R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatKoronawirus. W powiecie zmarły trzy kolejne osoby

Koronawirus. W powiecie zmarły trzy kolejne osoby

Łódzki Urząd Wojewódzki poinformował o trzech kolejnych zgonach wśród mieszkańców powiatu pajęczańskiego zakażonych koronawirusem. Wszyscy posiadali schorzenia współistniejące.

Niestety nie udało się uratować życia trójki mieszkańców powiatu pajęczańskiego zakażonych koronawirusem. Biuro prasowe Łódzkiego Urzędu Wojewódzki z przykrością poinformował o śmierci 77-letniej kobiety oraz dwóch mężczyzn w wieku 78 i 84 lat. Chorzy hospitalizowani byli w szpitalu w Zgierzu i posiadali schorzeniach współistniejące.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pajęcznie przypomina o obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, w szczególności w sklepach, na targowiskach i obiektach użyteczności publicznej. Osoby naruszające powyższy obowiązek, nawet jeśli same nie obserwują u siebie niepokojących objawów, mogą w sposób nieświadomy przenosić zakażenie na przypadkowo napotkane osoby, w tym na osoby starsze i cierpiące na przewlekłe choroby, dla których zarażenie koronawirusem może mieć tragiczne następstwa. Jednocześnie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pajęcznie przypomina, że za naruszenie nakazu zasłaniania ust i nosa grozi odpowiedzialność karnoadministracyjna.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pajęcznie informuje, że osoby, które uzyskały dodatni wynik badania na obecność koronawirusa COVID-19, a nie podlegają hospitalizacji, powinny niezwłocznie skontaktować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej i odbyć zdalną konsultację dotyczącą wskazań medycznych dla osoby zarażonej oraz w celu uzyskania zwolnienia lekarskiego.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia. Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu. Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

R e k l a m a

19 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

19 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Wyborca
Wyborca
3 lat temu

PiS nie radzi sobie z pandemią, mącą, kombinują jak się dorobić a potem bezkarność+.

Państwo teoretyczne
Państwo teoretyczne
odpowiedział na komentarz  Wyborca
3 lat temu

POradzą sobie za to z pandemią LGBT Tusk Niesiołowski Kwaśniewski i tym podobne towarzystwo 😂

Atina
Atina
3 lat temu

Po,Pis to rak złośliwy na narodzie polskim, jak się ludziska obudzą to już będzie za późno. Przestańcie się sprzedawać za swoje pieniądze, na razie sprawdza się to co już nie jeden Żyd powiedział publicznie ; docelowy plan jest taki żeby Polacy wybierali jedzenie po śmietnikach…

Becik
Becik
odpowiedział na komentarz  Atina
3 lat temu

A co robi w tych tematach posłanka Stąd, wie ktoś, bo ja nigdzie nie mogę doczytać, a to ważne sprawy?

Państwo teoretyczne
Państwo teoretyczne
odpowiedział na komentarz  Becik
3 lat temu

Robi ci zajączka byś mógł toczyć pianę POlityczny trollu

Olek
Olek
odpowiedział na komentarz  Państwo teoretyczne
3 lat temu

A jak tam jej proces karny?

Strzelec
Strzelec
odpowiedział na komentarz  Olek
3 lat temu

Bezkarność+

Strzelec
Strzelec
odpowiedział na komentarz  Becik
3 lat temu

Beznadzieja z taką posłanką.

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  Strzelec
3 lat temu

Z wielką chęcią i motywacją zagłosuję na nią na kolejną kadencję w przyszłych wyborach

Antoni
Antoni
odpowiedział na komentarz  Wyborca
3 lat temu

Pewnie obiecała Ci stołeczek co?

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  Antoni
3 lat temu

Też byś chciał?

Realista
Realista
odpowiedział na komentarz  Wyborca
3 lat temu

Okazało się że PiS to złodziejstwo totalne. Teraz brakuje tylko ustawy o bezkarności bo fizycznie bezkarność to już jest, dookoła to widać, choćby ten proces posłanki Stąd, dziewiąty rok. Jeszcze rok i przedawnienie. 1,5 biliona złotych zadłużenia w 2021 roku. Gdzie ci Polacy mają rozum.

Wymieniać dalej ?
Wymieniać dalej ?
odpowiedział na komentarz  Realista
3 lat temu

Mają u Sowy gdzie państwo istniało tylko teoretycznie nie wspominając o podwyżce wieku emerytalnego bez jakichkolwiek konsultacji społecznych grabież OFE

Pisia
Pisia
odpowiedział na komentarz  Wymieniać dalej ?
3 lat temu

O dycha z Sulmierzyc nadaje.

Prawy
Prawy
odpowiedział na komentarz  Realista
3 lat temu

Niech mi ktoś wytłumaczy jak to jest, że poseł Rzeczpospolitej polskiej z prawa i sprawiedliwości tyle lat przed tym prawem i sprawiedliwością się miga, czy to jest normalne.

Nie pracował a pensję brał
Nie pracował a pensję brał
odpowiedział na komentarz  Prawy
3 lat temu

Ty jesteś tak prawy jak Biedroń hetero

Grzegorz
Grzegorz
3 lat temu

Ale kicha w tym powiecie, żadnych działań prewencyjnych.

Pisia
Pisia
3 lat temu

Efekty działania PiS są katastrofalne, żadnych działań , prewencji czy zapobiegania. Posłanka się schowała, jej żandarmi również , i tylko doją kasę. Będzie trzeba za to kiedyś odpowiedzieć. To poważna sprawa.

Agnieszka
Agnieszka
odpowiedział na komentarz  Pisia
3 lat temu

Pajęczański PiS to beznadzieja i katastrofa dla regionu. Pieluchowcy tylko doją kasę dla siebie. Wyborcy przebudźcie się.