R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatOSP Szczyty może wkrótce dołączyć do KSRG

OSP Szczyty może wkrótce dołączyć do KSRG

Ochotnicza Straż Pożarna w Szczytach może wkrótce dołączyć do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Byłaby to już trzecia jednostka OSP z terenu gminy Działoszyn należąca do KSRG.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej ze Szczytów została przewidziana do włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w latach 2021-2024 zatwierdzonego przez Komendę Główną Państwowej. Jeśli OSP Szczyty dołączy do KSRG, będzie to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Działoszyn, ponieważ OSP będzie częściej angażowana do zdarzeń ratowniczych na terenie gminy.

Serdecznie gratuluję druhom z jednostki OSP Szczyty to duże wyróżnienie, a praca i zaangażowanie jednostki zostało docenione. Cieszy mnie również fakt, iż Miasto i Gmina Działoszyn niebawem będzie posiadała 3 jednostki OSP działające w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, co w rezultacie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy – mówi Rafał Drab Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn.

Włącznie do krajowego systemu oznacza, że jednostka ma odpowiednie siły i środki, które pozwalają na kierowanie jej do gaszenia pożarów oraz innych miejscowych zagrożeń nie tylko na terenie danej gminy, ale całego powiatu pajęczańskiego. W wyjątkowych sytuacjach jednostki KSRG kierowane są także poza teren powiatu.

źródło: UMiG Działoszyn fot.: Archiwum OSP Szczyty
R e k l a m a

7 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

7 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Anty
Anty
3 lat temu

A to wszystko przez ten PiS i posłanki stąd

Numer roku
Numer roku
3 lat temu

I jak tu nie wierzyć w cuda.

z OSP
z OSP
3 lat temu

No i jeszcz Nowa Brzeznica ;P Co z działa walą we wszystko co sie rusza 😛 Jest potenciał 🙂 Tam w tej gminie jedynie co działa to jeszcze Prusicko i Kruplin.

Janek
Janek
odpowiedział na komentarz  z OSP
3 lat temu

Może nie wiedzą jak się węże rozwija, bo jak przyjechali do pożaru sterty to wyszli z wozu i patrzyli się jak się pali.

Pablo
Pablo
odpowiedział na komentarz  Janek
3 lat temu

Bo sterty jeśli nie zagraża innym obiektom się nie gasi tylko pilnuje, aż się wypali sama. Koszt ugaszenia sterty słomy z pewnością przewyższyłby jej wartość i wymagał użycia bardzo wielu środków.

Janek
Janek
odpowiedział na komentarz  Pablo
3 lat temu

Tak zgadzam się z tym. Ale pożar był mało rozwinięty i udało się uratować większość sterty, a oni stali i się patrzyli jak inni robią. Mają nowe nomexy to żeby się nie pobrudzić to jeżdżą w nich tylko rozdawać dary żeby się pokazać na zdjęciu, a jak przyjdzie do roboty to stać i się patrzeć. Ale nie ma co się dziwić jak mają może z 3 osoby po kursach a swego czasu na akcje jeździły osoby co nawet 18 lat nie skończyli.

Radek
Radek
odpowiedział na komentarz  Janek
2 lat temu

Zamiast narzekać, proszę samemu porobić kursy, znaleść czas i narażać własne życie i mieć jaja wątpić do ochotniczej straży pożarnej.
Ja podziwiam Ich, że mimo to – są osoby które zamiast narzekać, starają się jakoś pomóc.
Jestem dumny z OSP Szczyty! Brawo druhny i druhowie!