Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorzewie mają niewątpliwy powód do dumy. Do ich jednostki zawitał nowy wóz bojowy.

Maszyna za ponad 700 tysięcy złotych została powitana przez druhów i mieszkańców wieczorem 14 grudnia w blasku flar i wyjących w tle syren alarmowych. Zakup wozu strażackiego został sfinansowany przez Urząd Gminy w Kiełczygłowie (260 tys. zł), Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (240 tys. Zł), Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (220 tys. zł) oraz OSP Chorzew (780 zł). Pojazd wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt i nawet na osobach niezwiązanych z gaszeniem pożarów robił duże wrażenie. Nowy wóz pozwoli poprawić efektywność działań co przełoży się na szybszą interwencję w sytuacjach zagrożenia.

Nadarzyła nam się okazja, żeby nasz stary wóz 30-letni wymienić na nowy. Staraliśmy się o to już od czterech lat. Zaczeliśmy od podnoszenia bram, tak aby auto mogło wjechać do garażu. […] Samochód to uterenowione Renault T14. Wóz posiada specjalny maszt z niezależnym światłem LED, który ułatwia prowadzenie akcji ratunkowych po zmroku. Czekaliśmy naprawdę długo na to auto i w końcu się doczekaliśmy – mówi z nieukrywaną radością Dominika Trzcina prezes OSP Chorzew.

Druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorzewie gratulujemy nowego nabytku i życzymy, aby musieli używać go jak najrzadziej.

 

30
Odpowiedz

avatar
18 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
24 Comment authors
OSPmartynaNINAKD#1z OSP Recent comment authors
najnowsze najstarsze najpopularniejsze
Adam
Adam

Gratulacje fura jak marzenie:-)

Robo
Robo

piękna maszyna

jacek
jacek

Pani “prezes” nie w mundurze?

Dawid
Dawid

GRATULUJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

krUL z Wistki
krUL z Wistki

To jest żuk ??

krzysiek
krzysiek

no gratuluje, a co będzie z tym starym wozem marki “Star”

OSP
OSP

Star do tej pory jest w poddziale bojowym i wyjeżdza jesli potrzeba

Ewa
Ewa

Nasuwa się taki pytanie:strażacy-ochotnicy będą aby potrafili obsługiwać taką maszynę?

rolnik
rolnik

Też mnie to zastanawia. Przecież to skok sywilizacyjny.. Zamienić Stara na Renault T14 to jak zamienić rower na statek kosmiczny… Ogarnij się dziewczyno i nie zadawaj głupich pytań.

10warta
10warta

Z kolei mi się wydaje, że po prostu chcecie się dop… do OSP. I to nie tylko tej konkretnej jednostki, ale formacji jako takiej. Nieładnie.
To do Ewy… która chyba niestety nie jest kobietą 😉

Ewa
Ewa

Jestem , jestem. A co to za różnica kto jest kto?

jac
jac

Nawet “księciunio” jest. Czemu jak święci wóz bereta nie zdjął? co za klecha!!!!!!!

NINA
NINA

Nie wypowiadam się w kwestii wozu,ale ksiądz powinien miec jakiś atrybut .Samo kropidło nie wystarczy.Chociazby sutanna,nie mówiąc juz o komży.Czapka na głowie podczas święcenia dopełnia wszystkiego.Chyba,że ksiądz wstał prosto od biesiadnego stołu.Nie jestem z Chorzewa,nie mam interesu w pisaniu opinii,ale nie przystoi takie zachowanie księdza.

martyna
martyna

Ciesze się że to zauważyłaś, bo ja jestem z Chorzewa i nie podoba mi się zachowanie ks. Radosława. On myśli że na około są tłumoki i bezmózgowcy. Jedynie on mądry i święty. Jego zachowanie nie przystoi osobie duchownej. Jeszcze najgorsze jest to że traktuje ludzi z góry.

NINA
NINA

Pokutuje jeszcze wśród księży, szczególnie tych,którzy posługują na wsiach, chcących się szybko “wybić”,którzy często sami pochodzą z podobnych środowisk,że traktują swoich parafian “z góry”.Znam sytuację w Chorzewie,ponieważ mam tam kilkoro znajomych.Sama kiedyś miałam wątpliwą przyjemność rozmawiać z księdzem przy okazji mszy św.Z racji,że nie jestem z Chorzewa,rozmowa nagle przebiegła zupełnie inaczej,niż chwilę wcześniej ze znajomym,który mieszka w Chorzewie.Przypadek,a może norma?

OSP
OSP

Nie ma co się kłócić to jest zasługa prezesa chodził od czterech lat i się prosił starał i w końcu jest więc nie widze żadnego problemu jeśli by coś było nie tak to by go nie było

Strażak
Strażak

Gdy by nie to 780zł OSP Chorzew to by wozu nie było a co wy myślicie to jest ogromna suma na taki wóz. Brawo Chorzew za te 780zł

Rybak
Rybak

Wreszcie nie będziecie straszyć tym starym złomem

olek
olek

on

olek
olek

on nie straszył i nie straszy wykonywał i bedzie wykonywać dalej kawał dobrej roboty

Filuś
Filuś

Gratuluję tak wspaniałego zakupu. Najlepszy wóz w gminie Kiełczygłów i chyba w całym powiecie pajęczańskim. Strażacy tak trzymać!

Makowiska
Makowiska

Auteczko pierwsza klasa…

Paliwoda
Paliwoda

No To Co i “Pożar w Kwaśniewicach” – sam komendant dziś prowadzi wóz. Gratulacje dla Chorzewa i dla sponsorów.

Panteon
Panteon

O straże trzeba dbać, ale nie wszystkie na to zasługują. Chorzew jest widoczny i potrzebny. Takie jest moje zdanie.

Wiesiek
Wiesiek

Typowo PiSowskie gadanie. Skłócić PSP z OSP, KSRG z nie KSRG, duże OSP z małymi. Każda straż jest potrzebna, bo oprócz roli ochronnej i kulturalnej integrują lokalne społeczności. Małym strażom trzeba pomóc, a nie je niszczyć.

Zdzichu
Zdzichu

Wszyscy się pięknie z fotografowali. Teoretycznie jak latem by się coś zajarało ( odpukać ) to jeden zeskoczy z kombajnu, drugi z ciągnika, trzeci urwie się z pracy. Bo polać pogorzelisko to każdy potrafi.

Prima
Prima

Skąd pan z Chorzewa, skąd dziad z Chorzewa. Ale auto dostali wyjątkowe!

KD#1
KD#1

Same prezesy,komendanty a sikawkowy ksiądz 😂

z OSP
z OSP

Wszystko ładnie , ale nauczcie się go obsługiwać , taka mała uwaga . Pozdrawiam .

OSP
OSP

Pierwszy wyjazd kiedy wyjechali do pożaru budynku to był bezbłędny i to było przy -10 stopniach każdy wiedział gdzie co i jak więc nie wiem po co taki komentarz