OSP Makowiska ma nową łódź. Jest szansa na wóz strażacki!

7

Druhowie z OSP Makowiska mają na wyposażeniu nowy sprzęt – łódź ratowniczą KONTRA 350. Jednak to nie koniec dobrych wiadomości płynących z Makowisk. Jednostka ma szansę na otrzymanie wozu ratowniczego.

W niedzielę 23 lutego odbyło się uroczyste przekazanie łodzi ratowniczej KONTRA 350. Zakupiona za ponad 21 tysięcy złotych łódź wraz z silnikiem, została sfinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Jednostka OSP z własnego budżetu dokupiła przyczepę podwoziową i niezbędny osprzęt. Jak zaznaczali jej przedstawiciele, łódź pomoże sprawnie przeprowadzać akcje ratunkowe na akwenach oraz zbiornikach wodnych.

Podczas odbywającego się tego dnia spotkania sprawozdawczego Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Pajęcznie Dariusz Tokarski przekazał druhom kolejną świetną wiadomość – OSP Makowiska ma szansę na otrzymanie nowego wozu ratowniczego. Zakup samochodu za kwotę około 260 tysięcy złotych w znacznej części zostanie zrealizowany ze środków zewnętrznych. Pozostałe 20% musiałaby dołożyć gmina Pajęczno.

OSP z Makowisk jest jedyną jednostką z terenu gminy Pajęczno należącą do Krajowego Systemu Gaśniczo-Ratowniczego. Strażacy ochotnicy aktywnie biorą udział w akcjach ratowniczych na terenie powiatu pajęczańskiego. Druhowie mogą również pochwalić się pierwszym miejscem na gminnych oraz drugim na powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych odbywających się w minionym roku.

R e k l a m a
guest
7 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jutek
Jutek
10 miesięcy temu

Tylko czy gmina Pajęczno im dołoży te 20 % żeby kupili samochód ?

Michał
Michał
odpowiedział na komentarz  Jutek
10 miesięcy temu

Lepiej Pajęczno niech nie dokłada ,bo będzie was jeszcze gdzie komornik licytował.

Tomek
Tomek
10 miesięcy temu

Gratulacjie makowiska

Jan III
Jan III
10 miesięcy temu

Tokarskiego ta jak był burmistrzem to tyle z nim nie było fotek co teraz, ciekawe czy miał urlop z Zloczewa na wypad do Makowisk

banan
banan
odpowiedział na komentarz  Jan III
10 miesięcy temu

Pewnie miał w NIEDZIELE 23 lutego urlop na żądanie ciemna maso

Druch
Druch
10 miesięcy temu

Podobno Pielucha ją załatwiła.

MAP
MAP
10 miesięcy temu

A po co Wam to to? Kto będzie płacił za utrzymanie w gotowości? Pewnie poseł z Wielunia?