R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatBurmistrz zachęca do wyboru Zespołu Szkół w Działoszynie

Burmistrz zachęca do wyboru Zespołu Szkół w Działoszynie

Rafał Drab burmistrz Działoszyna zachęca młodzież z terenu gminy do zapoznania się z ofertą Zespołu Szkół M. Skłodowskiej-Curie w Działoszynie. Włodarz zapewnił, że zajmie się organizacją bezpłatnych dojazdów do placówki dla mieszkańców gminy Działoszyn.

Tegoroczni absolwenci szkół podstawowych wkrótce staną przed wyborem dalszej ścieżki edukacji. Wybór ten stara się ułatwić burmistrz Działoszyna Rafał Drab, który przekonuje, że warto bliżej przyjrzeć się ofercie działoszyńskiego Zespołu Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie. Włodarz zadeklarował również wsparcie w organizacji bezpłatnego transportu dla uczniów placówki z terenu gminy Działoszyn.

Gorąco zachęcam uczniów 8 klas z terenu Miasta i Gminy Działoszyn do zapoznania się z szeroką ofertą edukacyjną przygotowaną przez Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Działoszynie na rok szkolny 2022/2023. Szanowni rodzice jest to jedyna szkoła średnia na terenie naszego miasta, która oprócz szerokiej oferty edukacyjnej posiada ciekawą i bogatą historię. Dziękuję dyrekcji i gronu pedagogicznemu za podtrzymywanie lokalnych tradycji, współpracę oraz udział w uroczystościach organizowanych przez nasz samorząd. Informuję, że dołożę wszelkich starań, aby szkoła średnia w naszym mieście funkcjonowała. W związku z czym deklaruję chęć współpracy i organizację bezpłatnego transportu, dojazdu uczniów przede wszystkim z miejscowości naszej gminy, gdzie prowadzony jest transport szkolny oraz z gmin ościennych w przypadku większego zainteresowania uczniów ofertą edukacyjną Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej- Curie w Działoszynie na rok szkolny 2022/2023. Podobnie jak w latach ubiegłych będziemy wspierać jednostkę poprzez organizację praktyk dla uczniów szkół zawodowych, jak i technicznych w jednostkach podległych Miastu i Gminie Działoszyn – przekonuje burmistrz Drab.

Szczegółową ofertę i przebieg rekrutacji do Zespołu Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie w Działoszynie można znaleźć na stronie https://curie.pl

 

R e k l a m a

14 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

14 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Óczeń
Óczeń
2 lat temu

Po co wybierać szkołę w czasah nałuki zdalnei ??

uczeń
uczeń
2 lat temu

Spróbujcie znaleźć ofertę ZS w Pajęcznie.
Chyba od dwóch lat nie ma strony internetowej, a google przekierowuje na jakieś podejrzane stronki.
WSTYD!

Nergal
Nergal
odpowiedział na komentarz  uczeń
2 lat temu

Zs w Pajęcznie to wgl stan umysłu

Wojtek
Wojtek
odpowiedział na komentarz  uczeń
2 lat temu

zgadzam się, wstyd dla szkoły w dzisiejszych czasach nie mieć strony internetowej, kto jest dyrektorem tego bałaganu?

Belfer
Belfer
odpowiedział na komentarz  Wojtek
2 lat temu

No właśnie nie sprawdzisz, bo strona od dawna nie działa 🙂 🙂 🙂

Mama nastolatki
Mama nastolatki
2 lat temu

Na prawdę jaki ten nasz burmistrz wspaniałomyślny, zajmie się dowozem dzieci. A te które już chodzą do szkół średnich jak mają do nich dotrzeć? Z kierunku Parzymiech nie ma żadnego połączenia do Działoszyna. Rodzice muszą kombinować żeby dziecko rano mogło dotrzeć chociaż do Raciszyna na geparda. A jeśli oboje pracują to co wtedy? Znam ojca który dwa razy rano odwozi córki i po południu znów dwa razy musi po nie jechać. Dlaczego wcześniej nikt o tym nie myślał. A teraz -jak pójdziecie do Działoszyna to załatwimy dowóz. Dziękuję bardzo

Yaro
Yaro
2 lat temu

Kraj w kłopocie, pis nas gnębi i sprzedaje a wy tu o o takich rzeczach. Paliwo po 8 zł. Pielucha nie ma prawa jazdy to się nie przejmuje. Brawo.

logika
logika
2 lat temu

Gdzie tu logika? Swoje szkoły zamyka, a powiatowe wspiera?

PykPyk
PykPyk
odpowiedział na komentarz  logika
2 lat temu

Akurat ja widzę logikę. Na zamkniętą szkołę gmina wydawała miliony, a jak się okazuje spokojnie jedna wystarczyła. Więc dla mieszkańców to jest oszczędność.

PukPuk
PukPuk
odpowiedział na komentarz  PykPyk
2 lat temu

PykPyk Wazelinka

znudzony
znudzony
2 lat temu

A kogo to obchodzi?

Tomasz
Tomasz
2 lat temu

Burmistrz nie dba aby mieć własną stronę Gminy tak jak PR układowo Lipie gdzie nawet piękny biuletyn wydają. Ostatnio bardzo się lansuje na salonach i zamiast pomagać uchodźcom to szasta kasą bo jutro imprezka i podobno szykują dni Działoszyna a ludzie potrzebują pomocy . Parę ławek postawili za mostem ale lampy świeca już od 17stej …..oj bogata ta gmina jak Kleszczów ::((((

Abstynent
Abstynent
2 lat temu

Ta szkoła słynęła z bardzo dobrego Technikum Mechanicznego (sam kończyłem) szkoda że dalej nie kształci w tym kierunku obecnie obróbka metalu jest kosmosem z wieloma przestrzeniami i ma ogromne wzięcie, do obrabiarek CNC, laserowego cięcia, giętarek już nie wspomnę o robotach spawalniczych, a laserowa obróbka w przestrzeni 3D to poezja dla uszu z Języka Polskiego u Pani Czuby. Pozdrawiam starą kadrę wraz z Panem Stolarkiem.

Interesant
Interesant
odpowiedział na komentarz  Abstynent
2 lat temu

Nie ma chętnych, sam się tam wybierałem w 2017