R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatBieg Wolności i Piknik Rodzinny w Rząśni

Bieg Wolności i Piknik Rodzinny w Rząśni [ZDJĘCIA]

Niedzielne popołudnie w Rząśni obfitowało w emocje i sportowe zmagania. Tomasz Owczarek z Bełchatowa zwyciężył w III Biegu Wolności Rząśnia 2024, bijąc przy okazji rekord tego wydarzenia z czasem 00:24:33.24.

Zmagania na bieżni rozpoczęły się się „Bieg Kolorów” dla dzieci, któremu towarzyszyło duże zaangażowanie i emocje. Dzieciaki, biegając w chmurze kolorowego proszku, z radością pokonywały dystans dostosowany do swojego wieku. Na mecie czekały na nie pamiątkowe medale i drobne upominki. Wszyscy uczestnicy, zarówno ci najmłodsi, jak i starsi, otrzymali nagrody za najlepsze miejsca.

Główny bieg zgromadził 123 uczestników, którzy kilka minut przed 17:00 rozpoczęli rozgrzewkę, przygotowując się do 8-kilometrowej trasy. Punktualnie o godzinie 17:00, na sygnał „Start” wypowiedziany przez Wójta Gminy Rząśnia Tomasza Stolarczyka, biegacze ruszyli w trasę. Pierwsi zawodnicy pojawili się na mecie po nieco ponad dwudziestu minutach. Ostatni biegacze dotarli na metę około czterdziestu minut po zwycięzcy, zmęczeni, ale szczęśliwi z ukończenia tego wymagającego biegu.

Każdy uczestnik, który dotarł do mety, otrzymał pamiątkowy medal wręczony przez Wójta Gminy Tomasza Stolarczyka, Radnego Rady Gminy Rząśnia Tomasza Leszczyka, Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rząśni Damiana Mikołajczyka oraz Radnych Rady Powiatu Pajęczańskiego Jakuba Wejmana i Jacka Lewerę.

Po zakończeniu biegu, rozdano nagrody w każdej z kategorii wiekowych określonych w regulaminie, m.in. saturatory SodaStream. Dodatkowo, wśród wszystkich uczestników wylosowano rower elektryczny, którego zakup dofinansował ESBANK Bank Spółdzielczy w Radomsku. Szczęśliwym zwycięzcą okazał się Przemysław Chwal z Pajęczna. Specjalne wyróżnienia otrzymali także najlepszy mieszkaniec i mieszkanka gminy – Sebastian Mikołajczyk z Białej oraz Kinga Cimcioch z Rząśni, którzy zdobyli telewizory SmartTV SHARP.

Rodzinny Piknik – atrakcje dla całej rodziny

Od pierwszej edycji biegu, nieodłącznym elementem wydarzenia jest cieszący się ogromną popularnością Piknik Rodzinny. W tym roku także zgromadził wielu uczestników, którzy mogli korzystać z licznych atrakcji: dmuchany plac zabaw, animacje dla dzieci, malowanie twarzy, plecenie kolorowych warkoczyków, brokatowe tatuaże, zabawa w pianie i wiele innych. Na najmłodszych i ich opiekunów czekał słodki poczęstunek oraz popcorn.

Dużą popularnością cieszyły się również stanowiska przygotowane przez stowarzyszenie „Rząśnia Moto Team” oraz Ochotnicze Straże Pożarne. Uczestnicy mogli przejechać się wyjątkowymi pojazdami oraz zwiedzać wozy bojowe. Wspaniałe wrażenia zapewniły także pokazy służb mundurowych, w tym Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie.

Wyjątkową atrakcją okazała się „Wioska Indiańska” przygotowana przez Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni. Uczestnicy mogli odwiedzić wigwamy, zrobić pamiątkowe zdjęcia przy specjalnych ściankach, fotobudkach, przestrzennych kaktusach i zagrodach dla koni. Na „Dzikim Zachodzie” czekały różnorodne atrakcje i niespodzianki, w tym sportowe konkurencje dla dzieci, takie jak spacer Apacza, bystre oko, szybka strzała, rozbij bank i wyścigi koni.

Dzieci za ukończone zadania otrzymywały pieczątki oraz nagrody. Rodzice i dzieci wspólnie poszukiwali złota oraz grali w gry „Sstrzemiona i podkowy”. Dla dorosłych przygotowano dwie specjalne konkurencje – „Silni i mocni” oraz „Spacer kowboja”, które również cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestników.

III Bieg Wolności Rząśnia 2024 był nie tylko sportowym wyzwaniem, ale również okazją do wspólnej zabawy i integracji. Organizatorzy zadbali o to, by każdy uczestnik, niezależnie od wieku, mógł znaleźć coś dla siebie i spędzić ten dzień w radosnej atmosferze.

fot.: UG Rząśnia

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments