R e k l a m a
Strona głównaKomentowaneBurmistrz wygrał ze starostą

Burmistrz wygrał ze starostą

Ważna dla mieszkańców Posmykowizny inwestycja ma szansę w końcu wystartować. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi przyznał rację burmistrzowi Działoszyna.

Droga w miejscowości Posmykowizna podczas dużych opadów deszczu często była zalewana i utrudniała funkcjonowanie mieszkańcom. Urząd Miejski w Działoszynie postanowił rozwiązać problem i przeprowadzić gruntowną modernizację drogi oraz wybudowanie odwodnienia. Magistrat pozyskał na ten cel milion złotych środków zewnętrznych (pół miliona z Funduszu Dróg Samorządowych i pół miliona z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych).

Niestety Starostwo Powiatowe w Pajęcznie nie wydało pozwolenia na budowę i inwestycja stanęła w miejscu. Burmistrz Działoszyna Rafał Drab postanowił odwołać się od decyzji starosty pajęczańskiego, jednak wojewoda Tobiasz Bocheński podtrzymał opinię Zbigniewa Gajęckiego. Działoszyński magistrat nie odpuścił i sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi, który przyznał rację burmistrzowi Działoszyna.

WSA w Łodzi w całości uchylił decyzję starosty oraz podtrzymanie tego stanowiska przez wojewodę. Mam nadzieję, że starosta nie zdecyduje się na skierowanie sprawy do NSA i dalsze blokowanie tak ważnej dla mieszkańców Posmykowizny inwestycji – mówi burmistrz Rafał Drab.

W ramach realizowanej przebudowy planowane jest wykonanie jezdni o nawierzchni bitumicznej szerokości 6 metrów, chodników i zjazdów indywidualnych do posesji i na pola oraz wymiana krawężników. Dla odwodnienia jezdni wykonany zostanie zbiornik chłonno-odparowujący. Zakończenie robót przewidziano na listopad 2021 roku. Przewidywane koszty planowanej przebudowy to 932.126,00 zł netto. Realizacja zadania znacząco poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz rozwiąże problem systematycznego zalewania jezdni przez wody opadowe, co w znacznym stopniu utrudnia mieszkańcom wsi Posmykowizna dojazd do posesji.

R e k l a m a

21 KOMENTARZE

guest
21 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jasiu
Jasiu
26 dni temu

Hehe jakie to polskie. Zamiast się dogadać, współpracować to sobie na złość robić. A konsekwencje ponoszą mieszkańcy.

Angielski pub
Angielski pub
26 dni temu

piz nie potrafi przyznać się do błędu, będzie szedł w zaparte byle dopiec ludziom

Marek
Marek
odpowiedział na komentarz  Angielski pub
26 dni temu

Przecież to zlosliwce pierwszego sortu, nic nowego

Tadeusz
Tadeusz
26 dni temu

Żeby drogę na Posmykowiznie blokować, no no, we wsi posłanki stąd. To co dopiero w innych wsiach, nie mówiąc nawet o gminie Sulmierzyce.

Rudy ryjek
Rudy ryjek
odpowiedział na komentarz  Tadeusz
25 dni temu

W Sulmierzycach to też ma kto blokować remont dróg powiatowych, jest taka jedna złośliwa.

Paweł
Paweł
odpowiedział na komentarz  Rudy ryjek
25 dni temu

Oj to wyjatkowy złośliwiec i donosiciel, przepraszam sygnalistka.

Mati
Mati
26 dni temu

Patrzac na ceny wszystkiego to dosc tania ta inwestycja. Znowu jakies cymbaly wygraja przetarg i po roku wszystko sie rozleci…

Gratulacje
Gratulacje
26 dni temu

No i gratulacje, przynajmniej jedną sprawę wygrał.

Tylko dlaczego nie przekazują informacji, ile spraw przegrał działoszyński magistrat i jakie są koszty odszkodowań i postępowań sądowych.
Czekamy, może coś napiszą…

Rychu
Rychu
26 dni temu

A co z tą gmina w Rząśni odzyskali te 5 milionów?

Bill
Bill
odpowiedział na komentarz  Rychu
25 dni temu

Pytaj pisiorow, oni są na bierzaco.

Janek
Janek
25 dni temu

Nie wiem kto pisał ten tekst ale jeżeli Pan Tobiasz Bocheński jest wicewojewodą to ten ktoś w ogóle nie ma pojęcia o kim i o czym pisze? A tak w ogóle to uregulowany jest stan prawny tej drogi?

Bodzio
Bodzio
25 dni temu

Czy te tłuste koty i kocice od Pieluchy wywalaja już z pge? To nieudacznicy bez kompetencji, tylko straty robią. Jaro bierz się za nich.

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  Bodzio
25 dni temu

Pajeczanski pis psuje wizerunek partii na potęgę. Jarek zrób coś bo przerzniesz następne wybory w tym regionie.

Tymek
Tymek
odpowiedział na komentarz  Wyborca
25 dni temu

Nikt tak w pge nie napsuł jak ci z Pajeczna. Tylko dojenie kasy tu i tam. A Jarek mówi, że do polityki nie idzie się dla kasy. Jarek popatrz co wprawiają ci od Pieluchy. Ale ona wszystkim steruje.

Miś
Miś
25 dni temu

Pytanie czy skoro Starosta nie wydali decyzji , i podtrzymał to wojewoda to nie oznacza , że pozwolenie było by wydane nie zgodne z prawem? Znając sądy, które są na nie z pisem, wyroki są zawsze znane przed rozprawą. Dziwi mnie fakt, pisane jest to w stylu propagandy, że jak nie wyda to wina starosty. Wg. Logiki cały ten opis powyzej, to polprawdy szykowane aby zniekształcić obraz całości sprawy, ale do tego stylu admin już tu przyzwyczaił odbiorców

Dziadek
Dziadek
odpowiedział na komentarz  Miś
25 dni temu

Przecież Drab też trzyma z PIS, więc słaby argument.
Zresztą w gazecie czytałem to samo.

Marek
Marek
odpowiedział na komentarz  Dziadek
25 dni temu

Trzyma z właściwym pisem a nie z tym porabanym stąd.

obserwator
obserwator
25 dni temu

Jak Drab przegrywa wszystkie sprawy z pracownikami to na tym forum nie napiszą ale jak 1 wygrał to propaganda w stylu telewizji Kurskiego!

ech
ech
23 dni temu

Te całe PIS-owskie towarzystwo niedługo padnie na twarz, a powiatom życzę tak dobrego gospodarza,jak jest Burmistrz Działoszyna Rafał Drab

Zart
Zart
odpowiedział na komentarz  ech
23 dni temu

Ale z ciebie kawalarz.

Czarek
Czarek
odpowiedział na komentarz  ech
18 dni temu

Co do PiS to się zgodzę ale on to też PiS.A gospodarz mierny to mało powiedziane.