalna strona MiG Pajęczno
R e k l a m a

15 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

15 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
ola
ola
10 lat temu

wkoncu

obrońca uciśnionych
obrońca uciśnionych
10 lat temu

Super jest porozumienie ale daty ukonczenia inwestycji czy rozpoczecia nikt nie podal

hrabia
hrabia
10 lat temu

W 2014 Pajęcznie się zapowiada I rondo ciekawe kiedy pojawią się I światła drogowe?2040?

anonimus
anonimus
odpowiedział na komentarz  hrabia
10 lat temu

Wreszcie pajeczaki beda miec rondo. Juz widze te korki przed rondem jak miejcowi miastowi nie beda mogli sobie poradzic i beda jezdzic w koło furmankami:))) Miastowe chopoki beda mieli gdzie driftowac polonezami! Jeszcze o swiatłach marzycie? hahaha:DDD Boli to,ze jestescie jedynym powiatem w Polsce,powtarzam JEDYNYM w ktorym nie ma sygnalizacji swietlnej! Po co wam swiatła? Jedna przelotowa droga krajowa i jedno główne srednie skrzyzowanie.Podobno maja wam jeszcze podziemne przejscia zrobic,bo zakorkowali byscie cala wieś.Juz widze te kolejki jak mieszkancy ustawiaja sie w kolejce,bo kazdy chce wcisnac przycisk,zeby to dzieki niemu sie zapalilo zielone swiatlo. Pozdrawiam siti Pajeczno:)))

pit
pit
odpowiedział na komentarz  anonimus
10 lat temu

Ale pojechałeś!. Masz fantazję. dorzuć jeszcze coś. Przy okazji wspomnij o swoich kompleksach

payo
payo
10 lat temu

Zastanawiam się dlaczego taką małą czcionką nazwiska są wytluszczone.Przecież podczas wybórów musimy pamiętać komu zawdzięczamy taki luksus. Nie wypominajac pokrzywionych felg i pogubionych ciężkow z koła.

ja
ja
10 lat temu

Rondo? Czy jest ono w ogóle potrzebne? Dodatkowo ulica 1 Maja nie jest w złym stanie i była nie aż tak dawno temu robiona, podczas gdy inne obiecane odcinki dróg dalej nie są poprawione.

MM
MM
odpowiedział na komentarz  ja
10 lat temu

swieta prawda

maksymilian
maksymilian
10 lat temu

Witam
Ciekawe kiedy w Dębowcu Małym skończą drogę odcinek około 2.5 km.Co roku na jesień i na wiosnę sypią na dziury kamyszki na gorąco klepane łopatą przez pracownika Zarządu Dróg, i tak przez 5 lat,najlepiej postawić znak na poczatku Dębowca Małego nierówności na odcinku 4km
Wstyd dla Zarządu i Wójta Strzelec Wielkich oraz całego Powiatu.

Pozdrawiam

Dolasa
Dolasa
10 lat temu

Pomysł dobry ale kiedy zostanie rozwiazany problem skrzyżowania 1 maja-Kościuszki-Strażacka a chyba tam jest najwieksze natezenie ruchu..

Adrian Usarek
Adrian Usarek
odpowiedział na komentarz  Dolasa
10 lat temu

zgadza się tam by się najbardziej przydało jakieś rozwiązanie techniczno-infrastrukuralne, ale z tego co mi wiadomo to montarz świateł utrudniałby zimą wjazd tirów ulica Częstochowska co w konsekwencji spowodowało by jeszcze większy paraliż. To skrzyżowanie jest dość specyficzne i wydaje mi się, że gdyby nie ta specyfikacja wynikająca z położenia ulicy pod dośc dużym kątem to światła by juz tam stały… reszta ulic raczej ich nie wymaga no może oprócz przejśc dla pieszych, ale te wywołały by pewnie jeszcze większe korki… Jest jedno miejsce, gdzie by się światła przydały to ulica Częstochowska ze skrzyżowaniem Źródelnej i Kilińskiego tam piesi zawsze… Więcej »

Myślący
Myślący
odpowiedział na komentarz  Dolasa
9 lat temu

Kościuszki to droga krajowa nr 42 i podlega GDDKiA w Łodzi. Generalnie Łódź nie kwapi się do przebudowy tej drogi pomiędzy Makowiskami a Raciszynem. Widać jak fatalny jest stan nawierzchni w P-nie, Trębaczewie i Działoszynie.
Co dziwne, już dawno zrobili odcinek od Nowej Brzeźnicy do Makowisk.

MM
MM
10 lat temu

widać….. zblizaja się wybory a i tak na niego t. nie będę glosowal. niech idzie do lopaty bo przez tyle lat nic nie zrobil

dfhd
dfhd
10 lat temu

Nie ma żadnego porozumienia, jest tylko podpisany list intencyjny, bez żadnych dat. Wiadomość ze starostwa.

Obiektywny
Obiektywny
10 lat temu

Witam, chciałbym tylko uświadomić wszystkich że drogi tej nie będzie a przynajmniej nie będzie jej przez najbliższe lata. „Porozumienie” jest tylko początkiem kampanii wyborczej. Poniżej czyste fakty: Zebranie i podpisanie dokumentów potrwa dłużej niż rok czyli na pewno już będzie to po kadencji obecnej władzy, czyli obecna władza próbuje wrzucić do budżetu następnej projekt na który nie ma pieniędzy w kasie powiatu i z logicznego punktu widzenia projekt będzie musiała odrzucić. Skrzyżowanie obok komendy przechodziło niedawno modernizację, więc po co naprawiać nowe drogi?? Nie ma już bardziej zniszczonych?? Burmistrz Tokarski wraz władzami które wybory wygrały obiecał już jedną drogę przed… Więcej »