R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatDni Działoszyna odwołane! Pieniądze przekazane na walkę z koronawirusem

Dni Działoszyna odwołane! Pieniądze przekazane na walkę z koronawirusem

Z powodu pandemii koronawirusa Dni Działoszyna nie odbędą się. Zaoszczędzone środki zostaną przekazane na zakup respiratora oraz środków ochrony osobistej wieluńskiemu szpitalowi.

Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn Rafał Drab opublikował oświadczenie w związku z trwającą pandemią koronawirusa SARS-COV-2. Włodarz poinformował, że w związku z trudną do przewidzenia sytuacją wspólnie z Radą Miejską podjęli decyzję o odwołaniu Dni Działoszyna 2020. Jednocześnie zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na walkę z koronawirusem. 
Kwota 100 000 zł  trafi do  Samodzielnego Publicznego Zakładu 
Opieki Zdrowotnej w Wieluniu i pozwoli na zakup respiratora oraz środków ochrony osobistej dla personelu.

Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Działoszyn!
W związku obecną sytuacją epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SASR-CoV-2 na terenie naszego kraju, wspólnie z Radą Miejską w Działoszynie podjąłem decyzję o odwołaniu tegorocznych Dni Miasta i Gminy Działoszyn, planowanych w dniach 25-26 lipca 2020 r. Organizacja tego typu imprezy masowej wiąże się z wieloma niewiadomymi. Kryzys gospodarczy, będący efektem pandemii koronawirusa, spowoduje znaczny wzrost cen, co przełoży się na wzrost kosztów planowanych w związku z organizacją Dni Działoszyna. Ponadto w chwili obecnej nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy sytuacja się ustabilizuje. Jednocześnie odpowiadając na apel SPZOZ w Wieluniu, wspólnie z Radą Miejska podjąłem decyzję o przeznaczeniu 100 tys. złotych na zakup respiratora oraz środków ochrony osobistej SPZOZ w Wieluniu. Mamy nadzieję, że nasze decyzje przyczynią się do pomocy osobom potrzebującym natychmiastowego wsparcia. Liczymy na Państwa wyrozumiałość w decyzji podjętej przez samorząd Miasta i Gminy Działoszyn. Jednocześnie apelujemy o dostosowanie się do obostrzeń wydanych przez Rząd w związku z pandemią koronawirusa na terenie naszego kraju.
Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn Rafał Drab

R e k l a m a

38 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

38 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Ewelina
Ewelina
4 lat temu

Brawo dla Działoszyna! A co z pozostałymi gminami? Robią?

DzN32
DzN32
odpowiedział na komentarz  Ewelina
4 lat temu

W Działoszynie była sesja dlatego to oświadczenie. Sądzę, że inne też nie zrobią i już o tym zdecydowały a po głosowaniu podadzą do publicznej wiadomości.

RTD
RTD
4 lat temu

Pajęczno nie odwoła 🙂 Wszak to tak naprawdę PIS. A PIS twierdzi, że nawet 10 maja do urn bez problemu może iść kilkanaście milionów ludzi i to do zamkniętych pomieszczeń 🙂 Więc każdy członek i sympatyk Jedynie Słusznej Partii NIE MOŻE być za. Ba! Nawet nie może tego proponować. Ośmieszył by Swego Wodza i Liderów Dobrej Zmiany 😀 Można nawet spodziewać się nakazu organizacji takich imprez. Przecież od maja do wakacji tyyyyyle czasu. A że to nierozsądne i głupie. No to co.

Ołówek
Ołówek
odpowiedział na komentarz  RTD
4 lat temu

Do ewentualnych wyborów jeszcze 6 tygodni. Tak jak zapowiadał premier Morawiecki ostateczna decyzja zostanie podjęta w okolicach 20 kwietnia (na 30 dni przed wyborami). Opozycja tak grzeje temat, bo to jedyna możliwość aby mogli zaistnieć. W sprawach koronawirusa przecież nie istnieją. Oprócz przeszkadzania nie mają nic do zaoferowania. Pomoc dla przedsiębiorców blokuje w tym momencie Senat i marszałek Grodzki, gdyż jak sam mówi, Senat to nie maszynka do głosowania. Wiele osób straci pracę zanim POKO się ruszy. A co do samych wyborów prezydenckich. Kadencja Dudy zostanie przedłużona najpewniej o rok lub w trosce o obywateli, żeby się przy urnach wyborczych… Więcej »

RTD
RTD
odpowiedział na komentarz  Ołówek
4 lat temu

Z fragmentem o grzaniu tematu przez opozycję potrafię się nawet w części zgodzić. Tyle tylko, że to tylko jeden mniej ważny powód. Innym jest zdrowy rozsądek i odpowiedzialność. I tak właśnie Rządzący mogą tą broń opozycji wytrącić z ręki wprowadzając stan klęski żywiołowej. Ale oni tego nie chcą i to wcale nie z żadnych szlachetnych pobudek czy zgodnie z logiką, tylko realizując być może kosztem innych swoje polityczne interesy. I jak niby Sejm ma wybrać Prezydenta? :O To całkowicie niezgodne z prawem, konstytucją – jaka by nie była :O Ale w sumie. Nie takie rzeczy się działy ostatnimi laty 😀… Więcej »

Ołówek
Ołówek
odpowiedział na komentarz  RTD
4 lat temu

Oczywiście, że Konstytucja nie przewiduje takiego rozwiązania, ale to właśnie teraz PiS powinien grzać temat ewentualnego wyboru prezydenta przez Sejm właśnie w trosce oczywiście o bezpieczeństwo obywateli. Sejm to przecież przedstawiciele społeczeństwa. Po ostatnich tweeterowych fotkach z posiedzenia Sejmu, może nie wszyscy rozgarnięci, no ale w jakimś stopniu to przekrój społeczeństwa. Czy opozycja zgodzi się na takie rozwiązanie czy będzie chciała jednak tych wyborów ?? Przecież czasy takie trudne i wyjątkowe. Swoją drogą kandydatka już właśnie zdezerterowała. No ale zaczynała z 30% poparciem a obecnie okolice 15%. A do wyborów ponad 40 dni. Chce wyjść z twarzą, choć kompletnie już… Więcej »

Ukradli księżyc
Ukradli księżyc
odpowiedział na komentarz  Ołówek
4 lat temu

Kaczyński po trupach do celu.Tak robił z „zamachem na samolot”,potem miesiączki pod patronatem krzyża,budowniczy prywatnych pomników.Teraz chce na siłę wyborów.Nie patrzy ile będzie dodatkowo śmiertelnych zachorowań na wirusa.A wybory na pewno będą sfałszowane

RTD
RTD
odpowiedział na komentarz  Ołówek
4 lat temu

Ta kandydatka nigdy się nie nadawała 😀 Zresztą jak Adrian, ale on lepiej wypada w TV, bo Pani Kandydatka tylko na zdjęciach, bo gdy coś powie… 🙂 A co do zmiany Konstytucji. Tak jak napisałem. Po tych wszystkich oszustwach rządzących nigdy bym im nie zaufał. Dlaczego od razu pięć lat. Na razie mamy inne narzędzia i jest to nawet zgodne z obecnym (ale szybko zmienią zdanie) przesłaniem i nowomową Partii (tej jedynie słusznej), czy tam Prezesa, w tym wypadku na jedno wychodzi. Cóż to za Prezydent bez bezpośredniego mandatu społecznego… marionetka. Zaraz. To już mamy. Wróć. Dobra, po prostu zrozummy… Więcej »

Ołówek
Ołówek
odpowiedział na komentarz  RTD
4 lat temu

Niestety mamy tak idiotycznie skonstruowany ustrój, że każdy prezydent począwszy od Kwaśniewskiego a skończywszy na Dudzie (i kolejnych) jest marionetką i kwiatkiem do kożucha. Ma podpisać/ zawetować ustawę i ewentualnie raz do roku wygłosić Orędzie Noworoczne. I tyle.
Teraz mi się przypomniało. W 2010 r. w maju była w Polsce powódź. Dlaczego wtedy rządząca PO nie wprowadziła stanu klęski przed wyborami prezydenckimi (po katastrofie smoleńskiej). Kandydujący w nich Komorowski stwierdził nawet, że woda ma to to siebie, że spływa więc po co wprowadzać taki stan 😀 Do maja tego roku wirus się przecież rozejdzie 😀 😀

RTD
RTD
odpowiedział na komentarz  Ołówek
4 lat temu

Porównanie powodzi z 2010 i jej skutków dla gospodarki oraz długofalowego wpływu (o którym wiemy już teraz) na nawet cały świat to jednak niezbyt szczęśliwe porównanie 😉 Tak jak wątpliwe jest stwierdzenie, że wirus rozjedzie się w ciągu miesiąca. No chyba, że w negatywnym tego słowa znaczeniu (ale to nie wybrzmiewa z Twojej wypowiedzi).
A ustrój jest ok, po prostu ciężar władzy spoczywa w rękach Premiera i Parlamentu. To Prezydenci (szczególnie w kampanii) udają, że mogą więcej niż w rzeczywistości.

Ołówek
Ołówek
odpowiedział na komentarz  RTD
4 lat temu

No dobrze, ale co nam daje wprowadzenie stanu klęski żywiołowej na terenie całego kraju?? Według ekonomistów skutki tego wirusa będziemy odczuwać nawet 10 lat. Skż wprowadza się na 30 dni!! Co przez ten czas opozycja chce osiągnąć?? Tylko odwlec wybory?? 100 osób w Senacie nie jest w stanie się zebrać w ciągu 12 godzin żeby pracować nad pilną ustawą. A dlaczego też opozycja nie mówi o minusach wprowadzenia tego stanu?? Przesunięcie wyborów to w tym momencie najmniejszy pikuś.

RTD
RTD
odpowiedział na komentarz  Ołówek
4 lat temu

Daje nam rozwiązanie jednej chociażby sprawy. Ważnej. Wyborów właśnie. Wyborów które mogą być groźne epidemicznie. Może tylko mogą, ale zagrożeń powinno się unikać. De facto funkcjonujemy już w stanie nadzwyczajnym tylko osiągamy to specustawami. I jednym z niewielu powodów nie wprowadzenia jednego ze stanów nadzwyczajnych jest niechęć do przesunięcia wyborów właśnie. Niechęć wynikająca z powodów o których pisałem wyżej. I nie jest to troska o prawa obywatelskie o których chcesz tu wspomnieć 😉 I stanów takich nie wprowadza się z powodów gospodarczych. Po to są te specustawy, tylko po to. No chyba, że jak widać na przykładzie naszego biednego kraju,… Więcej »

Ołówek
Ołówek
odpowiedział na komentarz  RTD
4 lat temu

W piątek pod kolekturą totolotka w Pajęcznie widziałem jak stoją 4 osoby puścić kupon bo chyba kumulacja była 😀 Tam nie ma zagrożenia epidemicznego?? 😉 Może ludzie lubią ryzyko i żyć na krawędzi?? 😀

RTD
RTD
odpowiedział na komentarz  Ołówek
4 lat temu

Co wcale nie oznacza, że trzeba ich do głupoty namawiać 😉 A tym byłoby zorganizowanie wyborów.

Ukradli księżyc
Ukradli księżyc
odpowiedział na komentarz  Ołówek
4 lat temu

Kaczyński po trupach do celu.Tak robił z „zamachem na samolot”,potem miesiączki pod patronatem krzyża,budowniczy prywatnych pomników.Teraz chce na siłę wyborów.Nie patrzy ile będzie dodatkowo śmiertelnych zachorowań na wirusa.A wybory na pewno będą sfałszowane

DługoPiS
DługoPiS
odpowiedział na komentarz  Ołówek
4 lat temu

Jarek ci karze, to będziesz szczekał, nawet po rosyjsku. Dlugopisiku

DługoPiS
DługoPiS
odpowiedział na komentarz  Ołówek
4 lat temu

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski tylko w 2019 r. przyznał 134 mln zł nagród i 43,5 mln zł premii. O podwładnych dba lepiej niż o rolników, w samym resorcie wychodzi średnio ponad 600 zł miesięcznie dodatku do pensji na pracownika, ale rekord padł w podległych instytucjach.

Wymiekam z pis
Wymiekam z pis
odpowiedział na komentarz  Ołówek
4 lat temu

Od ok 20 kwietnia to 10 maja to 30 dni ? HA HA HA HA HA

wlodek
wlodek
odpowiedział na komentarz  Ołówek
4 lat temu

Ołówek zatemperuj się nie chodzi o tarcze antykryzysową a a o to co PIS dopiął do NIEJ O SPOSÓB PRZEPROWADZENIA WYBORÓW więc nie siej propagandy

Donald
Donald
odpowiedział na komentarz  Ołówek
4 lat temu

Sejm zwykła większość idioto.

Ukradli księżyc
Ukradli księżyc
odpowiedział na komentarz  RTD
4 lat temu

A na wybory to mam przyjść już w urnie czy z urną?

Ja to ja
Ja to ja
odpowiedział na komentarz  Ukradli księżyc
4 lat temu

Dobre mistrz;-)

Wyborca
Wyborca
4 lat temu

A ile kasy na walkę z wirusem przekaże pajęczański PiS. Przecież tak się pobogacili. Dobrze że nauczyciela wyrzucili to trochę się utnie. Kto to słyszał żeby takie miernoty zarabiały po 30, 50 tysięcy złotych. Ale tacy są w rzeczywistości prawi i sprawiedliwi. Za ich beznadziejne rządy ludzie będą musieli odcierpieć.

DługoPiS
DługoPiS
odpowiedział na komentarz  Wyborca
4 lat temu

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski tylko w 2019 r. przyznał 134 mln zł nagród i 43,5 mln zł premii. O podwładnych dba lepiej niż o rolników, w samym resorcie wychodzi średnio ponad 600 zł miesięcznie dodatku do pensji na pracownika, ale rekord padł w podległych instytucjach.

PiS prosze o BIS
PiS prosze o BIS
4 lat temu

Odwołane ? Ale dlaczego ? Przeciez jestesmy tak rozwinieta cywilizacja bo latamy w kosmos, klonujemy ludzi, mamy samochody na prad, e lekcje a wirus powalil was na łopatki? W XXI WIEKU ? nie dacie rady go okiełznać do lipca ? Przeciez w kwietniu mialo byc po bólu

Monika
Monika
4 lat temu

Rząd niech jeszcze więcej Polaków sprowadzi z zagranicy to szybciej się wszystko skończy a ludziska niech jeszcze częściej chodzą po sklepach po batonika za 2 złote bo na dupke nie potrafią wysiedziec

Antek
Antek
4 lat temu

PiS teraz widać jak na dłoni że ma inne cele niż dobro Polaków. Publiczne łapówki są tylko po to aby mieć władzę i te cele osiągnąć. Myślę że wiecie czyje interesy są dla PiS najważniejsze.

Marek
Marek
odpowiedział na komentarz  Antek
4 lat temu

PiS to zguba narodu, historia to oceni.

Jutek
Jutek
4 lat temu

Z zauważyliście , że darowizny od Gminy Działoszyn i od proboszcza z Działoszyna poszły do szpitala w Wieluniu a nie do Pajęczna ?

Działosok
Działosok
odpowiedział na komentarz  Jutek
4 lat temu

100 tysięcy to ze swojej kieszeni powinieneś dać a i tak swoich grzechów nie odkupisz. Lansujesz się człowieku razem z księciuniem nie za swoje pieniądze.

Lolus
Lolus
odpowiedział na komentarz  Jutek
4 lat temu

Posel Rychlik to ma gest. Obdarowal szpital w Wieluniu 50 czarnymi koszulkami dla personelu. Przebil ksiedza i Draba hahaha😂😂😂

uncle dance
uncle dance
4 lat temu

A baraniorze wredne nie dadzą na szpital w Pajęcznie, woleliby dać na Ustrzyki Dolne, byle tylko nie do stolicy powiatu w którym przyszło im żyć

RTD
RTD
odpowiedział na komentarz  uncle dance
4 lat temu

Dlaczego mają dać na ten? W przypadku zachorowania mieszkańcy udają się do Wielunia właśnie a nie do Pajęczna. Władze działają dla dobra mieszkańców a ci leczą się głównie w Wieluniu.
To proste.

Smutny
Smutny
odpowiedział na komentarz  RTD
4 lat temu

Do RTD
kto się leczy głównie w Wieluniu? Znasz kogoś, kogo tam wyleczyli? Podziwiam Twoje poczucie humoru.

Luki
Luki
odpowiedział na komentarz  uncle dance
4 lat temu

Jak trafisz do Pajęczyna to masz 95% pewności że nie wyjdziesz tylko cię wyniosą. Nogami do przodu. Inwestować tam to jak wrzucać pieniądze w błoto.

asda
asda
odpowiedział na komentarz  uncle dance
4 lat temu

Większa część ludności gminy Działoszyn urodziła się, jako mieszkańcy powiatu wieluńskiego. Dziś jest taki powiat, jutro może w ogóle nie być takiej jednostki terytorialnej samorządu, jak powiat. Cieszcie się póki możecie z dodatkowych środków, bo pod wieloma względami pozostajecie w tyle za innymi gminami powiatu.

uncle dance
uncle dance
odpowiedział na komentarz  asda
4 lat temu

A ja urodziłem się w częstochowskim, a ty może w sieradzkim/piotrkowskim, ale co to ma za znaczenie? Liczy się co teraz

Mateusz
Mateusz
4 lat temu

W jaki sposób zakup respiratora dla szpitala w Wieluniu ma pomóc w walce z koronawirusem? Przecież jeżeli zarażony tym wirusem wymaga hospitalizacji, to jest ona wykonywana na oddziale zakaźnym, a takiego w Wieluniu nie ma…

Czy może ważniejsze nie było „w jakim celu”, tylko „byle dla Wielunia, bo dyrektor to kolega”?