CBA w pajęczańskim starostwie

121
fot.: cba.gov.pl

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą czynności w sprawie inwestycji realizowanej przez Starostwo Powiatowe w Pajęcznie.

W ubiegłym roku pajęczańskie starostwo pozyskało ogromną dotację na budowę ronda w Pajęcznie oraz przebudowę drogi powiatowej na odcinku Rząśnia – Będków. Całkowita wartość zadania o nazwie „Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 3500E na odcinku Pajęczno – Rząśnia – Będków” wynosi 11 milionów złotych z czego, aż 80% to dotacja z Fundusz Dróg Samorządowych.

Jeszcze w styczniu zarówno starosta Zbigniew Gajęcki, jak i wicestarosta Paweł Sikora twierdzili, że realizacja inwestycji przebiega zgodnie z planem i powiatowi nie grozi zwrot olbrzymiej dotacji. Jak się okazuje, niestety nie wszyscy podzielają ich optymizm.

Na początku lutego pajęczańskie starostwo „odwiedzili” agenci CBA. Według nieoficjalnych informacji wizyta miała dotyczyć właśnie wspomnianej wielomilionowej inwestycji, jaką Starostwo Powiatowe w Pajęcznie realizuje przy finansowym wsparciu Gminy Pajęczno. Agenci biura otrzymali niezbędną dokumentację i wnikliwie ją analizują, jednak na efekty ich pracy przyjdzie nam poczekać.

Zazwyczaj czynności sprawdzające prowadzone przez CBA trwają trzy miesiące, więc najprawdopodobniej wyniki poznamy dopiero w kwietniu. Zgodnie z ustawą – w szczególnie ważnych przypadkach – szef Biura może jednak przedłużyć ten okres maksymalnie o sześć miesięcy.

121
Odpowiedz

avatar
47 Comment threads
74 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
106 Comment authors
KrzysztofKarolekStachWłodekDamian Recent comment authors
najnowsze najstarsze najpopularniejsze
FFF
FFF

😁

Nazwa
Nazwa

Oj ten Wice :/

Bartek
Bartek

Ten to pisiorom bokiem wyjdzie i nieźle ich wtopi.

zły
zły

brawo, czyli wszystko po pisowsku

OLT Express
OLT Express

No to teraz mam taką ciekawostkę dla POlitycznych trolli CBA zostało powołane za rządów PiS natomiast za czasów państwa teoretycznego chciano zlikwidować tą instytucje tak samo jak IPN autobusy w małych miejscowościach czy posterunki policji teraz mam pytanie gdyby państwo teoretyczne zlikwidowało CBA to do jakich przestępstw korupcyjnych dochodziło by w Polsce 🤔🤔

Jop
Jop

Jestem pewna że umorza wszystko że względu na to że to sami swoi

Jagna
Jagna

Ja też jestem ciekaw czy Becia da radę zamieść sprawę pod dywan tak jak swoją, po pisowsku.

emanuel
emanuel

nasłali sami na siebie, puknij się w głowę

Sarna
Sarna

Tłuku zamiast oglądać urywki nagrania pajaca Schetyny ” zlikwidujemy CBA” obejrzyj do końca gdzie mówi ” zlikwidujemy CBA jako policje polityczną”. Za dużo TVP dezINFO i Republiki.

banan
banan

Dziwne ze widzisz problem w likwidacji CBA a nie w działaniach ludzi DOBREJ ZMIANY, czyżby powtórka z rozrywki

Wyborca
Wyborca

Na Wieluń Nasze Miasto maja potwierdzenie z Wydziału Komunikacji CBA ! Czyli to już oficjalna wizyta CBA!
Poprzednia kadencja pisu zwroty kilku milionow za Liceum! Teraz jak będą chcieli “pobić” swoją szefową to będzie 11 do zwrotu!
Reszta drogi nie powstanie przez takich partyjnych nieudaczników! Bo który wojewoda będzie bral za nich odpowiedzialność!

Państwo teoretyczne
Państwo teoretyczne

No i co Becia zwróciła kasę, powiat zwracał ta nawet postępowania nie kończy, gra pewnie na przedawnienie. Po pisowsku, banda nieudaczników ,ludzi chorych na kasę.

Przemysław
Przemysław

No nareszcie biorą się za to dziadostwo.

Marek
Marek

Ciekawe co z innymi przetargami bo podobno też za wesoło nie jest jak by się im dokładniej przyjzal

Pajęczak
Pajęczak

Do siedziby PiS też weszli, parę rzeczy wyjaśnić.

Wyborca
Wyborca

Co na to ruda, taka niby mądra.

Kotek
Kotek

Ale kolejna pisowska kicha, a powiat będzie cierpiał. Pielucha ich nauczyła jak robić wtopy.

Karol
Karol

No to ładnie, zamiast remontować drogi trzeba będzie zwracać kasę. A ruda w programie wyborczym miała w pierwszym punkcie remonty dróg. Że też ludzie dają się nabierać na ten pisowski pic przez nieudaczników i koryciarzy.

Michał
Michał

Chcieliście PiS to macie. Czekam jak ten wielki powiat szlag trafi, oby jak najszybciej. A pan Sikora na podwórku posprzątał, bo ogólnie to bajzel tam panował, dziś jadę na inspekcję.

Mieszkaniec
Mieszkaniec

Róbmy referendum i odwołujemy pieluchowcow bo przez jeszcze cztery lata wykończą wszystko. Wstyd, hańba i katastrofa finansowa.

Działosok
Działosok

Ale z was tępe dzidy pajęcoki nie dość że coś wam w mieście robią to ktoś cba nasłał .Kawki srają we własne gniazdo. To że jest cba to nie jest powiedziane że coś jest nie tak cymbały. Ale widać że co niektórzy żyją tylko aferami . Szmatławce pisane kłamstwem.

grześ
grześ

w IPP będzie cała prawda…?

Becik
Becik

Pisowska prawda

Becik
Becik

Termomodernizacja szkoły przez Pieluchę to też nie prawda?

Pajęcok
Pajęcok

Pewnie jakiś działosok zgłosił

Franek
Franek

Ciekawy jestem kiedy zawitają do Działoszyna tam dopiero będzie się działo. Dotacje prywatne itp itd.

Marianna
Marianna

Wcale bym się nie zdziwiła jak by w padli do Dzialoszyna i zniszczyli Włodarza oraz odebrali władze w taki sposób skoro inaczej nie potrafili. Oni tak potrafią po trupach do celu. Ale Pan Drab ma przynajmniej za sobą ludzi którzy wierzą jeszcze w demokrację i będą onia walczyc

Hula hula
Hula hula

No po pisowsku.

Rudy ryjek
Rudy ryjek

Glorry, glorry alleluja, na Banasia nie ma h….

Tomasz
Tomasz

Jak sądzicie co powie poseł Pielucha w sprawie swojej koleżanki poseł Lichockiej. Pamiętajcie jak razem promowały okręg sieradzki. Moim zdaniem to wstyd i hańba dla regionu sieradzkiego.

Nazwa
Nazwa

A nic nie powie. Palcem rzęsę poprawi.

Bartek
Bartek

Pewnie środkowym, oni w PiS tak mają.

Grzegorz
Grzegorz

To taki sort

Ołówek
Ołówek

Do bardo ciekawych wniosków doszła “redakcja” w tym artykule. Optymizmu Starosty nie podzielają ci, którzy dla tego powiatu zrobili niewiele więcej co obecni. Bo gdyby zrobili cośkolwiek dobrego i sensownego, to ludzie w wyborach nie pogoniliby tego towarzystwa. I to dwukrotnie.
Dobrze, że chociaż na forum swoje żale wylać mogą, bo zdaje się, że nikt ich już nie chce.

kamieni kupa
kamieni kupa
państwo teoretyczne
państwo teoretyczne
olt express
olt express
miro i zbycho
miro i zbycho

ale kicha z tym PO

ada
ada

Jasne, lepiej nic nie robić, jak w poprzedniej kadencji. Tamci potrafią tylko nasyłać CBA

Wyborca
Wyborca

Widzieliście te zdjecia ptaszka i kabareciarza na stronie powiatu?!! Skladali wniosek i nie wiedzieli ze pid rondem sa kable od internetu ze jest kanalizacja?! A co jest poniżej napisane i w SIWZ! “Kłamią” w żywe oczy! I myślą że CBA to lyknie! Na dzień 16.12.2019 r. Wykonawca wykazuje wykonanie robót dla oby dwóch odcinków w zakresie: wykonanie robót przygotowawczych i rozbiórkowych, wycinki drzew, wykonania odwodnienia drogi, wykonania nawierzchni jezdni, przebudowy sieci elektroenergetycznej SN, NN – usunięcie kolizji z projektowaną droga powiatową, przebudowy kanalizacji teletechnicznej – usunięcie kolizji z projektowana droga powiatową, przebudowy odcinka gazociągu – usunięcie kolizji z projektowaną droga… Więcej »

PabloEscobar
PabloEscobar

https://www.powiatpajeczno.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=48&menu=48&dzialy=48&akcja=artykul&artykul=565
Czy to oznacza że “aktualny” zarząd zrobil przebudowę ronda niezgodnie z projektem!!
Bo w informacji na stronie jest W porozumieniu z Miejskim Zakładem Komunalnym w Pajęcznie, przebudowano sieć wodociągową, powyższe prace nie były uwzględnione w zakresie inwestycji, ponieważ nie przewidział tego poprzedni zarząd..
Czy jest zgoda od instytucji finansujacej na zmiany w projekcie? Ile powiat zaplacil dodatkowo za te niby nie zaprojektowane roboty?!?
Czy to tylko nieudolna próba przykrycia kontroli CBA!
Kolejne pytanie czy pan radny Barczak nie przebywa przypadkiem na urlopie? Lub zwolnieniu lekarskim? Co ZUS na to?

Klemens
Klemens

Ale jaja…tzn. że pan który jest inspektorem nadzoru ze strony starostwa,a jednocześnie autor tego projektu budowlanego nie zaprojektował przebudowy sieci wodociągowej ??? A tak na marginesie to ten sam pan w występuje w zapytaniu ofertowym pod dwoma różnymi firmami…

Kaziu
Kaziu

No co po pisowsku

Grzegorz
Grzegorz

A ruda co?

Epj
Epj

Moźe wyjasniliby jeszcze sprawe termodernizacji szkoly za panowania pani stad

Karolek
Karolek

Wykończą powiat pieluchowcy, w szpitalu brak lekarzy, rondo rozkopane i pieniądze pewnie do zwrotu, żadnych pozytywnych działań a Pielucha nic nie reaguje. Jeszcze ta wtopa z jej koleżanką Lichocka posłem ziemi sieradzkiego.

emanuel
emanuel

W Pajęcznie przybyło lekarzy, radzę spytać w przychodni i szpitalu, w szpitalu jest coraz czyściej, rondo jest w budowie, na konic marca będzie skończone i też Ci Karolku nie pasuje? To zobacz jak na Podładzinie zrobiono w tamtej kadencji odwodnienie, uważaj żebyś nie wpadł do rowu, bo tam dopiero jest wielka fuszerka, zgłoś to do CBa

Aliekspersalko
Aliekspersalko

Jak masz uwagi to zgłoś, na co czekasz??? A może doczytaj….😂😂 A wiesz na czym polega odwodnienie ? Nie mówię o odwodnieniu od alkoholu…

Kotek
Kotek

Ale pieluchowcy przynoszą wstyd i hańbę w powiecie. To nieudacznicy.

Misiek
Misiek

Ruda się do tego przyklada

Rafaello
Rafaello

Ruda to niech robi lody jak się na tym zna.

miro i zbycho
miro i zbycho

Ciekawe co na to “obrońcy demokracji ” ipp-pajeczno.pl/index.php/wiceburmistrz-jacek-lewera-nie-pracuje-a-pensje-bierze/

Sprawdzam
Sprawdzam

Jak ci Lewera sprawdzi ip to ci wstyd będzie jak dostaniesz wyrok za stalking! Ty sobie nagrody sprawdź w starostwie i zarobki klakierów z “dojnej zmiany”. Kadencja kiedyś minie i co wtedy?!? Kolejny wyrok dostaniesz i obędziesz czekał “na zatarcie”!

Misiek
Misiek

Pieluchowcy nie pracują, tylko są zatrudnieni a kasa wielka idzie na konta. Jeszcze szkodzą.

Eldo
Eldo

Pisiury nie zaciemniajcie obrazu! W tamtej kadencji kilka inwestycji zrealizowano i CBA nie przyjechała! Wy robicie 2 inwestycje i na jedna przyjechało już CBA! Co plujecie jadem! Nie macie pojęcia i tyle!! Jeśli faktycznie tak jest, że zatrudniliście na inspektora nadzoru osobę która projektowała tą drogę to GRATULUJE! Takie rzeczy tylko w PIS! Nie wiem czy PAN Starosta Zbigniew wie o tej inwestycji czy przekazał pałeczkę Vice?
P.S
Jesteście krystaliczni jak BANAŚ!

Escobar
Escobar

http://www.powiatpajeczno.biuletyn.net/?bip=2&cid=275&id=2371
Znalezione na bipie nadzór inwestorski wygrala firma VIAMAX-PROJEKT S.C którego właścicielami są Jan Włodarczyk i RAFAŁ WŁODARCZYK
Czyli Pan który projektował drogę?!
Pytanie do osób które siedzą w papierach czy TAK MOŻE BYĆ?
Druga rzecz to pan projektant/inspektor nie zaprojektował sobie “sieci i kanalizacji? Czy przypomniał sobie o tym jak sprawdzał swój PROJEKT?!.
Myślę że mieszkańcy oczekuja jasnej odpowiedzi Pana Zbigniewa Gajeckiego czy powiatowi grozi zwrot i co za tym idzie strata dotacji w wysokości 8 mln zlotych? !!

Lucek
Lucek

Ale kanał

Rycho
Rycho

Kolejna kicha najmądrzejszych od Pieluchy. Utopią ten powiat. Trzeba zrobić tak jak ktoś pisał wyżej, pogonić nieudaczników i dziadostwo.

Gabi
Gabi

Myślę że Pan Starosta jest zaczadzony przez Panią Poseł stąd. Zastanawiam się co mógłby zrobić aby się przebudzić i nie być potem ciaganym po sądach. To poważna sprawa a inni będą się śmiać.

Karol
Karol

Ruda już się śmieje.

Ania
Ania

Która to ta ruda w starostwie?

Kotek
Kotek

No ta co jest ruda

Andrzej
Andrzej

To ta pierwszorzędna fachura od Pieluchy, hi, hi, hi.

emanuel
emanuel

Nie grozi. A projektant może być inspektorem nadzoru, nie ma tu żadnej sprzeczności. To chyba oczywiste, że rondo nie potrzebuje kanalizacji sanitarnej.

Marcin
Marcin

Dziwi mnie milczenie władz powiatu. Wystarczy wydać oświadczenie o tym że byla kontrol i po “sprawie” a nie zdjęcia oświadczenia. Po co “oskarżać” poprzedni zarząd o jakieś błędy w projekcie jak było się w partii PSL i chodzilo na zarządy?
Przecież dwóch radnych przeszlo z PSL co oznacza że w poprzedniej kadencji byli u władzy!! Tzn.starosta byl z PSL członkowie zarządu z PSL. Wiceprzewodnicząca rady powiatu była z PiS.

Michał
Michał

Marcinek?

Krzyś
Krzyś

Na rondzie kraweżniki! Już niedlugo pojedziemy! Niedowiarki! Tak się robi inwestycję.

wlodek
wlodek

a SPYTAJ SIĘ JAK UZGADNIALI POSZCZEGÓLNE ETAPY GENIUSZ

emanuel
emanuel

Mądralo poszczególnych etapów się nie uzgadnia

wlodek
wlodek

Tak to czemu kanalizacja i wodociągi były przekładane a nie było ich w projekcie .Internet przekładano po uzgodnieniu z intestatorem terminu wejścia na budowę,tak samo energetyka .Jedynie gaz przekładano przed rozpoczęciem budowy więc idź się dokształć a dopiero dyskutuj

Gabi
Gabi

W każdym calu widać kiche.

escobar
escobar

No to mógł ten projektant a aktualnie inspektor nadzoru sobie zaprojektować.
Nie wiem co robil poprzedni zarząd PSL-u a częstym gościem na zarządzie byl jeden z panów który teraz jest w zarzadzie. Bo może sie okazać że za 4 lata oni będą mówić jak zmienią partię że poprzedni zarząd coś źle zrobił.
Co dp ronda to skoro jesteście tacy mądrzy to dlaczego zlozyliscie wniosek zle zaprojektowanym rondem?! Nie widzieliście czego brakuje w projekcie?
Sami sobie zaprzeczacie.

wlodek
wlodek

Zapomniałeś o roli vice starosty/tego partyjnego skoczka/ w poprzedniej kadencji

Darus
Darus

Może na papierze skończą a potem będzie jak że szkołą u Pieluchy, procesy.

sebek
sebek

Drodzy mieszkańcy,
Informuję, że do naszego starostwa przyjeżdża na kontrol NIK. Pewnie będą przejazdem i wejdą się przywitać!

Kaziu
Kaziu

Pewnie nie ominą Pieluchy.

sebek
sebek

A kto nasłał CBA?

dziołosok
dziołosok

W Pajęcznie nie warto nic robić, bo zaraz naślą cba, nik

Nazwa
Nazwa

Wojewoda Łódzki.

Karol
Karol

Wojewoda czy vice

kolega
kolega

Po co ten jad! CBA przyjechalo po kontroli od wojewody zobaczyl piasek na rondzie i nie mieli wyjścia.

Orzełek
Orzełek

…wojenka Polsko-Polska, Barany mózgi wam lasują, Pisiorą przez TVP, Platfusą przez TVN. Przyjdą Eskimosi z ustawą 447 i obudzicie się z ręką w nocniku, jak puszczą nas wszystkich w skarpetkach…

Jej
Jej

Czytam komentarze i nie dziwie się ze nic nie dzieje się w Pajęcznie każdy mądry na forum każdy prawnik i budowlaniec pokory radzę forumowicze bo pewnie żaden z was nic sam nie zrobił oprócz wylewania jadu pod dziwnymi nickami

Becik
Becik

Tak jak pieluchowcy skłócili ludzi tak nikt. To nienawistni i złośliwi ludzie dla których liczy się tylko kasa, oczywiście na czele wiadomo z kim.

dziołosok
dziołosok

Ty, forumowiczu jesteś wyjątkowo nienawistny i złośliwy

wyborca
wyborca

Wy się ekscytujecie a PIS ma po wyborach na prezydenta projekt likwidacji powiatów! Zbyszek Gajecki jeździ na spotkania pisu to ma info z pierwszej ręki i nie ma stresu. Umorza im kary po likwidacji! Będzie spokój.

Karolek
Karolek

Po wyborach mają robić województwo częstochowskie, pieluchowcy nas wykończą.

Krzysztof
Krzysztof

Pajeczanskiemu PiSowi to pasuje bo są na wojnie z łódzkim

Popiel
Popiel

A z kim oni nie są skłóceni, to złośliwi i kipiący nienawiścią ludzie, dla nich tylko kasa się liczy.

ewa
ewa

Jakie kary?

Bartek
Bartek

Są już zaproszenia na otwarcie ronda?

Pol65
Pol65

Podobno dużo zaproszonych. Ale bez Cardaza.

Koko
Koko

Czego dotyczy kontrola CBA: W grudniu Powiat Pajęczański zapłacił 9 255 612,19 zł (słownie: dziewięć milionów dwieście pięćdziesiąt pięć tysięcy sześćset dwanaście złotych 19/100 gr) firmie Drog-Bud Sp. z o.o. za wykonanie I etapu umowy dot. zadania „Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 3500E na odcinku Pajęczno – Rząśnia – Będków w miejscowości Pajęczno wraz z niezbędną infrastrukturą”. I etap obejmował: – wykonania robót przygotowawczych i rozbiórkowych, – wykonanie wycinki drzew, – wykonania odwodnienia drogi, – wykonania nawierzchni jezdni, – wykonanie chodników i zjazdów – wykonanie zatok autobusowych – wykonanie oświetlenia przy przejściach dla pieszych – wykonanie przebudowy sieci elektroenergetycznej… Więcej »

Pajęczak
Pajęczak

Heca wisi w powietrzu, co na to doświadczona w takich sprawach Pielucha.

Fabian
Fabian

Budowa ronda idzie kiepsko, remont basenu beznadziejnie, inne drogi zaniedbane. Coś kiepsko z tym zarządem powiatu. Co na to ruda?

Hula hula
Hula hula

Kicha totalna z tymi władzami, ugotują powiat na wiele lat. Pamiętajcie ich.

Paweł
Paweł

A najlepszym kucharzem jest ruda, pamiętacie.

Grzegorz
Grzegorz

Pieluchowcy to grabarze regionu.

Pol65
Pol65

Tadziu, spacer dzisiaj był?
Uwolnij złe myśli.

królowa życis
królowa życis

Słyszeliście wypociny nowej pani dyrektor??!! Czy jak składała dokumenty na stanowisko dyrektora nie wiedziała jaka była elewacja, schody i grysik?koleżanka Dorota nie powiedziała jej jak to wygląda? ??? Po co tutaj przyszła??? Za co chce podwyżki?? Za antyreklamę szpitala???

magda
magda

Czeka ją dużo pracy aby doprowadzić ten szpital do obecnych standardów

Doktor
Doktor

Kolejna wtopa pieluchowcow

adam
adam

Nie wpisali się do księgi kontroli, a dokumenty im pokazywali ? Panie Gajęcki, byle kto przyjdzie do starostwa, przedstawi się jako agent, nie wpisze się do księgi kontroli i mu pokażecie wszystkie dokumenty ?

Asior
Asior

Kurteczki mieli 🤣

Darus
Darus

To poziom pieluchowcow, czego się spodziewać

Pol65
Pol65

Taka to gratka Tadka niejadka 🙂

rafal
rafal

Nie wpisali się do książki kontroli bo to nie jest kontrola starostwa. A może agenci sprawdzają któreś przedsiębiorstwo Najwięcej mądrują się ci co piszą anonimowe donosy

RTD
RTD

To ciekawe co piszesz, bo w Dzienniku Łódzkim mamy: “- Centralne Biuro Antykorupcyjne od 28 stycznia prowadzi czynności analityczno – informacyjne w przedmiocie udzielenia zamówienia publicznego pn. „Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 3500E na odcinku Pajęczno-Rząśnia-Będków”

– poinformował nas wydział komunikacji społecznej CBA.
“.
To chyba jednak kontrolują udzielającego zamówienia czyli starostwo?
Bo kontrola czy czynności to tylko semantyka. Liczy się fakt. Fakt dość prawdopodobnych śledząc temat nieprawidłowości. A już słysząc teksty z sesji to można nabrać pewności 😌

Paweł
Paweł

Kicha wisi w powietrzu a ruda się śmieje.

Mecenas
Mecenas

Ruda jest w zarządzie to niech się tak nie śmieje. Prokuratura czeka.

Bartek
Bartek

No to posłanka Stąd załatwiła Złoczew, gdzie tych misiewiczow będzie wpychać. To katastrofa regionu a pisiory to grabarze wszechczasów. Zapamiętajcie ich.

Pol65
Pol65

Tadek pomidory już podlane ?

Wyborca
Wyborca

To niepojęte żeby z takimi znajomościami nie załatwić prostej sprawy, ale trzeba chcieć a nie tylko kasa.

Igor
Igor

Co to za wypadek był w Ramie w Bogatyni, skąd ten poszkodowany

Igor
Igor

W Rambie.

tokuś
tokuś

Z kątowni

Damian
Damian

Czytaliście w kulisach, kicha z rondem rośnie. A ruda jeszcze pompuje temat. Oj będzie się działo. Co na to Poseł Beata, to przecież ludzie naznaczeni przez nią.

Włodek
Włodek

już nastepnego wsadzili do nadzoru na naczelnika, kpina totalna, to teraz jest trzech naczelników nadzoru jednocześnie, u nas to może być bezprawie totalne

Stach
Stach

Wtedy odpowiedzialność się rozkłada, po pisowsku. Pewnie ruda to wymyśliła.

Karolek
Karolek

Jak tam budowa ronda, na jakim jest etapie. 80 procent było w grudniu to już powinien być koniec. Ruda będzie brylować na otwarciu.

Krzysztof
Krzysztof

Pewnie będzie wielkie otwarcie.