R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoPajęczański szpital ponownie na podium

Pajęczański szpital ponownie na podium

Szpital w Pajęcznie zdobył kolejne wyróżnienie. Placówka znalazła się na trzecim miejscu w rankingu przygotowanym przez dziennik Rzeczpospolita „Liderzy Zarządzania Szpitalami Publicznymi”. 

Ranking „Liderzy Zarządzania Szpitalami Publicznymi” został podzielony na trzy kategorie w zależności od kontraktu zawartego z Narodowym Funduszem Zdrowia. Pierwszą grupę stanowią jednostki z kontraktami z NFZ do wartości 29 mln złotych. To właśnie w tej kategorii Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Pajęcznie zajął trzecie. Jak zaznaczają autorzy zestawienia jednostki takie jak pajęczański SP ZOZ dysponują najniższymi budżetami, więc ich pole manewrów finansowo-restrukturyzacyjnych jest dosyć wąskie.

O sukcesie finansowo-organizacyjnym wyróżnionych szpitali decyduje splot wielu czynników. Do najważniejszych należy zespół zbudowany wokół sprawnego menedżera. Skuteczne zarządzanie pozwala zadłużonym jednostkom wychodzić na finansową prostą, a następnie generować zyski. Te z kolei najczęściej obracane są na nowe inwestycje, które w ostatecznym rozrachunku służą podwyższaniu jakości świadczeń medycznych, czyli dobru pacjentów.

W środę 22 maja podczas uroczystej gali zostały wręczone nagrody dla najlepiej zarządzanych szpitali publicznych w Polsce. Statuetkę dla pajęczańskiej jednostki odebrał jej dyrektor Adam Stachera, dedykując ją wszystkim współpracownikom, a w szczególności – zmarłemu w ubiegłym tygodniu – zastępcy i dyrektorowi do spraw medycznych Wojciechowi Ogrodniczakowi. Adam Stachera zawsze zaznacza, że warto inwestować w ludzi, ponieważ nawet najlepszy plan nie powiedzie się bez odpowiedniej załogi.

Jest to kolejne wyróżnienie pajęczańskiego ZOZu pod przewodnictwem Adama Stachery. W latach ubiegłych szpital również znalazł się na trzecim miejscu w rankingu Rzeczypospolitej, dodatkowo dzięki uporowi dyrektora szpital otrzymał z WOSP sprzęt o wartości ponad 180 tysięcy złotych. W tym roku uruchomiono pracownie endoskopową i pracownię RTG w nowej lokalizacji szpitala – są to zaadaptowane pomieszczenia po kotłowni i składzie opału. Aktualnie trwają prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół szpitala oraz budowa parkingu.

fot.: Archiwum SP ZOZ
R e k l a m a

14 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

14 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Pytanie
Pytanie
5 lat temu

Szpital???? No to już są J….a:-) jeżeli wy nazywanie to coś w pajecznie szpitalem to chyba są dwie wersje encyklopedii PWN. Wy google’ ajcie sobie pojęcie szpital i zobaczymy co wam wyjdzie. Bo to coś to nawet ośrodkiem zdrowia bym nie nazwał.

Pipi
Pipi
odpowiedział na komentarz  Pytanie
5 lat temu

Dokładnie.

nfz
nfz
5 lat temu

Gratulacje!!!

Bene
Bene
5 lat temu

Serio? Nawet nie chce mi się tego komentować!!!!

Tom
Tom
5 lat temu

Byłem na izbie przyjęć lekarze bez pojęcia medycznego chłopcy z internetu

Abc
Abc
5 lat temu

Dyrektor do zwolnienia. Myje ręce od wszystkiego. Na taczke i nara

Kawka
Kawka
odpowiedział na komentarz  Abc
5 lat temu

Stachera to bardzo dobry dyrektor, wyciągnął ZOZ z długów i cały czas coś robi. Zresztą tej nagrody nie dostaje się za dobre oczy. Już burmistrza zmieniliście i widzicie co się po woli dzieje. Lepszy niż Stachera na pewno nie przyjdzie!

WŁODEK
WŁODEK
odpowiedział na komentarz  Abc
5 lat temu

Ty na pewno byłbyś lepszy ,napisz co byś dokonała ,jeśli masz jakiekolwiek o tym pojęcie

Pacjent
Pacjent
5 lat temu

Szpital wychodzi z długów bo oszczędza na ciepłej wodzie dla pacjentów.
A łazienki to katastrofa.

Cyś
Cyś
5 lat temu

Jak na tak maleńki szpital z ograniczonym budżetem to i tak fenomen.
Nowe karetki, tomograf, kapitalny remont piwnic przystosowanych do gabinetów.
Centrum Matki Polki to z Pajęczna nigdy nie będzie, natomiast zarządzanie jest na bardzo wysokim poziomie.
A teraz czekam na falę hejtu bo przecież w regionie wszystko jest złe.

Obserwator
Obserwator
odpowiedział na komentarz  Cyś
5 lat temu

Nowe karetki stacjonujące pod szpitalem nie mają nic wspólnego z tą jednostką. Właścicielem ich jest szpital w Radomsku,który jest obecnie dysponentem Ratownictwa Medycznego na tym terenie.Szpital owszem ma jedną nową karetkę służącą do transportu.

Lgd
Lgd
5 lat temu

Szpital bardzo malutki…A może ktoś pomyśli o dzieciach w Pajęcznie i dostępu do pediatry

Realista
Realista
odpowiedział na komentarz  Lgd
5 lat temu

Dzieci coraz mniej staruszków coraz więcej… niestety.

Emil
Emil
4 lat temu

Brawo Panie Stachera