R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatKładka na „Wyspę” już gotowa

Kładka na „Wyspę” już gotowa

Kolejny etap dużego projektu turystycznego w Działoszynie zakończony. Mieszkańcy mogą korzystać już z kładki prowadzącej na „Wyspę”.

„Wyspa” w Działoszynie to miejsce od wielu pokoleń wykorzystywane do rekreacji i wypoczynku mieszkańców. Pochodząca z Działoszyna Irena Jurgielewiczowa właśnie na niej miała wzorować się osadzając miejsce akcji książki „Ten Obcy”.

Urząd Miasta i Gminy Działoszyn zakończyła właśnie budowę kładki dla pieszych i rowerzystów nad rzeką Wartą w Działoszynie. Wybudowana kładka łączy teren miasta Działoszyna z terenem wyspy na rzece Warta, na której planowane jest wykonanie dalszego zagospodarowania turystycznego pod nazwą „Obszar na wyspie”.

Nowa kładka to konstrukcja trójprzęsłowa o długości 49 m i szerokości 3,5 m. Obiekt jest oświetlony za pomocą 7 słupów oświetleniowych z oprawami LED. Koszt realizacji zadania to 1,3 mln złotych.

Niegdyś na wyspie tętniło życie. Mieszkańcy chętnie wypoczywali tam całymi rodzinami. Dlatego zdecydowaliśmy o rewitalizacji tego miejsca i wyeksponowaniu walorów turystycznych naszej gminy, ponieważ mamy się czym pochwalić – mówi burmistrz Działoszyna Rafał Drab.

Budowa kładki to kolejny etap dużej inwestycji w turystykę. Na ten cel UMiG w Działoszynie pozyskał ponad 5,4 miliona złotych dotacji. Miasto i Gmina Działoszyn w ramach Budowy Regionalnego Ośrodka Turystyki i Rekreacji w Działoszynie przewiduje stworzenie trzech dużych stref turystyczno-rekreacyjnych. Na terenie miasta powstanie m.in.: skatepark, basen, zadaszona scena, boisko trawiaste, boiska do piłki siatkowej, boiska wielofunkcyjne, siłownie zewnętrzne, place zabaw dla dzieci, plac do ćwiczeń sprawnościowych typu parkour, ścieżka pieszo – edukacyjna, wiaty piknikowe, budynek z zapleczem dla turystów, plac do mini golfa, tor rowerowy z przeszkodami i ścieżka zdrowia.

R e k l a m a

25 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

25 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Niwiscok
Niwiscok
2 lat temu

Super. Działoszyn się rozwija. A co w gminie Pajęczno? Jakieś ścieżki rowerowe nad rzekę, altany piknikowe, place zabaw, skatepark, ścieżki zdrowia, boiska, siłownie, zaplecze dla turystów, mini golf, tor rowerowy? Nic z tych rzeczy. A po co? Nie ma pieniędzy. No i jest pięknie. !!!!!!!!!

Pisia
Pisia
odpowiedział na komentarz  Niwiscok
2 lat temu

Po pisowsku, czyli kicha. Socjaliści jak pielucha tylko obiecują.

xzx
xzx
odpowiedział na komentarz  Pisia
2 lat temu

Co z Ciebie za troll, wszystko łączysz z polityką ! Ogarnij się!!!

Czarek
Czarek
2 lat temu

Rozwija się na obietnicach jak narazie.Trzeba jechać do Blachownia Olsztyna Złotego Potoku zobaczyć jak powinno to wyglądać.

oburzona mieszkanka
oburzona mieszkanka
odpowiedział na komentarz  Czarek
2 lat temu

A co ci turyści przyjadą do Pajęczna oglądać? Pajęczno do Olsztyna lub Złotego Potoku porównywać … – trzeźwy chyba tego nie napisał…

Czarek
Czarek
odpowiedział na komentarz  oburzona mieszkanka
2 lat temu

Trzeźwy pisior mógł to napisać, bo nawet trzeźwy nie wie co robi.

Becik
Becik
2 lat temu

PiS to PRL bis, tylko gorzej. PRL zbudował regionalna energetykę a pis z pielucha jest jej grabarzem.

Ziutek
Ziutek
2 lat temu

A gdzie te baseny co pinokio obiecał w kampanii. Na Wielun nasze miasto napisali że nie będzie basenu na stadionie. A robota na wyspie to fuszera . Wszystko utopione w wodzie. Czy tego ktoś pilnuje? Jedynie koło wędkarskie Działoszyn robi piękną prace. Burmistrzu prosze zlecić te prace kompetentnym i odpowiedzialnym fachowcom.

Teresa
Teresa
odpowiedział na komentarz  Ziutek
2 lat temu

Zrozumcie, pis to tylko obietnice i oszustwo totalne. Nie widzicie co robią w regionie. Zniszczą nas jak ich nie oderwiemy od koryta. A sami doja na maksa. To złodzieje w białych kolnierzykach.

Jasiu
Jasiu
odpowiedział na komentarz  Teresa
2 lat temu

Najlepszym przykładem jest choćby ruda Dycha z Sulmierzyc.

Bambus
Bambus
odpowiedział na komentarz  Jasiu
2 lat temu

Oni to już nie wiedzą co z nadojona kasą robić. Nie mylić z zapracowana.

Zoro
Zoro
odpowiedział na komentarz  Jasiu
2 lat temu

Och to wredny lokalny donosiciel pierwszego sortu, w koronkowych majtkach na wynos.

Bill
Bill
odpowiedział na komentarz  Zoro
2 lat temu

Oj to ciekawe, co na te koronkowe majtki jej Gabi?

Mały Jarek
Mały Jarek
odpowiedział na komentarz  Bill
2 lat temu

Tylko po co one na te partyjne spotkania zakładają majtki z koronkami a przed powrotem do domu zmieniają. To na tych spotkaniach musi się nieźle dziać.

Marian
Marian
odpowiedział na komentarz  Mały Jarek
2 lat temu

Widocznie opłaca się takie zakładać, dobre zatrudnienie załatwione, po 20 000 na miesiac.

Janek
Janek
odpowiedział na komentarz  Marian
2 lat temu

Wszyscy rudzi są wredni

Ula
Ula
odpowiedział na komentarz  Janek
2 lat temu

Taki orzeszek. Nie pomoże ale zaszkodzić to pierwszy.

Gabryś
Gabryś
odpowiedział na komentarz  Ula
2 lat temu

Radzę o tym pamiętać!

Janek
Janek
odpowiedział na komentarz  Ula
2 lat temu

Oni wszyscy z pis po jednych pieniądzach. Chamstwo, obłuda, zakłamanie.

Stasiek
Stasiek
odpowiedział na komentarz  Marian
2 lat temu

Są różne sposoby na „załatwianie” kasy.

Michaś
Michaś
odpowiedział na komentarz  Bill
2 lat temu

Jak to co, po powrocie wypierze. ha ha ha.

Mimi
Mimi
2 lat temu

Tylko dokąd mają nią dojść? Śmiech na sali

RTD
RTD
odpowiedział na komentarz  Mimi
2 lat temu

Składać liter nie nauczyli w tak z trudem jak widać ukończonej szkole podstawowej?
„Wybudowana kładka łączy teren miasta Działoszyna z terenem wyspy na rzece Warta… „.

Xyz
Xyz
2 lat temu

Przez to „opóźnienie” atrakcyjność instalacji fotowoltaicznych podłączonych od 1 stycznia 2022 staje pod dużym znakiem zapytania, otóż w Ministerstwie Klimatu jest projekt w którym zmienia się sposób rozliczania energii pozyskanej z instalacji fotowoltaicznych, wiem że to projekt ale pewnie zostanie „klepnięty”, można już dużo znaleźć na ten temat w internecie, w związku z tym uważam że aby być fair termin zakończenia inwestycji powinien być ustalony na 30 grudnia 2021 albo władze gminy powinny poczuć się w obowiązku dołożenia starań aby instalacje zostały zamontowane i uruchomione do końca roku, jeśli nie to rezygnacja w związku ze zmianą warunków umowy… To się… Więcej »

Xyz
Xyz
2 lat temu

Nie pod tym temat chciałem się wypowiedzieć, sorki