W gminie Sulmierzyce powstanie strzelnica i park linowy

170

Profesjonalna strzelnica, park linowy czy ścieżka rowerowa to jedne z wielu inwestycji, jakie wkrótce zostaną zrealizowane w gminie Sulmierzyce. Na poszerzenie oferty turystycznej gmina przeznaczy dziewięć milionów złotych.

Wójt i pracownicy Urzędu Gminy w Sulmierzycach nie osiadają na laurach i po uzyskaniu w ubiegłym roku dużej dotacji na budowę nowoczesnego przedszkola ściągają do gminy kolejne 5 milionów złotych dofinansowania. Tym razem pieniądze zostały pozyskane na poszerzenie atrakcyjności turystycznej gminy.

Projekt przewiduje m.in. stworzenie strzelnicy sportowej z prawdziwego zdarzenia. Docelowo obiekt będzie działał na zasadach komercyjnych. Jest to bardzo dobra wiadomość dla miłośników strzelectwa, ponieważ pomimo rosnącego zainteresowania tą dyscypliną sportu w naszym powiecie nie powstała dotychczas profesjonalna strzelnica.

Na strzelnicę uzyskaliśmy nieco mniejsze dofinansowanie, ale dzięki temu możemy w przyszłości na niej zarabiać. Taki jest pomysł, aby strzelnica utrzymywała się sama – mówi wójt Gabriel Orzeszek.

Kolejną atrakcją turystyczną, której próżno szukać w powiecie pajęczańskim jest stworzenie miejsca aktywnej rekreacji w postaci parku linowego. Ta niepowtarzalna forma napowietrznego trekkingu, którego podstawą są przejścia między drzewami na wiszących linach cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko wśród najmłodszych. System platform i przeszkód linowych zainstalowanych na drzewach i palach zostanie zlokalizowany przy leśniczówce w miejscowości Dygudaj, a sama leśniczówka również zostanie zmodernizowana pod kątem turystyki.

W ramach działań mających na celu uatrakcyjnienie gminy pod względem turystycznym, powstanie również m.in.: ścieżka rowerowa w kierunku Chorzenic, deptak na ul. Turskiego, place zabaw i siłownie napowietrzne, planowany jest również remont dwóch parków. Całkowity koszt realizowanych inwestycji przekroczy kwotę 9 milionów, znaczna część wydatków – prawie 5 milionów złotych – zostanie pokryta z unijnej dotacji. Pierwsze efekty prac zobaczmy jeszcze w tym roku.

170
Odpowiedz

avatar
20 Comment threads
150 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
40 Comment authors
KazimierzAbciloczyntojaStach Recent comment authors
najnowsze najstarsze najpopularniejsze
Marian
Marian

W tych Sulmierzycach to mają Wójta i Radę z jajami.

janus
janus

A w Pajęcznie z c………….

Lola
Lola

Jestem dumna z naszego wójta i rady… widać te starania w naszych Sulmierzycach w każdym zakątku…

Justyna
Justyna

Oby sobie wójt na tej strzelnicy w piętę nie strzelił…..bo inwestycja durna.

Lokaln
Lokaln

Twoja wypowiedź też jest durna. Sulmierzyce stać na rozwój. Są programy turystyczne z zewnątrz to trzeba korzystać póki dają pieniądze. Mają dobrą perspektywę finansową. Wójt się stara i są efekty.

Gzik
Gzik

Trzeba być niezłą kretynką żeby twierdzić, że strzelnica to “nietrafiony” hehe pomysł. Już w miastach powstają jak grzyby po deszczu, w okolicy nie ma ani jednej a na dodatek, jeśli to prawda co pisze w artykule, będzie mogła na siebie zarabiać to już całkiem. Typowa durna baba 🙂 Won do garów 😀

durna baba
durna baba

Przestań się, Gziku, gzić na forum. Poszalej w domu, jak ci żona pozwala. Strzelnice w każdej miejscowości to pomysł byłego już ministra od wojny. Nie trzeba jego “pomysłów” komentować. W każdym razie, nie są to boiska, domy kultury ani pływalnie.

Gzik
Gzik

Szaleje durna babo 😀 Strzelnica miała być w każdym powiecie durnoto 🙂 Poza tym w Sulmierzycach jest już stadion porządny i biblioteka zmodernizowana za 2 bańki. Pływalnia jest w Kleszczowie i Pajęcznie. Strzelnicy nie ma. Pomysł I klasa wg mnie i pewnie nie tylko. Wy jak tylko wyjdziecie z kuchni to już panika. A jak coś wychodzi poza ramy “domu kultury”, “koła gospodyń wiejskich” i “kursów dekupage” to wymysły 🙂 Reasumując: do garów!

durna baba
durna baba

Gziku, durny chłopie. Do broni! “Poszczelaj se”, na zdrowie. My, durne baby, oczkujemy w przyszłości od takich”szczelców” maskotki albo kwiatka ze “szczelnicy”. I nie ma, że mi się nie udało. Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz, ćwiczyć!

Gzik
Gzik

No i o to chodzi! Niech Twój pantofel lata po łąkach i polach zbierać Ci kwiatki. A inni mężczyźni niech sobie w tym czasie postrzelają! Teraz będą mieli gdzie. Wilk syty i baba zadowolona.

durna baba
durna baba

Baba nigdy nie będzie zadowolona, bo durna. Teraz się martwi, żebyście aby nie “szczelali” po pijaku. Bo “prawdziwy’ mężczyzna lubi też wypić.

Gzik
Gzik

Przekonałaś mnie – jesteś durna wyjątkowo jeśli myślisz, że kogokolwiek wpuszczą na strzelnice choćby po jednym głębszym. Podejrzewam, że prędzej zaliczysz zgona na imprezie koła gospodyń wiejskich 😀

durna baba
durna baba

Zawsze podejrzewałam, ze jestem durna, ale teraz mam pewność. Skoro mówi to taaaaki mężczyzna.:) Hurra! Niech żyją “szczelnice”!I mężczyżni prawdziwi tacy…
Dobra, skończyłam.

gzik
gzik

proszę redakcję o interwencję z uwagi na podszywanie się pod mój nick

Gzik
Gzik

Ha gzik z małą pytką to większy debil od durnej baby 😀

NapletKrystyny
NapletKrystyny

,,Mieszczuchom” z Pajeczna już ścisnęło poślady 🙂

Zazdrosny
Zazdrosny

A Strzelcom Młynarczyk z Pielucha nic nie załatwiają.

ewa
ewa

Za to Tokarski załatwił śmieci i ostatnie miejsce w rankingu zamożności gmin

zły
zły

całe Pajęczno jest dumne z Darka, tylko my mamy takie zarąbiste imprezy końskie. ihhhaaaa!!!

Gość
Gość

Kiedy będą obiecane przed wyborami ogniwa fotowoltaiczne?bardziej by się przydały

Zorientowany
Zorientowany

Będą, będą, na razie robimy to na co dają z zewnątrz pieniądze.

Gość
Gość

W takim razie cierpliwie czekam, park linowy jest na wawrzkowiznie szału nie robi moze przemyslcie jeszcze to i wymyslcie cos innego. Pozdrawiam

Egon
Egon

9mln? serio? ciekawe ile w tym kredytu u zagranicznej lichwy i na jaki procent.

Gość z Piekar
Gość z Piekar

Aleś wypalił zazdrośniku. Pewnie żyjesz, w jakiejś bidzie .

Król
Król

W Strzelcach to nigdy nic nie będzie bo tam władza to nie ma do inwestycji głowy.
Jeszcze tak fatalnej władzy nie było jak jest teraz.

NapletKrystyny
NapletKrystyny

Komar był zły, Jednak też! Zdecydujecie sie,czego wy w ogole w tych strzelcach chcecie!

Ania
Ania

Strzelce nie mają kasy. Nawet najlepszy wójt nie zaradzić skoro ma mały budżet. Żeby skorzystać z dotacji potrzebny wkład własny.

Sąsiad
Sąsiad

Lepszej sytuacji jak teraz to mieć nie będziecie. Wójt z partii rządzącej, w świetnej komitywie z posłanka, wicewojewoda w gminie i co nic nie załatwiają. To przecież nienormalne. Chyba, że lokalnego PiSu na nic nie stać. Żałosne.

Marek
Marek

“Lepszej sytuacji jak teraz to mieć nie będziecie” – trudno się nie zgodzić z przedmówcą, lecz fakty mówią same za siebie… Tak o to wójt, wicewojewoda oraz posłanka z PiS-u załatwiają “dobroci” dla samorządu…
http://memy.pl/mem/100894/Dobra_zmiana_pozdrawia

zadowolona
zadowolona

Mam w końcu kanalizację ( mam do gdzieś czy oddali pieniądze czy nie, Komar też oddawał i nikt o tym nie pisał) mam dobrze zrobioną drogę na Piastowskiej. Po drugie hurra zabrali mi w końcu zalegający eternit z podwórka ( pewnie tobie też ale po co o tym mówić) , moje dziecko bez niczyjej łaski dostało się do przedszkola jako 3 latek bo Wójt pozyskał na to środki, i przez rok nie płaciłam pieniędzy za wyżywienie dziecka. Starsze dziecko może zostać na świetlicy po lekcjach bo jak wiesz Jednak wybudował świetlicę w szkole w Strzelcach. Ty zapewne Królu grasz na… Więcej »

Jan
Jan

Przykro mi stwierdzić ale wszystkie projekty, o których @zadowolna wspominasz to zasługa poprzednika… Obecna władza nie ma się czym pochwalić… Pan Jednak lubi chwalić się rzeczami zrobionymi przez innych, stąd też na początku swojej kadencji za pieniądze publiczne (czyli Twoje, moje, nasze…) opublikował biuletyn, w którym opisał projekty zapoczątkowane przez Pana Komara. Jestem ciekawy dlaczego biuletynu nie było po 2 oraz 3 roku kadencji? Czyżby nie było już czym się chwalić? Jestem za to pewien, że w roku wyborczym obecna władza kolejny raz puści biuletyn w gminę, lecz chyba już nie będzie miał się czym tak chwalić…

zadowolona
zadowolona

I czego siejesz zamęt Janie? Ja głupia nie jestem i wiem co poprzednik zrobił… gdyby był tak dobry to by był na stołku do dnia dzisiejszego!

Jan
Jan

Demokracja, został wybrany inny włodarz (z działań, a w sumie z ich braku) okazuję się być jeszcze gorszym wójtem od poprzednika… Nie można zaprzeczać faktom! Ja w ostatnim czasie nie słyszałem żeby gmina Strzelce Wielkie przeprowadziła jakąś poważną inwestycję! Mam nadzieję, że wyborcy przypomną sobie to przy urnach w listopadzie br.
Tylko kto następcą Pana Jednaka??

Kati
Kati

Ładnie wymieniasz to co poprzedni wójt załatwił a ten tylko podpisał pranie mózgu działa

Jan
Jan

Właśnie widać jak pranie mózgu przez obecną władzę działa. Proszę mi wymienić jakieś twarde inwestycje przeprowadzone przez Pana Jednaka i dopiero później bronić go na forum.
Radzę się uderzyć mocno w pierś i zastanowić głęboko kto byłby najlepszym następcą dla obecnego włodarza, straciliśmy kolejne lata w pozyskiwaniu środków zewnętrznych dla naszej malej ojczyzny…
#wyborysamorzadowe#gminastrzelcewielkie#jednakdowymiany

Marry
Marry

Popieram -Kati i -Jan!!!
Koniec marnotrawienia naszych pieniędzy przez Jednak!!!!
Stracił moje zaufanie!
Urna mam nadzieję to zapamięta!
#wyborysamorzadowe#gminastrzelcewielkie#jednakdowymiany

ada
ada

Dokladnie obecny wojt gm strzelce wielkie juz nie przejdzie w nastepnych wyborach.Mieszkancy gminy juz sie o to postaraja….

Marian
Marian

Nie będzie wójtem to będzie dyrektorem w pge.

ada
ada

Nie sadze tam maja juz ludzi na stanowiskach.

Zenon
Zenon

Będzie dyrektorem do spraw niepotrzebnych, jak niektórzy. Koryto wielkie, uzywi.

XYZ
XYZ

Tzn strzelnica będzie jeszcze w tym roku?

Mieszkaniec Wistki
Mieszkaniec Wistki

W Strzelcach nie mamy takich wpływów do budżetu gminy. Po poprzednim włodarzu zostały tylko długi. A żeby pozyskać dofinansowanie z UE trzeba mieć swój własny wkład, który niby skąd mamy go mieć skoro nie mamy dużo zakładów które by te fundusze dostarczały.

Marek
Marek

Polecam odwiedzenie strony http://www.strzelcewielkie.biuletyn.net w celu ustalenia jak obecna władza (kadencja 2014-2018) zadłuża gminę. Kredyty na pomyłki obecnych rządzących, wzrost kosztów stałych (proszę sprawdzić jak w obecnej kadencji wzrosło zatrudnienie)… I tu teraz nasuwa się pytanie czy gmina Strzelce Wielkie aby na pewno jest biedna? Nie każdy samorząd stać na takie posunięcia…

mieszkancy+powiatu
mieszkancy+powiatu

a pielucha ze swoimi przyd…sami z PISU co zalatwila dla powiatu i gmin które wchodzą w jego skład?g..no i tyle tez dostanie głosów w następnych wyborach!!1

Takr
Takr

Załatwia tyle ile może i chce, czyli NIC.

anna
anna

Załatwia tyle na ile się stara burmistrz ale on woli w tyłek włazić poLewerze

Gość z Piekar
Gość z Piekar

Jest zajeb….. mieszka się ok.

NapletKrystyny
NapletKrystyny

Gratulacje dla Sulmierzyc! Wykorzystajcie swoje 5 min na rozwój miejscowości!!!

loka
loka

Nie głosowałam na Janusza i nawet namawiałam a teraz jak siedze na zebraniach w gminie to to co oni walą w Strzelcach, to będe z powrotem za nim

rolnik
rolnik

Cztery lata temu pisałem jak sie zakończy wybór Jednaka na wójta i niestety tak sie skończyło. Szkoda że zwolennicy ‘dobrej zmiany’ byli tak zaślepieni. A mieszkańcom gminy Sulmierzyce serdecznie gratulujemy.

Marian
Marian

Zaczadzona zmiana.

Lokalny
Lokalny

Brawo Sulmierzyce, dawajcie tak dalej. Bierzcie pieniądze unijne póki są ile się da. Nie wszystkie samorządy wiedzą o co chodzi. Szkoda, że władze wyższe nie chcą gmin wspomagać, wicewojewoda czy posłanka.

Takr
Takr

To jest niepojęte, żeby władze wysokie lokalne takie jak posłanka, wicewojewoda, dyrektorzy nie podpowiadali samorządom jak pozyskiwać środki zewnętrzne , Oni są stąd czy z zewnątrz?. Mieszkańcy to ocenią w kolejnych wyborach.

Pełesel
Pełesel

To niepojęte, aby pchać się do władz samorządowych, zasiadać w nich od lat, przed wyborami pozjadać wszystkie rozumy na każdy temat, a po zajęciu wygodnego miejsca domagać się podpowiedzi jak sprawować swoją powinność. By nie nazwać za….ny obowiązek i bezczelnie zganiać na innych.

RTD
RTD

Możesz tu wstawić nazwisko każdego kolejnego wymienienionego w tym wątku lokalnego polityka, nieważne z której strony. Bo oni wszyscy tak 😀
Z małą różnicą.
Ci którzy są teraz wyżej niż samorząd, dostali się tam dzięki również jego wsparciu. I powinni pomagać. Jest to ich ich co najmniej moralny obowiązek. Bo teraz zapomniał wół jak cielęciem był.
I ten sam wół napycha sobie tylko swój złób 🙁

Pełesel
Pełesel

Jakie to proste dostać się wyżej niż samorząd, należy otrzymać jego wsparcie, no to gratuluję poczucia humoru Tobie a samorządowi dobrych wsparć czy może zaparć. No i oczywiście podkreśl jeszcze raz wszystkim tu narzekającym komu mają podziękować za nominacje aby o tym długo pamiętali.

RTD
RTD

Pełesel.
Samorząd to ludzie. Jeśli ty i tobie podobni tego nie rozumieją to….
Państwo to też ludzie i to im służą posłowie senatorowie, radni. Niestety jak widac na naszym przykładzie nie wszyscy to rozumieją i zaczynają być “ponad to” , biorą dla siebie.
Nowe / stare elity czy tam kasta 🙁

Pełesel
Pełesel

Jeszcze .nie tak dawno jeden z Was na tym forum grzmiał, aby Warszawę zostawić a zająć się tym Naszym miejscem. Wy nigdy nie pozwolicie na to by powiedzieć, że skoro ludzie narzekają na Powiat, to nie jest w nim dobrze, a teraz kto rządzi powiatem? Kto ma starostę, kto ma przewodniczącego rady?

RTD
RTD

Ty nie zauważyłeś, że ludzie na tym forum narzekają i na obecnie rządzących? Narzekają tak na nich samo jak nie wierzą, że nowa elita tych którzy teraz rządzą i dzielą między siebie wpływy i pieniądze poszła do władzy lub się z nią związała tylko dla pieniędzy cokolwiek zmieni poza usadowieniem i zabezpieczeniem finansowym sobie uległych.
Jak się wyraźnie okazało im też nie można ufac. Ta grupę wielokrotnie tu wymieniano i biorąc to pod uwagę są oni dla wyborców skompromitowani. Co wcale nie wyklucza kompromitacji obecnych władz powiatu.

Pełesel
Pełesel

No to dzięki i czytajcie wszyscy jak orkeślił obecne władze powiatu RTD, bo czytając niektóre posty można odnieść wrażenie iż powiatem rządzi Pani Poseł a to nieprawda.

Marek
Marek

A kto jest wiceprzewodnicząca rady powiatu, nie przedstawicielka PiS?

RTD
RTD

HaHaHa. W sumie tak 😁

Pełesel
Pełesel

HaHaHa no to w-ce rządzi, brawo!

RTD
RTD

Uuuuu to zarzuciłeś właśnie koleżance że jest nic nie mogacą figurantką 😨
To po co jest wice? 😱

Marian
Marian

Oczywiście, przyjmując stanowisko bierze się odpowiedzialność. Oczywiście jeśli się ma “jaja” nawet jak jest się kobietą a nie tylko figurantka z cichego układu.

RTD
RTD

Uzgodnijmy, że nie wiadomo czy akurat ta Pani taka jest 🙂
To Pełesel coś w tym sensie napisał 😲

Pełesel
Pełesel

Jestem pewien, że kilku trolli na tym forum nie zaciągnie zasłony nad tym kto przez ostatnią kadencję rządzi powiatem i odbierze zasłużoną ocenę przy urnach wyborczych. Zamydlanie tematu,że w powiecie rządzi PIS jest niprawdziwe i nieuczciwe lecz akurat trolli o uczciwość nawet nie posądzam. No dalej jazda na prawdę, może w poniedziałek Was nie zwolnią jak zaczniecie ponownie zakłamywać rzeczywistość. Przecież było Trzech Króli, no chyba, że u Was sześciu lub trzech z Belzebubem na czele.

Takr
Takr

Kto rządzi to wiadomo, ale co dobrego do powiatu wniosła dobra zmiana. Będąc wyżej posłanka czy wicewojewoda mają duże możliwości. Nie robiąc nic, nie wykorzystując tej sytuacji również ponoszą odpowiedzialność. Wybrali ich mieszkańcy powiatu i regionu a nie PiS.

Pełesel
Pełesel

Jestem pewien, że nie wice lecz wojewoda przed laty mógł zrobić więcej ale teraz niewygodnie Ci o tym pamiętać?

Lokalny
Lokalny

Historia regionu im tego nic nie robienia nie zapomni.

RTD
RTD

Problem w tym, że ani Pani Poseł nie robi teraz dla powiatu nic, a gdy nim rządziła to sporo złego potem wyszło. I choć może nie było w tym złej woli to przez to powiat jaki jest każdy widzi 🙁

Pełesel
Pełesel

RTD cytuję:” Co wcale nie wyklucza kompromitacji obecnych władz powiatu” koniec cytatu.

RTD
RTD

No dokładnie. Nie wyklucza. Z poprzednimi i jeśli chodzi o przyszłość to już niestety pewne a widząc co robi PIS (pisałem o tym wcześniej) bardzo negatywnie wyrokuje na przyszłość.
Skoncentrowałeś się na końcu mojego wpisu a całość ma inny wydźwięk 😉

Pełesel
Pełesel

Zagalopowałeś się, pomyli sie prawdę powie, za późno poszło.

RTD
RTD

Ależ Pełesel. Ja potwierdzam swoje słowa w całej rozciągłości : ) I nie szukałbym w tym drugiego dna. Ono już jest jedno. A “powiatowych winnych” wskazałem 🙂
Możesz mnie cytować.

Zibi
Zibi

Dno po platformie pogłębia pajęczański PiS. Przecież to widać, słychać i czuć.

Takr
Takr

Pelesel
A gdyby posłanka, wicewojewoda kierowali się interesem powiatu, własnego powiatu i wspomagali go we wszystkich obszarach to z pewnością sytuacja i pozycja powiatu byłaby lepsza. Ale oni potrafią tylko brać kasę. To jest nienormalne żeby nie wspomagać własnego regionu.
Powinni wziąć przykład z Piłsudskiego i Dmowskiego, wrogów politycznych, kiedy chodziło o interes Polski potrafili współpracować. Ale trzeba być na odpowiednim poziomie a nie tylko kasa.

Pełesel
Pełesel

Odpowiedź w ostatnim wpisie RTD!!!

Justyna
Justyna

Wspomaganie regionu Kleszczowskiego -fabryką na strefie jest jak najbardziej lokalnym patriotyzmem włodarza Sulmierzyc…….ale dobrze, że chociaż z historii jako tako 🙂 Brawo Takr.

Takr
Takr

Masz rację w całości. Ten post obowiązkowo powinni przeczytać: Pielucha, Młynarczyk, Szydłowski, Kowalska, Tasarz, Lawniczek.

Marek
Marek

Tacy jak wyżej wymienieni są w “polityce” tylko dla KASY. Życie to potwierdza. Oni nie chcą robić nic dla szeroko pojętego dobra wspólnego. Do polityki nie powinno iść się po pieniądze. Ale niestety w większości jest odwrotnie. Dlatego w nadchodzących wyborach trzeba takich odstawić.

wariat
wariat

o lokalny głupek już nie tylko pajęczański ale powiatowy. Jak to dumnie brzmi – powiatowy głupek

Beeeeeee
Beeeeeee

Brawo Sulmierzyce !!!!! Tak trzymać pozdro z Pajęczna

Rik
Rik

Brawo☺

Ozi
Ozi

A co w Strzelcach?

kolo
kolo

a w Strzelcach nuda nic sie nie dzieje władze nic nie robią ????????????? są pewnie neutralni

Marek
Marek

A Pielucha przyjeżdża do Strzelec i co, nic?

kolo
kolo

no nic pewnie pan M……. chce tylko fotki z nią do albumu hi hi

Zibi
Zibi

O bardzo lubi się z nią fotografować. Tylko co z tego ma gmina.

Jula
Jula

Gmina pogrążona w haosie

xxx
xxx

W “chaosie’.:)

Jula
Jula

Dzięki za poprawkę 😉
… ale jakie władze taki ‘chaos’ 😉

Koń Pajęczański
Koń Pajęczański

Rozrywka w sam raz dla Januszów i Grażyn oraz ich potomstwa – Dżesiki i Brajana.

wariat
wariat

na pewno to ambitniejsza rozrywka niż sprzątanie końskich kup 😀

mieszkańcy powiatu
mieszkańcy powiatu

I na przykładzie tej gminy można zauważyć jak potrafi efektywnie działać włodarz z Prawa i Sprawiedliwości.

Lokalny
Lokalny

O jakim wlodarzu mowa?

Xyz
Xyz

tak po za tymi wszystkimi wpisami zazdroszczę Sulmierzycom że mają takiego wójta który myśli swoją głową w porozumieniu z radą umie uchwalić budżet (nie jak w Strzelcach że prawdopodobnie do dziś nie uchwalono) i może myśleć o inwestycjach ma taki budżet że może uzyskać dofinansowanie UE(50% wkładu własnego) a w strzelcach naprzyjmował ludzi do gminy że nawet zaparkować nie ma gdzie z szkoły zawlnia nauczycieli bez podstawy… Za poprzedniego wójta to jakoś się to kręciło i było widać jakieś prace. A teraz od 3 lat cisz,a dokończył projekty komara i tyle…. Myśl że powinniśmy czekać na następką kare ( np.kanalizacja)… Więcej »

Lutek
Lutek

Piszesz o Strzelcach tak?

mieszkańcy powiatu
mieszkańcy powiatu

Wójt gminy Sulmierzyce nieprzerwanie od kilkunastu lat należy do partii Prawo i Sprawiedliwość. Nigdy z partii nie odszedł ani nie został wydalony, nadal płaci składki…

mieszkańcy powiatu
mieszkańcy powiatu

chcecie więcej?? Przewodniczący rady gminy Sulmierzyce również od jakiegoś czasu jest pełnoprawnym członkiem Prawa i Sprawiedliwości

Justyna
Justyna

Też go wywalili za niepłacenie składek …j.w.

zSulmierzyc
zSulmierzyc

Uuuuuuuuu. Justyna albo wiadomo kto 😉
Boli. Ma boleć!
Było nie robić głupot i nie nasyłać Policji na gazetę.
Rajcha można nie lubić ale napisał udokumentowana prawdę.
Niestety dla was.

Lokalny
Lokalny

Było nie pić (szczególnie wicewojewoda), nie bawić się, nie zatrudniać pisiewiczow, nie lekceważyć innych, nie wygłupiać się, traktować łudzi poważnie.

zSulmierzyc
zSulmierzyc

Nieładnie podpinać się pod cudze sukcesy! Tajemnica nie jest że Wójt jest w ostrym konflikcie z Pania Posel i ekipą powiatowych misiewiczów. Są źli, że nie mają na Niego żadnego wpływu i nie da sobie narzucać ich woli. I stąd, z niezależności i mądrości osobistej te sukcesy a nie z przynależności do jakiejś partii.
Frakcja Pani Poseł widać jeszcze oddycha tonąc 😁

zetor
zetor

gdyby nie układy partyjne to wójt mógłby sobie nasikać w garnuszek. Dlaczego z taką czułością wpadają sobie ze Schreiberem w ramiona…

wyborca
wyborca

a jak go pani poseł wyciągnęła z rzeżni od pana w to ładnie było a teraz tak się odwdzięcza??? bardzo nieładnie to jest teraz

Lutek
Lutek

Jesteś w błędzie. Posłanka robi czystki, nie znosi mądrzejszych.

Ela
Ela

Do ” mieszkańców powiatu”: jesteście daleko do tyłu z wiedzą o przynależności partyjnej wójta czy przewodniczącego. Od dawna nie należą.

zetor
zetor

Tak?? to dlaczego Kruszyński chodzi na spotkania PISu i płaci składki?? I skąd czuła znajomość wójta ze Schreiberem?? Bujać to my ale nie nas. Zresztą każdy może to sprawdzić 😉

Ela
Ela

Jak każdy może to sprawdzić, to sprawdź i Ty zanim coś napiszesz. Potem przeproś za nieprawdę.

zetor
zetor

Ja nie muszę sprawdzać bo ja to wiem z pierwszej ręki. Zapytaj tych panów wprost i zobaczymy czy się wyprą;)

mieszkancy+powiatu
mieszkancy+powiatu

Zetor juz dawno nie sa w PISie pajeczanskim ale sympatia do Pisu zostala i to pan Schraiber a nie Pielucha wspiera Sulmierzyce w trudnych tematach z kopalnią!!!!

zetor
zetor

dobrze wiedzieć że jest PIS pajęczański, działoszyński, bełchatowski i sulmierzycki. A pan Kruszyński chodzi na spotkania PISu pajęczańskiego i tam też płaci składki a należy tak jak wójt do PISu ogólnopolskiego …

zSulmierzyc
zSulmierzyc

W każdej partii są regionalne koła itp. A Pan Schreiber to nie Pani Poseł która dla regionu więc i swoich wyborców nie robi nic. No poza grupa prominentow których ustawiła i którzy udają świętych.

Marek
Marek

Czytaliście ostatnie Kulisy jak Pielucha wspiera gminy. Takich bzdur już dawno nie czytałem. Całe kretactwo pajęczańskiego PiS.

Zenon
Zenon

Jeszcze lepsze jest przesłuchanie w łódzkim sądzie wicewojewody Karola Mlynarczyka od Pieluchy. Posłuchajcie, jest w sieci. Ale jaja.

Sąsiad
Sąsiad

Miło słyszeć, że posłance wróciła sympatia do gminy Sulmierzyce. To pewnie oprócz opłaty eksploatacyjnej i wodę w PGE załatwi. Jak to się ludzie zmieniają.

Sip
Sip

Zetor ty masz problemy z rozumem, ty jesteś pisior.

zetor
zetor

sip zatrzymałeś się na podstawówce że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem?? Nie każę ci tu interpretować żeby za wiele nie wymagać…

Gość z Piekar
Gość z Piekar

Zetor a ty po kolędzie dajesz i nikt nie wnika

Justyna
Justyna

Wójt przynależy tylko tam gdzie ma z tego korzyści. Wywalili go z Pis – długo nie był po powrocie kiedy koniunktura dobra była….

Egon
Egon

Im więcej dotacji, tym większe zadłużenie. To jest unijny mechanizm który położył Grecję czy Islandię na łopatki, a ciemna masa nadal myśli że dostaje coś za darmo. Poniżej specjalny ranking. Kto jest na miejscu 6.? Wpisujcie w komentarzach 😉
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/najbardziej-zadluzone-gminy-w-polsce-grudzien-2017/03vt2zp

RTD
RTD

Typowy przedstawiciel dobrej zmiany, to staje się straszne i smutne zarazem 🙁
A co ma nic nie robić? Gdyby nic nie robił to jego przeciwnicy, co smutne wlasnie z PIS by to właśnie mu zarzucali.

Egon
Egon

“Dobry krawiec kraje jak mu materiału staje”. Rozumiem że swoją rodzinę też zadłużasz na potęgę żeby żona nie powiedziała że nic nie robisz? Bez sensu.

RDT
RDT

I znów widać ograniczenie waszej nowej kasty. Nie porównuj dwóch całkiem realnie różnych modeli zarządzania.

zSulmierzyc
zSulmierzyc

Jak się robi duzo dla innych to czasem musi tak być. Zawsze można brać tylko sobie jak wy.

Egon
Egon

“jak wy” czyli kto?

Sulimir
Sulimir

I jaki z tego wniosek: czy jeśli nie ma własnych środków to co nic nie robić, nie korzystać z kończących się zewnętrznych dofinansowań, czy robić i na wkład własny dopozyczac. Oczywiście z rozwagą i zastanowieniem, tym bardziej jak się ma perspektywę na spłatę. Tu nie tylko mechanizm unijny jest winien. Dobra zmiana dokłada swoje. Ustawy, reformy, nowe organy, które drenuja samorządy jak choćby tworzenie Agencji Geologicznej, która mocno ograniczy przychody gmin górniczych. Po dwóch latach widać, że rząd PiS nie jest przyjazny dla samorządów.

Egon
Egon

Agencja Geologiczna za rogiem a ty piszesz że są “perspektywy na spłatę”. Zaprzeczasz sam sobie.

RDT
RDT

Nie. On się wyraził w pełni. To Ty nieumiejętnie próbujesz ograniczyć sens Jego wypowiedzi koncentrując się na wygodnych dla waszej nowej powiatowej elity treści. Np. na końcu masz: “Po dwóch latach widać, że rząd PiS nie jest przyjazny dla samorządów.”
I oto w tym chodzi. Strach dopuścić pisowska kastę do władzy w naszych małych ojczyznach.

zetor
zetor

RTD gdzie się leczysz??

Egon
Egon

Właśnie nigdzie

mieszkancy+powiatu
mieszkancy+powiatu

egon przeciez to Sulmierzyce z Wielkopolski sa zadłużone deklu!!!!

Komor
Komor

Debil 😀

ale debil
ale debil

tak z Wielkopolski w województwie łódzkim. Brawo! brawo!!! podaj adres podrzucę abecadło tak po prostu z dobrego serca…

loka
loka

podobno Rada Gminy w Strzelcach odrzuciła wójtowi budżet, podobno chciał zadłużyć gminę na parę milionów, ładne jaja……

Marek
Marek

Tak chciał je przelać na swoje konto ?

jaaaaaaaaaaaaa
jaaaaaaaaaaaaa

żal czytać te komentarze, ludzie bez pojęcia się wypowiadają

wyborca
wyborca

na 6 zaszczytnym miejscu są sulmierzyce woj.łódzkie brawo dla wójta dobry gospodarz hahaha ,przy takich dotacjach z pge ,a bez nich które by było pewno 1

Justyna
Justyna

6 miejsce w kraju pod względem zadłużenia!!!!!! Sulmierzyce nie mają się czym chwalić, bo teraz obligacje a za chwilę Prowident !!!! Tyle kosztuje kupno wyborców durnymi parkami, a drogi dziurawe, że się nie da przejechać… Durny lud to kupuje jako dbałość o mieszkańców Ha ha ha….. https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/najbardziej-zadluzone-gminy-w-polsce-grudzien-2017/03vt2zp

Lokalny
Lokalny

Taka statystyka jeszcze o niczym nie świadczy. Liczy się nie tylko wielkość długu ale i wielkość dochodów. Jak idziesz do banku po kredyt to najważniejsze jest ile zarabiasz. Na potrzeby wyborcze można taką statystyką grać. Jeśli chodzi o drogi, przede wszystkim powiatowe to zapuscila je Pielucha jak była starostą.l

pajac
pajac

głupku lokalny się doinformuj ile km dróg powstało za kadencji beaty a ile za kolejnych władz, o powiatowych na które kasę łożył powiat, boś głupi i mógłbyś przypadkiem wziąć pod uwagę te które zrobiły gminy. Druga sprawa to porównywanie warunków zaciągania kredytów przez osoby prywatne do kredytów instytucji państwowych świadczy już nie o głupocie, zatem otrzymujesz awans na lokalnego debila… Wracając do dróg to można tutaj podyskutować o drogach którymi chwalił się lewera a które nie istnieją ale tobie tego nie będę tłumaczył bo legenda zajęłaby więcej niż mapka 😉

Justyna
Justyna

Widać co w gminie robią …..po fabrykach na strefie co ją żona wójta na macierzyńskim zasiłku wybudowała he he he ale inwestycja jest najdroższa tyle że nie lokalnie w Sulmierzycach tylko w Bogumiłowie (gmina Kleszczów)- taki lokalny patriota i tak dba o gminę…a długi rosną jakże by nie…..

wyborca
wyborca

brawo pani justyno widze realne myślenie a nie mydlenie oczu ale widać że lud z sulmierzyc zadowolony bo będzie miał park linowy i strzelnice za zadlużenie to im wystarczy bardzo zawężone myślenie

Marek
Marek

Widać, że zazdrość Was rozsadza, wybierzcie takie władze jak w Sulmierzycach to też to wszystko będziecie mieć. Ale wolicie rządzenie po pisowsku to macie to co macie.

wyborca
wyborca

nigdy ,,z tych waszych władz w sulmierzycach szalu nie ma zadłużacz i podpuszczać każdy umie a realnie co zrobił rondo zaraz na począ tku kadencji ???

Sulimir
Sulimir

Nie tylko ,solary (12 mln zł kredytu leży na dachach mieszkańców), piece, świetlice, oczyszczalnię, drogi gminne, ścieżki przy drogach powiatowych, place, parkingi, biblioteka, stowarzyszenia, koła zainteresowań, programy zdrowotne, teraz przedszkole, program Turysta (parki, ścieżki, place itd.), plac targowy i wiele innych drobnych rzeczy. To wszystko podnosi poziom życia mieszkańców. Na wkład własny trzeba wspomagać się kredytem. Można nie brać pożyczek i niewiele robić. Moim zdaniem trzeba póki się da korzystać ze środków zewnętrznych. A gminę będzie stać na spłatę zobowiązań, nawet jak zabiorą pieniądze za opłatę eksploatacyjna z węgla. Mieszkańcy tych zobowiązań nie odczuwają, żadne podarki i opłaty nie są… Więcej »

wyborca
wyborca

żadne złośliwości tylko szczera prawda życie mieszkańców polepsza sprowadzenie inwestorow z zewnątrz aby mieli prace i godnie żyli a pani wójtowa zamiast wybudować swoją fabrykę w sulmierzycach wybudowala ją na ziemi kleszczowskiej i ma gdzię swoich wyborców mężulka ,,tak tak wiem już nie jest wlaścicielką bo się sklócili

Stach
Stach

A jednak złośliwości. Jak masz pomysł na inwestorów to zgłaszaj. Kleszczowa nie przebijesz, a nawet tam spada liczba nowych inwestorów.

wyborca
wyborca

tak mało wam potrzeba ???dla mnie osiągnieciami włodarzy i poprawą życia mieszkańców jest zrobienie chodnika ścieżki rowerowej drogi ,bo te w gminie do najlepszych nie należą do eligiowa można zawieszenie na drodze zostawić ,a takie durne inwestycje wlaśnie na czas przed wyborami aby bylo dużo szumu co to pan wójt nie nawymyślał ,a te uciechy to w większości robi z myślą o sobie bo nie od dziś wiadomo że lubi sobie postrzelać ,kolejną sprawą dla włodarzy byloby pozyskanie stref przemyslowych bo w gminie cieńko z pracą

Marcin
Marcin

Ciekawe za ile tygodni do Sulmierzyc przyjedzie kontrola wyższego szczebla:P i w koncu zrobią koło tylka wójtowi za jego defraudacje publicznych pieniędzy

W Sulmierzycach pozostal tylko ciemny lud który ma duza nadzieje ze wójt załatwi im prace bo kolejnych wyborów juz na pewno nie wygra za swoje przekrety

Dziadek
Dziadek

Czy to Ty Marcin z tej pajeczanskiej pisowskiej sitwy? Ty nie wrzucaj głupich tekstów, Ty się martw jak pajęczański PiS wybroni się z poważnych spraw jak zastraszanie, jak używanie służb do zamykania ludziom ust w Waszych pisowskich” osiągnięciach”. Patrz sprawa Karolka, rozprawa sadowa, naciski na policję i wykopywanie gazet.

Iza
Iza

To co się stało w ostatnim tygodniu w naszym regionie za sprawą działań pajęczańskiego PiSu to woła o pomstę do nieba. Żeby nasylac policję na redakcję Kulis a potem wykupywać gazety nadaje się aby cała Polska o tym wiedziała a może nawet Europa. Posłanka jest znowu na ” fali”.

pikok
pikok

Iza zatem bierz plecak kulis i wypad na europe głosić słowo platfusa

pikok
pikok

dziadek nie wiem co wykopujesz ale widzę że już cię ciagnie :D:D:D

Justyna
Justyna

Dziadek dla “tamtego” redaktorka to za stary już 🙂 😉 Pajęczo to wie he he he……

Justyna
Justyna

Dziadek weź się za babkę swą i do wyra-czas na młodych !!! A prasa pisze za co jej płacą !!!Ten redaguje kto płaci a w Sulmierzycach kasa jest ….tak wygląda obiektywizm prasy zwłaszcza Kulis… tego Pana co ma określone upodobania 😐 ……….jeszcze w Ipp jako tako piszą …

Edek
Edek

W pajeczanskim PiS strach Wielki. Posłanka wypuściła troli, może tych samych co wykupywali gazety.

vip
vip

edek durex cię szuka

Kazimierz
Kazimierz

Patrz sprawa Karolka, rozprawa sadowa, naciski na policję i wykopywanie gazet.
Zalosne próby odwracania kota i pudrowania rzeczywistości.
Teraz Marek robi konkurencję Stachowi Pięcie.

wyborca
wyborca

proponuje wszystkim mieszkańcom w tych okolicach gdzie ma być strzelnica zapoznać się z artykułami na temat jak się mieszka obok strzelnicy ?? i dopiero cieszyć się z pięknych marzeń pana wójta ktory chce spełnić swoje uciechy ,czemu u siebie obok swojego domu nie zrobi takiej rozrywki ma plac ,tylko komuś podklada kukułcze jajo??? jeszcze nie jest za póżno można zablokować jego durne pomysły

???
???

Strzały słychać bardzo dobrze z odległości 2-3 km. Tak wyrażnie, jakby strzelano pod naszymi oknami. W okolicy na pewno nikt się nie pobuduje, a ci, co już tam mieszkają, mają jeszcze czas, żeby zaprotestować. Poza tym, wystrzałów panicznie boją się zwierzęta domowe. Strzelnica, to bardzo prymitywna “rozrywka”.

wyborca
wyborca

jak już pisalem wcześniej nie wiadomo ktory wójt gorszy ten co nic nie robi czy ten co ma durne pomysly a naród się cieszy tylko że jak coś robić to mądrze albo wcale

toja
toja

są już jakieś konkretne terminy ???????? kiedy ruszy budowa strzelnicy ????????

iloczyn
iloczyn

niestety nie powstanie ani zbiornik wodny ani strzelnica ani park linowy gdyż gmina oscyluje na granicy bankructwa i przez zadłużenia które spowodował wójt żaden bank nie chce gminie udzielić kredytu. Unikat w sakli kraju, bank nie chce udzielić kredytu jednostce samorządowej, czyżby wyczuli bankructwo nosem?? Gabryś z Tadziem co wy na to?? Dlaeczgo nie będzie można łowić ryba na zbiorniku gminnym??

wyborca
wyborca

nie wytrzymam taki cudowny wójt i takie numery tyle inwestycji tyle dotacji z uni ,nie no to chyba zart wojt się postara ma przecież fachowców

Abc
Abc

Wszystko by było, gdyby przedstawiciel PiS w Sulmierzycach zechciał wspomagać własną gminę. Przypominam, że to Rada Gminy podejmuje uchwały, i przedstawiciel PiS w radzie zawsze głosował za tym co teraz krytykuje. Oj nieładnie robić we własne gniazdo, jak PO w Brukseli. I proszę pisać rzeczy prawdziwe, bo to co wyżej piszesz to bzdury.

XYZ
XYZ

Dalej nie będzie gdzie postrzelać

toja
toja

to strzelnicy nie będzie ??????????

XYZ
XYZ

Pewnie nie….