R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatIII Charytatywny Bieg Leśny Cross Patówka Biegamy dla Antka

III Charytatywny Bieg Leśny Cross Patówka Biegamy dla Antka

Świetna atmosfera i malownicza trasa, tak w skrócie można opisać trzecią edycję Cross Patówki.

III Charytatywny Bieg Leśny Cross Patówka Biegamy dla Antka przechodzi do historii jako najgorętsza sobota w powiecie. Po raz kolejny sympatycy biegania nie zawiedli i zjawili się w Dylowie Rządowym, aby podjąć się udziału w biegu przełajowym na dystansie 8 i 16 km oraz marszu nordic walking na dystansie 8km oraz wesprzeć zbiórkę środków pieniężnych dla Antka Dziuby.

W wydarzeniu wzięło udział 225 osób w tym 127 biegaczy pokonywało trasę przełajową, a w konkurencji dla dzieci i młodzieży wzięło udział 98 uczestników. Sportowcy mierzyli się na dystansach 8 i 16 kilometrów. Wśród mężczyzn na trasie 8 km najszybszy okazał się Damian Skupiński. W zmaganiach kobiet wygrała Katarzyna Ostojska. Najlepszy czas na 16 km w swoich kategoriach uzyskali Jarosław Staniec i Barbara Frysiak. Wśród miłośników nordic walking pierwszy na mecie zameldował się Tomasz Marczak, w kategorii kobiet zwyciężyła Magdalena Jagielska.

Cieszymy się bardzo, że uczestnicy biegu przyjeżdżają do nas z innych miejscowości spoza Pajęczna. Biegacze przybyli do nas m.in. z Łodzi, Myszkowa, Zduńskiej Woli, Turowa, Kędzierzyn-Koźla, Wrocławia, Sulejowa jak i z ościennych powiatów zawitali i hojnie wsparli. Oprócz sympatyków aktywności w Dylowie zjawiło się wiele osób chcących poczuć wyjątkową atmosferę wydarzenia sportowego byli to nasi wspaniali kibice. Dziękujemy wszystkim za przybycie na Cross Patówkę , dziękujemy wszystkich sponsorom, partnerom i darczyńcom. Wielkie podziękowania należy złożyć wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas i zaangażowali się podczas III Charytatywnego Biegu Leśnego. Do zobaczenia za rok! A tymczasem zapraszamy do udziału w kolejnej Pielgrzymce Biegowej na Jasną Górę, która tym razem startuje w sobotę 21 sierpnia – mówił prezes Klubu Biegacza Warta Jacek Mruszczyk.

Tegoroczna edycja „Patówki” pobiła rekord frekwencji. Rekordowa okazała się również kwota jaką zebrano podczas imprezy. Dzięki ofiarności uczestników i darczyńców do Antka trafi 7065 zł. Zapraszamy do fotorelacji autorstwa Dariusza Nowaka, pełną galerię zdjęć znajdziecie pod adresem Google Photos

R e k l a m a

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

1 Komentarz
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Kompan
Kompan
2 lat temu

Takich inicjatyw nam trzeba, żeby też rozruszać społeczeństwo!