R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatKoncert Małej Armii Janosika w Starej Brzeźnicy

Koncert Małej Armii Janosika w Starej Brzeźnicy [ZDJĘCIA]

W sobotę, 20 maja, mieszkańcy Starej Brzeźnicy zgromadzili się, by uczcić 103. rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia o nazwie „Mała Ojczyzna dla Wielkich Polaków”, odbył się również koncert największej kapeli z Podhala – „Małej Armii Janosika”. To był niezwykły dzień pełen muzyki, radości i wspólnoty.

„Mała Armia Janosika” jest zespołem składającym się z imponującej liczby 180 członków, w wieku od 3 do 70 lat. To nie tylko muzycy, ale również tancerze i śpiewacy, którzy w swoim pełnym składzie tworzą niesamowite widowisko. Zespół specjalizuje się w koncertach o różnorodnej tematyce, od tradycyjnej muzyki ludowej, poprzez koncerty świąteczne i papieskie, aż po utwory patriotyczne. Ich repertuar obejmuje wiele utworów nawiązujących do polskiej historii, kultury i dziedzictwa.

Wydarzenie, którego organizatorem było Stowarzyszenie Centrum im. Jana Długosza, przyciągnęło liczne rodziny z okolicznych miejscowości. To nie było zwykłe koncertowe doświadczenie, ale cały festyn rodzinny, który oferował różnorodne atrakcje dla wszystkich uczestników. Pokaz laserów dostarczył widowiskowych efektów wizualnych, podczas gdy warsztaty pszczelarskie pozwoliły uczestnikom zgłębić tajniki tej pasjonującej dziedziny. Była również możliwość degustacji różnych rodzajów miodu, co z pewnością ucieszyło miłośników naturalnych smakołyków.

W ramach wydarzenia odbyły się również wystawy i konkursy, które były okazją do poznania lokalnego dziedzictwa i talentów artystycznych społeczności Starej Brzeźnicy. Wielu uczestników miało możliwość zaprezentować swoje umiejętności i pasje, co wzmocniło więzi społeczne i poczucie wspólnoty.

„Mała Ojczyzna dla Wielkich Polaków” to nie tylko okazja do świętowania rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II, ale również do uhonorowania naszej ojczyzny i wartości, które w niej są ukorzenione. Przez muzykę, tańce i wspólną zabawę, mieszkańcy Starej Brzeźnicy wyrazili swoją miłość do kraju i dumni byli z polskiego dziedzictwa.

Organizacja takiego wydarzenia jest nie tylko okazją do celebracji, ale również do budowania więzi międzyludzkich i kultywowania lokalnej kultury. „Mała Armia Janosika” wraz z Stowarzyszeniem Centrum im. Jana Długosza zapewniły niezapomniane przeżycia wszystkim uczestnikom. Był to czas radości, wzruszeń i wspólnego świętowania, który na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Starej Brzeźnicy.

R e k l a m a

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

1 Komentarz
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Nie dla wojny
Nie dla wojny
10 miesięcy temu

Wojenna retoryka w nazwie.