R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoPaweł Sikora starostą. Pierwsza sesja Rady Powiatu Pajęczańskiego VII kadencji za...

Paweł Sikora starostą. Pierwsza sesja Rady Powiatu Pajęczańskiego VII kadencji za nami!

We wtorek 7 maja w pajęczańskim Starostwie Powiatowym odbyła się pierwsza sesja Rady Powiatu VII kadencji. Nowym starostą wybrano dotychczasowego wicestarostę Pawła Sikorę.

Uroczystość rozpoczęła się od wręczenia nowo wybranym radnym zaświadczeń o uzyskaniu mandatu przez Przewodniczącego Powiatowej Komisji Wyborczej. Następnie każdy z radnych złożył ślubowanie, zobowiązując się do rzetelnego i sumiennego wykonywania obowiązków, dbania o suwerenność i interesy Państwa Polskiego, działanie dla dobra powiatu i jego mieszkańców.

Kolejnym punktem programu był wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady. Na stanowisko przewodniczącego wybrany został Karol Młynarczyk, a nowymi wiceprzewodniczącymi zostali Marta Kołodziej i Kamil Bąk.

Podczas sesji wybrano również nowego Starostę Pajęczańskiego. Został nim Paweł Sikora, a funkcję wicestarosty objął Zbigniew Gajęcki. W skład zarządu powiatu weszli natomiast Elżbieta Przydacz, Damian Wrona i Jarosław Szczęsny.

Nowa Rada Powiatu Pajęczańskiego VII kadencji liczy 17 osób. W jej skład wchodzą:

 • Kamil Bąk
 • Tomasz Borgul
 • Zbigniew Gajęcki
 • Marta Kołodziej
 • Jacek Lewera
 • Karol Młynarczyk
 • Robert Sikora
 • Paweł Sikora
 • Jolanta Sobera
 • Jerzy Starzczyk
 • Krzysztof Piekarz
 • Elżbieta Przydacz
 • Jarosław Szczęsny
 • Tadeusz Ślusarek
 • Leszek Waga
 • Jakub Wejman
 • Damian Wrona
R e k l a m a

27 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

27 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Ooooooo
Ooooooo
13 dni temu

.

kazik
kazik
13 dni temu

dobra zmiana;-)

Marta
Marta
12 dni temu

Gratulacje dla Lewery! Mistrz! To widać jaki on „awf” skończył! Chyba on-line bo nie wie jak grać żeby wygrać!
Hit to zdjęcia na tp z tej sesji.
EPJ i zielone ludki miny mistrzostwo świata.

mieszkaniec
mieszkaniec
odpowiedział na komentarz  Marta
12 dni temu

sytuacja sprzed 5 lat, powtórka z rozgrywki Ślusarek chce i koniec, basta, teraz podwójnie, bo skończyły się rządy w gminie. Znowu wszystko zrąbał , idź ty chłopie na zasłużona emeryturę i daj politykować innym , bo ty kolejny raz udowodniłeś, że się do tego nie nadajesz. Narcyz jeden!!!

bączuś
bączuś
12 dni temu

bąk to żart

Cliny
Cliny
12 dni temu

Jak tam decyzje Wydziału Budownictwa SP w Pajęcznie ?
To zależy jak leży 😁
Przypatrujemy się i czekamy 😉
A opozycja ubezłwłasnowolniona. Udaje, że nie wiadomo w którym kościele dzwonią. Wszak łączy nas sport Siatkówka i piłka nożna. Biała się cieszy 🥳

Wyznawca PIS
Wyznawca PIS
4 dni temu

Już wszystkie wątpliwości rozwiane po II sesji rady Powiatu w Pajęcznie KOALICJA POPIS

???
???
odpowiedział na komentarz  Wyznawca PIS
4 dni temu

Dlaczego tak myślisz?

Wyznawca PIS
Wyznawca PIS
odpowiedział na komentarz  ???
4 dni temu

Dziwnym trafem trzy komisje EPJ dostaje od Pisu przypadek nie sądzę

Jerzyk
Jerzyk
odpowiedział na komentarz  Wyznawca PIS
3 dni temu

No i jasne kto ma cichy układ z pisem. Epjoty spojrzycie swoim wyborcom w oczy? A tak żeście mydlili oczy. Bójcie się zdrajcow, z wrogami damy radę .

pokorny
pokorny
4 dni temu

Tylko ciekawe kto na sesji umie sie odezwać, koalicjant EPJ czy wiecznie milczacy Mirek, ktory przez 5 lat się nie zabierze głosu w zadnej sprawie. Dobrze że teraz maja Piekarza bo ze strony PSL byłoby wieczne milczenie

antoni
antoni
4 dni temu

Zawsze opozycja miała komisję lub wiceprzewodniczącego, jest tak w Sejmie Senacie więc po co te gorzkie żale

mieszkaniec
mieszkaniec
odpowiedział na komentarz  antoni
3 dni temu

niech się udławią tą władzą, członek zarządu i jeszcze przewodnicząca komisja specjalistka Przydacz, po co EPJ wzięło te komisje ona dałaby radę z wszystkimi………!!!! zachłanność ludzka nie zna granic, gdzie te przemowy z lekcji proszę Pani,,,,,,tak tak uczyła Pani moje dziecko……nie będę cytowała……

Marian
Marian
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec
3 dni temu

Co tam przemowy, koryto się liczy.

Rrrr
Rrrr
4 dni temu

Jacek mistrz…

Karolina
Karolina
3 dni temu

I poukładane, brawo.

Wyborca z powiatu
Wyborca z powiatu
odpowiedział na komentarz  Karolina
3 dni temu

Dla kogo poukładane, na pewno nie dla mieszkańców powiatu.

Jagna
Jagna
3 dni temu

Jak PiS okradał Polskę? Na wszystkie możliwe sposoby. Podnosili sobie wynagrodzenia, podpisywali sobie umowy ze swoimi znajomymi, dawali pieniądze swoim ludziom w najróżniejszy sposób. Ta masowa kradzież trwała nawet po wyborach bo także dwutygodniowy rząd to robił – okradając Polskę na potęgę.

Reklamy

Kawka
Kawka
odpowiedział na komentarz  Jagna
2 dni temu

Jak PiS używał państwa i pieniędzy podatników do swoich celów? Widać to na przykładzie przestępczych działań Krzysztofa Szczuckiego:

Energoserwisowy
Energoserwisowy
odpowiedział na komentarz  Kawka
2 dni temu

Jak były finansowane kampanie wyborcze w pajeczanskim pisie? Trzeba teraz wyznać Jak to szło.

Patologia pisu
Patologia pisu
odpowiedział na komentarz  Kawka
2 dni temu

A do tego dochodzą jeszcze walki frakcyjne wewnątrz PiS. I wyjątkowo oburzające sprawy natury obyczajowej. Trzy tygodnie przed wyborami europejskimi partia Kaczyńskiego naprawdę stoi w obliczu rozpadu. I to w atmosferze skandalu.

Kawka
Kawka
odpowiedział na komentarz  Patologia pisu
1 dzień temu

W Orlenie wielkie zamiatanie pisiorow. Czekamy na to samo w pge. Ile jeszcze może funkcjonować takich „przechowalni” dla tępych kolesi i znajomych działaczy PIS? Prawdopodobnie są ich setki lub tysiące, gdyż ta mafijna struktura nadal ma najwyższe poparcie w sondażach i może wygrać najbliższe wybory.

Rodo
Rodo
odpowiedział na komentarz  Patologia pisu
1 dzień temu

Ten kraj jest przeżarty chorobą nepotyzmu, złodziejstwa. Ręka rękę myje i wzajemnie krzywdy sobie nie dadzą zrobić. Ludzie, którzy zostali zwolnieni ze stanowisk i nie powinni zarządzać nigdy żadnymi funduszami – złodziejstwo, ludźmi – mobbing, przedsiębiorstwami – brak kompetencji poprzez polityczne naciski dostają fuchy jeszcze wyższe i lepsze. Koło się zamyka. Prawo jest konstruowane pod ich wygody i widzimisie. Czy pokolenie mojego ojca wlczyło właśnie o to? Bo zaczynam mieć żal jaką teraźniejszość zgotowali mi starzy, choć bronię się przed tymi myślami i usprawiedliwiam, że przecież wszystkiego nie mogli przewidzieć

Randap
Randap
odpowiedział na komentarz  Rodo
1 dzień temu

Tak jak pis zachwascil sferę publiczną tak nikt. Będą mijały lata aby te chwasty wyplenic.

Reniek
Reniek
odpowiedział na komentarz  Randap
1 dzień temu

Zeznania dyrektora, które pogrążyły Zbigniewa Ziobro i jego współpracowników, wywołały panikę w Suwerennej Polsce. Ucieczkę rozważają nie tylko Ziobro ale też kilka osób z jego otoczenia. Mowa o wyjeździe daleko poza nasz kraj, w miejsce gdzie nie ma ekstradycji. Ludzie Ziobry zaczynają się naprawdę bać. Ciekawe co zrobi caryca z pałacu, pis leci na łeb, sprawiedliwość czeka.

Historyk
Historyk
13 godzin temu

Jeśli mamy mówić wprost, to mówmy. To właśnie od spotkań J. Kaczyńskiego w latach 1989-90 ze szpiegiem Kremla Anatolijem Wasinem, zaczęło się tworzenie dzisiejszego imperium PiS. Powstały fundacje, spółki i pierwsza partia PC. Nadzorujący funduszami sowieckiego KGB Janusz Quandt (komunistyczny finansista i szef Banku Przemysłowo-Handlowego) udzielił Kaczyńskiemu ogromnej pożyczki, a następnie wynajął biura jego fundacji płacąc za 13 lat z góry – napisał Marek Zagrobelny.

Żenada
Żenada
odpowiedział na komentarz  Historyk
12 godzin temu

Były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości Tomasz Mraz, złożył zeznania podczas posiedzenia zespołu ds. rozliczeń PiS. Urzędnik potwierdził, że konkursy ws. reklam Funduszu Sprawiedliwości były ustawiane, a dziennikarze, którzy współpracowali z PiS byli instruowani jak pisać wnioski o pieniądze.