Dożynki Gminy Rząśnia w Suchowoli [ZDJĘCIA]

8

Deszczowa pogoda nie odstraszyła mieszkańców gminy Rząśnia, którzy tłumnie przybyli do Suchowoli świętować tegoroczne plony. Gwiazdą niedzielnego wieczoru był występ gwiazdy rock-polo Sławomira.

Uroczystości rozpoczęły się pochodem delegacji poszczególnych sołectw oraz pocztów sztandarowych Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy. Barwny korowód przemaszerował przez Suchowolę przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej, by dotrzeć na plac przy remizie OSP – miejsce tegorocznych dożynek. Tam odbyło się dziękczynne nabożeństwo Mszy Św. w intencji wsi i rolników, po którym – podczas części oficjalnej, wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk powitał wszystkich zgromadzonych, przekazał życzenia rolnikom, składając pracującym na roli wyrazy szacunku i uznania. Starostowie dożynek Ewa Brzezowska-Ranos i Piotr Kręzel wraz z wójtem podzielili wśród zgromadzonych gości, bochny chleba upieczone z tegorocznego ziarna.

Dożynkowi goście mogli skosztować darmowych lokalnych wyrobów – w tym wielu słodkości, smacznej gorącej grochówki, lecza i skorzystać z rozlicznych innych atrakcji – na wypełnionym z czasem niemal po brzegi placu dożynkowym. Ogromnym zainteresowaniem podczas dożynek cieszyły się przygotowane przez mieszkańców przeróżne figury ze słomy. Osobliwe słomiane kompozycje robiły na przyjezdnych duże wrażenie i co rusz ktoś się zatrzymywał się, aby zrobić sobie przy nich zdjęcie.

Na scenie swoje muzyczne talenty zaprezentowały Gospodynie z Suchowoli oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Rząśnia. Po nich uczestników święta plonów bawiła Kabaretowa Grupa Biesiadna i zespół TAKT. Gwiazdą niedzielnego wieczoru był występ niezwykle popularnego w ostatnim czasie wykonawcy rock-polo Sławomira.

fot.: Urząd Gminy w Rząśni oraz Krzysztof Kardas
Poprzedni artykułTargi Końskie w Pajęcznie [ZDJĘCIA]
Następny artykułPowiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Pajęcznie „nagrodzony”
guest
8 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
xyz
xyz
4 lat temu

Sławomir <3 🙂

Fiona
Fiona
4 lat temu

Przecież to w Suchowoli były dożynki nie w Rząśnia, co to za niedoinformowana osoba pisze takie artykuly…

Fiona
Fiona
odpowiedział na komentarz  Redakcja
4 lat temu

Drogie twojepajeczno tytuł brzmiał wtedy inaczej,więc nie odwracajcie kota ogonem…

123
123
odpowiedział na komentarz  Fiona
4 lat temu

Gmina Rząśnia w miejscowości Suchowola!

James
James
odpowiedział na komentarz  Fiona
4 lat temu

@fiona wracaj do garnków.
„Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości”
Mark Twain

Fiona
Fiona
odpowiedział na komentarz  James
4 lat temu

Dyskusja z idiota jest jak zapasy ze swinia w blocie ,po jakims czasie swini się podoba. Więc idź bądź mądry gdzie indziej.