R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatKładka na „Wyspę” już gotowa

Kładka na „Wyspę” już gotowa

Kolejny etap dużego projektu turystycznego w Działoszynie zakończony. Mieszkańcy mogą korzystać już z kładki prowadzącej na „Wyspę”.

„Wyspa” w Działoszynie to miejsce od wielu pokoleń wykorzystywane do rekreacji i wypoczynku mieszkańców. Pochodząca z Działoszyna Irena Jurgielewiczowa właśnie na niej miała wzorować się osadzając miejsce akcji książki „Ten Obcy”.

Urząd Miasta i Gminy Działoszyn zakończyła właśnie budowę kładki dla pieszych i rowerzystów nad rzeką Wartą w Działoszynie. Wybudowana kładka łączy teren miasta Działoszyna z terenem wyspy na rzece Warta, na której planowane jest wykonanie dalszego zagospodarowania turystycznego pod nazwą „Obszar na wyspie”.

Nowa kładka to konstrukcja trójprzęsłowa o długości 49 m i szerokości 3,5 m. Obiekt jest oświetlony za pomocą 7 słupów oświetleniowych z oprawami LED. Koszt realizacji zadania to 1,3 mln złotych.

Niegdyś na wyspie tętniło życie. Mieszkańcy chętnie wypoczywali tam całymi rodzinami. Dlatego zdecydowaliśmy o rewitalizacji tego miejsca i wyeksponowaniu walorów turystycznych naszej gminy, ponieważ mamy się czym pochwalić – mówi burmistrz Działoszyna Rafał Drab.

Budowa kładki to kolejny etap dużej inwestycji w turystykę. Na ten cel UMiG w Działoszynie pozyskał ponad 5,4 miliona złotych dotacji. Miasto i Gmina Działoszyn w ramach Budowy Regionalnego Ośrodka Turystyki i Rekreacji w Działoszynie przewiduje stworzenie trzech dużych stref turystyczno-rekreacyjnych. Na terenie miasta powstanie m.in.: skatepark, basen, zadaszona scena, boisko trawiaste, boiska do piłki siatkowej, boiska wielofunkcyjne, siłownie zewnętrzne, place zabaw dla dzieci, plac do ćwiczeń sprawnościowych typu parkour, ścieżka pieszo – edukacyjna, wiaty piknikowe, budynek z zapleczem dla turystów, plac do mini golfa, tor rowerowy z przeszkodami i ścieżka zdrowia.

R e k l a m a

25 KOMENTARZE

guest
25 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Niwiscok
Niwiscok
11 miesięcy temu

Super. Działoszyn się rozwija. A co w gminie Pajęczno? Jakieś ścieżki rowerowe nad rzekę, altany piknikowe, place zabaw, skatepark, ścieżki zdrowia, boiska, siłownie, zaplecze dla turystów, mini golf, tor rowerowy? Nic z tych rzeczy. A po co? Nie ma pieniędzy. No i jest pięknie. !!!!!!!!!

Pisia
Pisia
odpowiedział na komentarz  Niwiscok
11 miesięcy temu

Po pisowsku, czyli kicha. Socjaliści jak pielucha tylko obiecują.

xzx
xzx
odpowiedział na komentarz  Pisia
11 miesięcy temu

Co z Ciebie za troll, wszystko łączysz z polityką ! Ogarnij się!!!

Czarek
Czarek
11 miesięcy temu

Rozwija się na obietnicach jak narazie.Trzeba jechać do Blachownia Olsztyna Złotego Potoku zobaczyć jak powinno to wyglądać.

oburzona mieszkanka
oburzona mieszkanka
odpowiedział na komentarz  Czarek
11 miesięcy temu

A co ci turyści przyjadą do Pajęczna oglądać? Pajęczno do Olsztyna lub Złotego Potoku porównywać … – trzeźwy chyba tego nie napisał…

Czarek
Czarek
odpowiedział na komentarz  oburzona mieszkanka
11 miesięcy temu

Trzeźwy pisior mógł to napisać, bo nawet trzeźwy nie wie co robi.

Becik
Becik
11 miesięcy temu

PiS to PRL bis, tylko gorzej. PRL zbudował regionalna energetykę a pis z pielucha jest jej grabarzem.

Ziutek
Ziutek
11 miesięcy temu

A gdzie te baseny co pinokio obiecał w kampanii. Na Wielun nasze miasto napisali że nie będzie basenu na stadionie. A robota na wyspie to fuszera . Wszystko utopione w wodzie. Czy tego ktoś pilnuje? Jedynie koło wędkarskie Działoszyn robi piękną prace. Burmistrzu prosze zlecić te prace kompetentnym i odpowiedzialnym fachowcom.

Teresa
Teresa
odpowiedział na komentarz  Ziutek
11 miesięcy temu

Zrozumcie, pis to tylko obietnice i oszustwo totalne. Nie widzicie co robią w regionie. Zniszczą nas jak ich nie oderwiemy od koryta. A sami doja na maksa. To złodzieje w białych kolnierzykach.

Jasiu
Jasiu
odpowiedział na komentarz  Teresa
11 miesięcy temu

Najlepszym przykładem jest choćby ruda Dycha z Sulmierzyc.

Bambus
Bambus
odpowiedział na komentarz  Jasiu
11 miesięcy temu

Oni to już nie wiedzą co z nadojona kasą robić. Nie mylić z zapracowana.

Zoro
Zoro
odpowiedział na komentarz  Jasiu
11 miesięcy temu

Och to wredny lokalny donosiciel pierwszego sortu, w koronkowych majtkach na wynos.

Bill
Bill
odpowiedział na komentarz  Zoro
11 miesięcy temu

Oj to ciekawe, co na te koronkowe majtki jej Gabi?

Mały Jarek
Mały Jarek
odpowiedział na komentarz  Bill
11 miesięcy temu

Tylko po co one na te partyjne spotkania zakładają majtki z koronkami a przed powrotem do domu zmieniają. To na tych spotkaniach musi się nieźle dziać.

Marian
Marian
odpowiedział na komentarz  Mały Jarek
11 miesięcy temu

Widocznie opłaca się takie zakładać, dobre zatrudnienie załatwione, po 20 000 na miesiac.

Janek
Janek
odpowiedział na komentarz  Marian
11 miesięcy temu

Wszyscy rudzi są wredni

Ula
Ula
odpowiedział na komentarz  Janek
11 miesięcy temu

Taki orzeszek. Nie pomoże ale zaszkodzić to pierwszy.

Gabryś
Gabryś
odpowiedział na komentarz  Ula
11 miesięcy temu

Radzę o tym pamiętać!

Janek
Janek
odpowiedział na komentarz  Ula
11 miesięcy temu

Oni wszyscy z pis po jednych pieniądzach. Chamstwo, obłuda, zakłamanie.

Stasiek
Stasiek
odpowiedział na komentarz  Marian
11 miesięcy temu

Są różne sposoby na „załatwianie” kasy.

Michaś
Michaś
odpowiedział na komentarz  Bill
11 miesięcy temu

Jak to co, po powrocie wypierze. ha ha ha.

Mimi
Mimi
11 miesięcy temu

Tylko dokąd mają nią dojść? Śmiech na sali

RTD
RTD
odpowiedział na komentarz  Mimi
11 miesięcy temu

Składać liter nie nauczyli w tak z trudem jak widać ukończonej szkole podstawowej?
„Wybudowana kładka łączy teren miasta Działoszyna z terenem wyspy na rzece Warta… „.

Xyz
Xyz
11 miesięcy temu

Przez to „opóźnienie” atrakcyjność instalacji fotowoltaicznych podłączonych od 1 stycznia 2022 staje pod dużym znakiem zapytania, otóż w Ministerstwie Klimatu jest projekt w którym zmienia się sposób rozliczania energii pozyskanej z instalacji fotowoltaicznych, wiem że to projekt ale pewnie zostanie „klepnięty”, można już dużo znaleźć na ten temat w internecie, w związku z tym uważam że aby być fair termin zakończenia inwestycji powinien być ustalony na 30 grudnia 2021 albo władze gminy powinny poczuć się w obowiązku dołożenia starań aby instalacje zostały zamontowane i uruchomione do końca roku, jeśli nie to rezygnacja w związku ze zmianą warunków umowy… To się… Więcej »

Xyz
Xyz
11 miesięcy temu

Nie pod tym temat chciałem się wypowiedzieć, sorki