R e k l a m a
Strona głównaPopularneKupiłeś drogie paliwo? Masz szanse na zwrot

Kupiłeś drogie paliwo? Masz szanse na zwrot

Mamy dobrą wiadomość dla klientów stacji paliw, którzy w ostatnich dniach kupili paliwo po zawyżonych cenach. Jak informuje nasz czytelnik istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.

Jeden z naszych czytelników padł ofiarą „paliwowej paniki” i w akcie desperacji kupił  benzynę w cenie 9,99 zł za litr, a za LPG zapłacił 4,99 zł za litr. Mieszkaniec gminy Sulmierzyce skorzystał z oferty stacji w Ostrołęce która – jako jedna z dwóch na terenie powiatu pajęczańskiego – sprzedawał paliwa w zawrotnych cenach. Podczas jednego tankowania kierowca musiał zostawić w kasie stacji kwotę 599 zł. 

Kolejnego dnia, kiedy sytuacja już się nieco uspokoiła klient poczuł się oszukany i postanowił ubiegać się o zwrot. Wydawałoby się, że szanse na odzyskanie gotówki są raczej marne, wszak transakcja zakupu paliwa była dobrowolna. Jednak mężczyzna wrócił na stację z paragonem i bez większych problemów otrzymał kwotę o jaką przepłacił za paliwo. O całej sytuacji poinformował naszą redakcję, jak tłumaczy chciałby zachęcić inne osoby – które przepłacił – aby te również zgłaszały się w celu odzyskania pieniędzy.

Warto dodać, że wspomniane stacje mogą mieć wkrótce znacznie większe problemy. Prezes PKN Orlen zapowiedział natychmiastowe rozwiązanie umowy ze stacjami, która kupuje paliwo od Orlenu i sprzedaje je z ok. 100 proc. marżą. Spotka to wszystkie współpracujące z koncernem podmioty, które wykorzystują sytuację i manipulują cenami.

R e k l a m a

23 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

23 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Ktoś
Ktoś
2 lat temu

Z jakiej racji?. Jak ciemnogród ruszył narobił haosu niech płacą teraz za swoje błędy..

WTF
WTF
2 lat temu

Powinni jeszcze płacić za sianie paliwowej paniki czi co kupowali nakręcali tylko tą zbiorową psychozę.

Anna
Anna
odpowiedział na komentarz  WTF
2 lat temu

Dokładnie.., i nie dało się ludziom przetłumaczyć że paliwa nie braknie, a jeśli akurat gdzieś nie ma to jest to zwyczajnie wina nagłej zbyt dużej sprzedaży w całej Polsce i dostawy nie nadążają.., zaraz w ciągu 24 godzin od szaleństwa w czwartek i piątek paliwa na stacje zostały dowiezione, nawet ceny nie wzrosły, a raczej spadły.
Ludzie to wasza głupota i panika doprowadza do nagłych wzrostów cen i braku towarów…, sami rujnujemy sobie gospodarkę i napędzamy wzrost cen

maki
maki
odpowiedział na komentarz  Anna
2 lat temu

Gdzie niby spadły ceny??
Tankowałam w czwartek wcześnie rano i w poniedziałek wieczorem. w poniedziałek zdecydowanie drożej.

Myślenie nie boli
Myślenie nie boli
2 lat temu

Podobnych ćwoków jest więcej którzy się nakręcili

Jupi
Jupi
2 lat temu

Ludzie durnieja tak samo, gdy pojawił się Covid.Sami sieją niepotrzebną panikę i wzajemnie się nakręcają.A pan ze stacji w Ostrołęce powinien ponieść konsekwencje.

Normalny
Normalny
2 lat temu

Według mnie , nie powinno być żadnego zwrotu gotówki,bardzo dobrze ,za sianie sztucznej paniki powinni sobie teraz pluć w brodę geniusze ,którzy rzucili się na stację jak na sklepy na początku pandemii . Ktoś kto na prawdę potrzebował zatankować miał spory problem przez te sztuczne kolejki i wykupowanie paliwa ,zapłacił to niech płacze ,przecież mamy wolny rynek .Limity na paliwo są właśnie przez takich geniuszy oszczędności.

Ktoś
Ktoś
odpowiedział na komentarz  Normalny
2 lat temu

A jeśli ktoś nie miał już wyboru i musiał zatankować bo jechał już na „oparach” bo wszędzie kolejki? Ludzie ogupieli fakt, ale to nie powód by podnosić ceny jak się chce, stacje obowiązują też pewne regulaminy i nie mogą tak robić to niech się teraz właściciele martwią, kolejki to wina społeczeństwa, a ceny to wina stacji

Ktoś
Ktoś
odpowiedział na komentarz  Ktoś
2 lat temu

Ewentualnie powinni sprawdzać kto w banki tankował a kto normalnie i weryfikować 😂

Rener
Rener
odpowiedział na komentarz  Ktoś
2 lat temu

No na pewno w bańki tankowali za 9,99

Ktoś
Ktoś
odpowiedział na komentarz  Rener
2 lat temu

Mówię tylko czystoteorytycznie 😁 na innych stacjach tak było i stojąc w kolejce 3 godziny człowiek nie wiedział czy starczy paliwa na stacji zatankuje i dojedzie do domu

Nergal
Nergal
2 lat temu

Powinni im nie oddawać, niech mają nauczkę za głupote. Kto o zdrowych zmysłach kupuje paliwo po 10zł dlatego ze jest wojna na Ukrainie?

Dave
Dave
2 lat temu

Nikt nie powinien zwracać pieniędzy, jest wolność właściciel stacji zrobił co miał prawo zrobić, natomiast ja podjechałem zobaczylem cenę i nie tankowałem i tyle.

Rob
Rob
odpowiedział na komentarz  Dave
2 lat temu

Polski kapitalista w obliczu tragedii myśli tylko o tym żeby się nachapać

Beti
Beti
odpowiedział na komentarz  Rob
2 lat temu

Tak jak w polityce, pisior idzie do władzy po kasę. Pokaż mi w środowisku pajęczańskim innego. Twierdzenie Jarka, że do władzy nie idzie się dla pieniędzy lokalne pisiory mają na końcu przewodu pokarmowego. Dlatego ich poparcie zmierza do zera.

Jazon
Jazon
2 lat temu

Już nigdy nie zatankuje na tej stacji każdy powinien ich mijać głębokim łukiem

Michał z Kleszczowa
Michał z Kleszczowa
2 lat temu

A mnie się wydaje że właściciel stacji poprosił o napisanie tego artykułu aby się wybielić bo wie dokładnie o tym, że może mieć wielkie problemy jeżeli UOKiK dojdzie prawdy w jaki sposób chciał się szybko dorobić. Jeżeli ma umowę z Orlenem to ta powinna zostać natychmiast rozwiązana oraz dowalić mu kary aby się przez 5 lat nie pozbierał. Następny Oligarcha się znalazł, biznesmen który chce się dorobić na głupocie ciemnogrodu.

Last edited 2 lat temu by Michał z Kleszczowa
Start smog
Start smog
2 lat temu

Prawa konsumentow

Krzysiek
Krzysiek
2 lat temu

Jakim głupim ćwokiem trzeba być żeby kupować benzynę za 10 zł a gaz za 5 zł…

Kelnerka z wodna
Kelnerka z wodna
odpowiedział na komentarz  Krzysiek
2 lat temu

Trzeba być z pis.

Macuga
Macuga
odpowiedział na komentarz  Kelnerka z wodna
2 lat temu

Racja👍

Piesek leszek
Piesek leszek
2 lat temu

Dokładnie z jakiej racji ma się ubiegać O zwrot ludzi sami sobie są winni..na wszystko tak reagują..panika i nic więcej..myślcie na przyszłość

KAZIK
KAZIK
2 lat temu

PROPONUJĘ OMIJAĆ Z DALEKA TE STACJE KTÓRE ZAWYŻAŁY CENY !!!
Może pójdą po rozum do „głowy” i wiecej tego nie zrobią