R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoOSP Makowiska ma nową łódź. Jest szansa na wóz strażacki!

OSP Makowiska ma nową łódź. Jest szansa na wóz strażacki!

Druhowie z OSP Makowiska mają na wyposażeniu nowy sprzęt – łódź ratowniczą KONTRA 350. Jednak to nie koniec dobrych wiadomości płynących z Makowisk. Jednostka ma szansę na otrzymanie wozu ratowniczego.

W niedzielę 23 lutego odbyło się uroczyste przekazanie łodzi ratowniczej KONTRA 350. Zakupiona za ponad 21 tysięcy złotych łódź wraz z silnikiem, została sfinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Jednostka OSP z własnego budżetu dokupiła przyczepę podwoziową i niezbędny osprzęt. Jak zaznaczali jej przedstawiciele, łódź pomoże sprawnie przeprowadzać akcje ratunkowe na akwenach oraz zbiornikach wodnych.

Podczas odbywającego się tego dnia spotkania sprawozdawczego Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Pajęcznie Dariusz Tokarski przekazał druhom kolejną świetną wiadomość – OSP Makowiska ma szansę na otrzymanie nowego wozu ratowniczego. Zakup samochodu za kwotę około 260 tysięcy złotych w znacznej części zostanie zrealizowany ze środków zewnętrznych. Pozostałe 20% musiałaby dołożyć gmina Pajęczno.

OSP z Makowisk jest jedyną jednostką z terenu gminy Pajęczno należącą do Krajowego Systemu Gaśniczo-Ratowniczego. Strażacy ochotnicy aktywnie biorą udział w akcjach ratowniczych na terenie powiatu pajęczańskiego. Druhowie mogą również pochwalić się pierwszym miejscem na gminnych oraz drugim na powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych odbywających się w minionym roku.

R e k l a m a

7 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

7 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jutek
Jutek
4 lat temu

Tylko czy gmina Pajęczno im dołoży te 20 % żeby kupili samochód ?

Michał
Michał
odpowiedział na komentarz  Jutek
4 lat temu

Lepiej Pajęczno niech nie dokłada ,bo będzie was jeszcze gdzie komornik licytował.

Tomek
Tomek
4 lat temu

Gratulacjie makowiska

Jan III
Jan III
4 lat temu

Tokarskiego ta jak był burmistrzem to tyle z nim nie było fotek co teraz, ciekawe czy miał urlop z Zloczewa na wypad do Makowisk

banan
banan
odpowiedział na komentarz  Jan III
4 lat temu

Pewnie miał w NIEDZIELE 23 lutego urlop na żądanie ciemna maso

Druch
Druch
4 lat temu

Podobno Pielucha ją załatwiła.

MAP
MAP
4 lat temu

A po co Wam to to? Kto będzie płacił za utrzymanie w gotowości? Pewnie poseł z Wielunia?