Pajęczański szpital ponownie na podium

14

Szpital w Pajęcznie zdobył kolejne wyróżnienie. Placówka znalazła się na trzecim miejscu w rankingu przygotowanym przez dziennik Rzeczpospolita „Liderzy Zarządzania Szpitalami Publicznymi”. 

Ranking „Liderzy Zarządzania Szpitalami Publicznymi” został podzielony na trzy kategorie w zależności od kontraktu zawartego z Narodowym Funduszem Zdrowia. Pierwszą grupę stanowią jednostki z kontraktami z NFZ do wartości 29 mln złotych. To właśnie w tej kategorii Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Pajęcznie zajął trzecie. Jak zaznaczają autorzy zestawienia jednostki takie jak pajęczański SP ZOZ dysponują najniższymi budżetami, więc ich pole manewrów finansowo-restrukturyzacyjnych jest dosyć wąskie.

O sukcesie finansowo-organizacyjnym wyróżnionych szpitali decyduje splot wielu czynników. Do najważniejszych należy zespół zbudowany wokół sprawnego menedżera. Skuteczne zarządzanie pozwala zadłużonym jednostkom wychodzić na finansową prostą, a następnie generować zyski. Te z kolei najczęściej obracane są na nowe inwestycje, które w ostatecznym rozrachunku służą podwyższaniu jakości świadczeń medycznych, czyli dobru pacjentów.

W środę 22 maja podczas uroczystej gali zostały wręczone nagrody dla najlepiej zarządzanych szpitali publicznych w Polsce. Statuetkę dla pajęczańskiej jednostki odebrał jej dyrektor Adam Stachera, dedykując ją wszystkim współpracownikom, a w szczególności – zmarłemu w ubiegłym tygodniu – zastępcy i dyrektorowi do spraw medycznych Wojciechowi Ogrodniczakowi. Adam Stachera zawsze zaznacza, że warto inwestować w ludzi, ponieważ nawet najlepszy plan nie powiedzie się bez odpowiedniej załogi.

Jest to kolejne wyróżnienie pajęczańskiego ZOZu pod przewodnictwem Adama Stachery. W latach ubiegłych szpital również znalazł się na trzecim miejscu w rankingu Rzeczypospolitej, dodatkowo dzięki uporowi dyrektora szpital otrzymał z WOSP sprzęt o wartości ponad 180 tysięcy złotych. W tym roku uruchomiono pracownie endoskopową i pracownię RTG w nowej lokalizacji szpitala – są to zaadaptowane pomieszczenia po kotłowni i składzie opału. Aktualnie trwają prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół szpitala oraz budowa parkingu.

fot.: Archiwum SP ZOZ
R e k l a m aslideslideslideslideslideslideslideslide

14
Odpowiedz

avatar
9 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
EmilRealistaWŁODEKObserwatorLgd Recent comment authors
najnowsze najstarsze najpopularniejsze
Pytanie
Pytanie

Szpital???? No to już są J….a:-) jeżeli wy nazywanie to coś w pajecznie szpitalem to chyba są dwie wersje encyklopedii PWN. Wy google’ ajcie sobie pojęcie szpital i zobaczymy co wam wyjdzie. Bo to coś to nawet ośrodkiem zdrowia bym nie nazwał.

Pipi
Pipi

Dokładnie.

nfz
nfz

Gratulacje!!!

Bene
Bene

Serio? Nawet nie chce mi się tego komentować!!!!

Tom
Tom

Byłem na izbie przyjęć lekarze bez pojęcia medycznego chłopcy z internetu

Abc
Abc

Dyrektor do zwolnienia. Myje ręce od wszystkiego. Na taczke i nara

Kawka
Kawka

Stachera to bardzo dobry dyrektor, wyciągnął ZOZ z długów i cały czas coś robi. Zresztą tej nagrody nie dostaje się za dobre oczy. Już burmistrza zmieniliście i widzicie co się po woli dzieje. Lepszy niż Stachera na pewno nie przyjdzie!

WŁODEK
WŁODEK

Ty na pewno byłbyś lepszy ,napisz co byś dokonała ,jeśli masz jakiekolwiek o tym pojęcie

Pacjent
Pacjent

Szpital wychodzi z długów bo oszczędza na ciepłej wodzie dla pacjentów.
A łazienki to katastrofa.

Cyś
Cyś

Jak na tak maleńki szpital z ograniczonym budżetem to i tak fenomen.
Nowe karetki, tomograf, kapitalny remont piwnic przystosowanych do gabinetów.
Centrum Matki Polki to z Pajęczna nigdy nie będzie, natomiast zarządzanie jest na bardzo wysokim poziomie.
A teraz czekam na falę hejtu bo przecież w regionie wszystko jest złe.

Obserwator
Obserwator

Nowe karetki stacjonujące pod szpitalem nie mają nic wspólnego z tą jednostką. Właścicielem ich jest szpital w Radomsku,który jest obecnie dysponentem Ratownictwa Medycznego na tym terenie.Szpital owszem ma jedną nową karetkę służącą do transportu.

Lgd
Lgd

Szpital bardzo malutki…A może ktoś pomyśli o dzieciach w Pajęcznie i dostępu do pediatry

Realista
Realista

Dzieci coraz mniej staruszków coraz więcej… niestety.

Emil
Emil

Brawo Panie Stachera