Kładka na „Wyspę” już gotowa

25

Kolejny etap dużego projektu turystycznego w Działoszynie zakończony. Mieszkańcy mogą korzystać już z kładki prowadzącej na „Wyspę”.

„Wyspa” w Działoszynie to miejsce od wielu pokoleń wykorzystywane do rekreacji i wypoczynku mieszkańców. Pochodząca z Działoszyna Irena Jurgielewiczowa właśnie na niej miała wzorować się osadzając miejsce akcji książki „Ten Obcy”.

Urząd Miasta i Gminy Działoszyn zakończyła właśnie budowę kładki dla pieszych i rowerzystów nad rzeką Wartą w Działoszynie. Wybudowana kładka łączy teren miasta Działoszyna z terenem wyspy na rzece Warta, na której planowane jest wykonanie dalszego zagospodarowania turystycznego pod nazwą „Obszar na wyspie”.

Nowa kładka to konstrukcja trójprzęsłowa o długości 49 m i szerokości 3,5 m. Obiekt jest oświetlony za pomocą 7 słupów oświetleniowych z oprawami LED. Koszt realizacji zadania to 1,3 mln złotych.

Niegdyś na wyspie tętniło życie. Mieszkańcy chętnie wypoczywali tam całymi rodzinami. Dlatego zdecydowaliśmy o rewitalizacji tego miejsca i wyeksponowaniu walorów turystycznych naszej gminy, ponieważ mamy się czym pochwalić – mówi burmistrz Działoszyna Rafał Drab.

Budowa kładki to kolejny etap dużej inwestycji w turystykę. Na ten cel UMiG w Działoszynie pozyskał ponad 5,4 miliona złotych dotacji. Miasto i Gmina Działoszyn w ramach Budowy Regionalnego Ośrodka Turystyki i Rekreacji w Działoszynie przewiduje stworzenie trzech dużych stref turystyczno-rekreacyjnych. Na terenie miasta powstanie m.in.: skatepark, basen, zadaszona scena, boisko trawiaste, boiska do piłki siatkowej, boiska wielofunkcyjne, siłownie zewnętrzne, place zabaw dla dzieci, plac do ćwiczeń sprawnościowych typu parkour, ścieżka pieszo – edukacyjna, wiaty piknikowe, budynek z zapleczem dla turystów, plac do mini golfa, tor rowerowy z przeszkodami i ścieżka zdrowia.

R e k l a m a
Poprzedni artykułGroźna kolizja w Raciszynie. Zderzyły się cztery auta
Następny artykułKolizja w Trębaczewie. Opel wjechał w ogrodzenie
guest
25 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Niwiscok
Niwiscok
13 dni temu

Super. Działoszyn się rozwija. A co w gminie Pajęczno? Jakieś ścieżki rowerowe nad rzekę, altany piknikowe, place zabaw, skatepark, ścieżki zdrowia, boiska, siłownie, zaplecze dla turystów, mini golf, tor rowerowy? Nic z tych rzeczy. A po co? Nie ma pieniędzy. No i jest pięknie. !!!!!!!!!

Pisia
Pisia
odpowiedział na komentarz  Niwiscok
13 dni temu

Po pisowsku, czyli kicha. Socjaliści jak pielucha tylko obiecują.

xzx
xzx
odpowiedział na komentarz  Pisia
12 dni temu

Co z Ciebie za troll, wszystko łączysz z polityką ! Ogarnij się!!!

Czarek
Czarek
13 dni temu

Rozwija się na obietnicach jak narazie.Trzeba jechać do Blachownia Olsztyna Złotego Potoku zobaczyć jak powinno to wyglądać.

oburzona mieszkanka
oburzona mieszkanka
odpowiedział na komentarz  Czarek
13 dni temu

A co ci turyści przyjadą do Pajęczna oglądać? Pajęczno do Olsztyna lub Złotego Potoku porównywać … – trzeźwy chyba tego nie napisał…

Czarek
Czarek
odpowiedział na komentarz  oburzona mieszkanka
13 dni temu

Trzeźwy pisior mógł to napisać, bo nawet trzeźwy nie wie co robi.

Becik
Becik
13 dni temu

PiS to PRL bis, tylko gorzej. PRL zbudował regionalna energetykę a pis z pielucha jest jej grabarzem.

Ziutek
Ziutek
12 dni temu

A gdzie te baseny co pinokio obiecał w kampanii. Na Wielun nasze miasto napisali że nie będzie basenu na stadionie. A robota na wyspie to fuszera . Wszystko utopione w wodzie. Czy tego ktoś pilnuje? Jedynie koło wędkarskie Działoszyn robi piękną prace. Burmistrzu prosze zlecić te prace kompetentnym i odpowiedzialnym fachowcom.

Teresa
Teresa
odpowiedział na komentarz  Ziutek
12 dni temu

Zrozumcie, pis to tylko obietnice i oszustwo totalne. Nie widzicie co robią w regionie. Zniszczą nas jak ich nie oderwiemy od koryta. A sami doja na maksa. To złodzieje w białych kolnierzykach.

Jasiu
Jasiu
odpowiedział na komentarz  Teresa
12 dni temu

Najlepszym przykładem jest choćby ruda Dycha z Sulmierzyc.

Bambus
Bambus
odpowiedział na komentarz  Jasiu
12 dni temu

Oni to już nie wiedzą co z nadojona kasą robić. Nie mylić z zapracowana.

Zoro
Zoro
odpowiedział na komentarz  Jasiu
12 dni temu

Och to wredny lokalny donosiciel pierwszego sortu, w koronkowych majtkach na wynos.

Bill
Bill
odpowiedział na komentarz  Zoro
12 dni temu

Oj to ciekawe, co na te koronkowe majtki jej Gabi?

Mały Jarek
Mały Jarek
odpowiedział na komentarz  Bill
11 dni temu

Tylko po co one na te partyjne spotkania zakładają majtki z koronkami a przed powrotem do domu zmieniają. To na tych spotkaniach musi się nieźle dziać.

Marian
Marian
odpowiedział na komentarz  Mały Jarek
10 dni temu

Widocznie opłaca się takie zakładać, dobre zatrudnienie załatwione, po 20 000 na miesiac.

Janek
Janek
odpowiedział na komentarz  Marian
10 dni temu

Wszyscy rudzi są wredni

Ula
Ula
odpowiedział na komentarz  Janek
10 dni temu

Taki orzeszek. Nie pomoże ale zaszkodzić to pierwszy.

Gabryś
Gabryś
odpowiedział na komentarz  Ula
9 dni temu

Radzę o tym pamiętać!

Janek
Janek
odpowiedział na komentarz  Ula
9 dni temu

Oni wszyscy z pis po jednych pieniądzach. Chamstwo, obłuda, zakłamanie.

Stasiek
Stasiek
odpowiedział na komentarz  Marian
10 dni temu

Są różne sposoby na “załatwianie” kasy.

Michaś
Michaś
odpowiedział na komentarz  Bill
8 dni temu

Jak to co, po powrocie wypierze. ha ha ha.

Mimi
Mimi
11 dni temu

Tylko dokąd mają nią dojść? Śmiech na sali

RTD
RTD
odpowiedział na komentarz  Mimi
11 dni temu

Składać liter nie nauczyli w tak z trudem jak widać ukończonej szkole podstawowej?
“Wybudowana kładka łączy teren miasta Działoszyna z terenem wyspy na rzece Warta… “.

Xyz
Xyz
8 dni temu

Przez to “opóźnienie” atrakcyjność instalacji fotowoltaicznych podłączonych od 1 stycznia 2022 staje pod dużym znakiem zapytania, otóż w Ministerstwie Klimatu jest projekt w którym zmienia się sposób rozliczania energii pozyskanej z instalacji fotowoltaicznych, wiem że to projekt ale pewnie zostanie “klepnięty”, można już dużo znaleźć na ten temat w internecie, w związku z tym uważam że aby być fair termin zakończenia inwestycji powinien być ustalony na 30 grudnia 2021 albo władze gminy powinny poczuć się w obowiązku dołożenia starań aby instalacje zostały zamontowane i uruchomione do końca roku, jeśli nie to rezygnacja w związku ze zmianą warunków umowy… To się… Więcej »

Xyz
Xyz
8 dni temu

Nie pod tym temat chciałem się wypowiedzieć, sorki