R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatGmina Sulmierzyce kolejny raz wyróżniona

Gmina Sulmierzyce kolejny raz wyróżniona

Według Rankingu Samorządów 2023 dziennika Rzeczpospolita gmina Sulmierzyce jest najlepszą gminą wiejską w Polsce pod względem zrównoważonego rozwoju. Jest to kolejne duże wyróżnienie dla gminy Sulmierzyce.

Tytuł najlepszej gminy wiejskiej w Polsce przyznano podczas uroczystej gali „XIX edycji Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej”, która odbyła się 23 października w Warszawie. Prestiżową nagrodę dla gminy Sulmierzyce odebrała z rąk przewodniczącego Kapituły Rankingu Samorządów profesora Jerzego Buzka zastępca wójta gminy Sulmierzyce Anna Szydłowska.

Wójt Gminy Sulmierzyce Gabriel Orzeszek: „Jako Wójt Gminy podejmując decyzję o inwestycjach na terenie gminy zawsze kieruję się dobrem mieszkańców. Jedną z takich decyzji była budowa żłobka w technologii pasywnej w Sulmierzycach Koszt budowy budynku opiewa na kwotę 4 500 924,30 zł brutto. Na realizację, Gmina Sulmierzyce pozyskała dofinansowanie w ramach RPO WŁ w kwocie do 3.226.691,09 zł. Pozostała kwota finansowana ze środków własnych Gminy Sulmierzyce. Żłobek zaprojektowano do przyjęcia 72 dzieci. Kolejną inwestycją zrealizowaną w gminie Sulmierzyce jest strzelnica sportowa, Ten nowoczesny obiekt wykonany z użyciem najnowszych technologii jest budynkiem szczelnie zamkniętym. Zastosowane wentylatory i systemy wygłuszające sprawiają, że strzelnica nie generuje żadnego hałasu na zewnątrz. Kolejną inwestycją jest budowa i wyposażenie budynku świetlicy wiejskiej w Kodraniu. Jest to kolejny tego typu budynek w naszej gminie.

Gmina Sulmierzyce zrealizowała lub jest w trakcie następujących inwestycji: budowa sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Ostrołęka, Dworszowice Pakoszowe i Bogumiłowice, wymiana źródeł ciepła i zakupu wraz z montażem odnawialnych źródeł energii- ogniw fotowoltaicznych, budowa oświetlenia boiska w miejscowości Sulmierzyce, budowa 100 sztuk przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków, budowa przychodni SPGOZ w Sulmierzycach. W przyszłości planujemy kolejne ekologiczne inwestycje na terenie gminy, jak również będziemy w dalszym ciągu wzmacniać kapitał ludzki poprzez organizację różnorodnych zajęć dla mieszkańców gminy.”

Warto przypomnieć, że to kolejne wyróżnienie na koncie gminy Sulmierzyce. Tylko w tym roku samorząd plasował się kilkukrotnie wśród najlepszych w Polsce i regionie. Wójt gminy Sulmierzyce Gabriel Orzeszek został laureatem nagrody Orły „Wprost” w kategorii Samorządowiec Regionu.

Link do Rankingu Samorządów 2023: https://regiony.rp.pl/ranking-samorzadow/art39311101-ranking-samorzadow-2023-zwyciezcy-wylonieni

R e k l a m a

5 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

5 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Wyborca
Wyborca
6 miesięcy temu

Brawo Panie Wojcie. Tak trzymać. Niech posłanka niby stąd patrzy co się robi dla ludzi.

Epj
Epj
odpowiedział na komentarz  Wyborca
6 miesięcy temu

Może to i sukces .ale czy do końca sprawiedliwy??

Last edited 6 miesięcy temu by Epj
Olo
Olo
odpowiedział na komentarz  Wyborca
6 miesięcy temu

Brawo Panie Wójcie!

Tadi
Tadi
6 miesięcy temu

Gmina Sulmierzyce rozwija się bardzo dobrze pomimo , że byłej posłance to się wyjątkowo nie podoba, a dzięki wsparciu gminy Sulmierzyce została posłanką. Całe 2 kadencje robiła gminie na poprzek, choćby z wodą kopalnianą . Byli dyrektorzy to powiedzieli. Moim zdaniem to wyjątkowo złośliwy człowiek. Ale złośliwi ludzie mają zapłatę od losu.

historyk
historyk
2 miesięcy temu

W Pajęcznie to nie wiem ale w Posmykowiźnie są na pewno, gdzieżby nie.