R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatGorące i kolorowe "Powitanie Lata" w Działoszynie

Gorące i kolorowe „Powitanie Lata” w Działoszynie [ZDJĘCIA]

Za nami dwa dni świetnej zabawy i wielu atrakcji w ramach imprez plenerowych, jakie odbyły się w miniony weekend w Działoszynie.

W sobotę w Parku Strażaka w Działoszynie miała miejsce impreza promująca tradycje ludowe na obszarze LGD Kraina Wielkiego Łuku Warty. Stowarzyszenia należące do LGD prezentowały na swoich stoiskach ręcznie robione ozdoby i biżuterię. Oczywiście nie zabrakło lokalnych potraw, które nie tylko wybornie smakowały, ale był również pięknie przyozdobione.

Wspólną zabawę rozpoczęły występy młodzieży z Miejskiego Domu Kultury w Działoszynie. Następnie na scenie zaprezentowały się niezwykle barwne zespoły folkolorystyczne „Bałdrzychowanie” i „Trębaczewianie”. Uwieńczeniem ich występów była inscenizacja pradawnych obyczajów słowiańskich związanych z Nocą Świętojańską, która zakończyła się puszczaniem wianków na wodzie. Następnie do wspólnej zabawy w rytmach disco-polo porwał zespół After Party. Wieczór zakończył się w strefie kibica, gdzie mieszkańcy mogli obejrzeć mecz Polska – Hiszpania.

Niedziela upłynęła w równie gorącej atmosferze. „Powitanie Lata” rozpoczęto występami młodzieży z MGDK w Działoszynie. Na scenie wystąpił Bartosz Jagielski oraz formacja CamaSutra. Wydarzeniu towarzyszyła „Eksplozja kolorów”. Co godzinę w górę wyrzucane były różnokolorowe proszki holi, które tworzą wielką chmurę barw. Dla mieszkańców aktywnie biorących udział w zabawie przygotowano nagrody, które wręczał burmistrz Rafał Drab. Gwiazdą niedzielnego wieczoru był raper Nowator.

R e k l a m a