R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiat15-lat Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia

15-lat Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia [WIDEO]

W niedzielę 26 stycznia w hali sportowej  Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rząśni odbył się Jubileuszowy Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia, który był muzycznym podsumowaniem 15 lat działalności Orkiestry.

Wydarzenie przyciągnęło liczne grono słuchaczy, a hala wypełniła się do ostatniego miejsca. W bogatym programie znalazły się popularne przeboje polskiej i światowej muzyki rozrywkowej. Pierwsza część koncertu to utwory z ostatniej płyty wykonane przez starszą grupę muzyków Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia. Publiczność wysłuchała m.in.: “Carmina Burana”, “Medley” Michaela Jacksona, “Za Tobą pójdę” z wsparciem wokalnym Jacka Staszczyka, “Simply the Best” w wykonaniu Wiktorii Wosinek oraz znany światowy przebój “Despacito”.

Druga część obfitowała w repertuar kolęd zaprezentowany przez najmłodszą grupę Orkiestry przy wsparciu wokalistów Moniki Kempy i Szymona Dąbrówki. Usłyszeliśmy kolędy takie jak: “Wśród nocnej ciszy”, “Gdy się Chrystus rodzi”, “Dzisiaj w Betlejem”, “Anioł pasterzom”, “Tryumfy Króla”, “Pójdźmy wszyscy”, “Przybieżeli do Betlejem”, “Cicha noc”.

Ostatnia część koncertu to również utwory z najnowszej płyty “Carmina Burana”: “The Lion King”, “Frozen” w wykonaniu Ogniska Muzycznego pod kierunkiem Pana Szymona Cebuli , “Jesteś lekiem” w wykonaniu Moniki Kempy, “Gdzie Ci mężczyźni” w wykonaniu Wiktorii Wosinek , “Radość najpiękniejszych lat” w wykonaniu Wiktorii Wosinek i Moniki Kempy, “Queen on stage”, “Variazioni in blue”, “Skrzydlate ręce” oraz “Ob.-La-Di, Ob.-La-Da”.

Po zakończeniu części muzycznej koncertu głos zabrał Wójt Gminy Rząśnia – Tomasz Stolarczyk oraz Przewodniczący Rady Gminy Rząśnia – Jarosław Popławski, którzy na ręce Kapelmistrza  Tomasza Dulskiego złożyli okolicznościową statuetkę oraz list gratulacyjny.
Wójt podziękował wszystkim obecnym i byłym członkom Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia za wkład i zaangażowanie w podtrzymywanie tradycji oraz rozwój artystyczny Orkiestry, promocję gminy w regionie, kraju i za granicą, natomiast publiczności za tak liczne przybycie na koncert.

Dla wszystkich uczestników koncertu został zorganizowany słodki poczęstunek.
Z całą pewnością jubileusz Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia to ważne wydarzenie, które uświadomiło wszystkim, jak ważna jest ciągłość, wytrwałość i zaangażowanie w pielęgnowanie tego dzieła, które nie miałoby szans przetrwać bez wsparcia władz samorządowych oraz społeczności lokalnej.

tekst, wideo i fot.: rzasnia.pl
R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments