R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatPiknik integracyjny i Bieg Wolności w Rząśni ZDJĘCIA

Piknik integracyjny i Bieg Wolności w Rząśni ZDJĘCIA

W niedzielę 2 czerwca na Kompleksie Sportowo – Rekreacyjnym w Rząśni odbył się Piknik Integracyjny połączony z Gminnym Dniem Dziecka oraz I Biegiem Wolności Rząśnia 2019.

Otwarcia imprezy dokonał Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk wraz Przewodniczącą Sejmiku Województwa Łódzkiego Iwoną Koperską. Po oficjalnym rozpoczęciu przyszedł czas na cykl zabaw sportowych i gier, a były to między innymi: w kategorii klasy I-III – skok w dal, przeciąganie liny, w kategorii klasy IV – VI – bieg na 60 m, rzut piłeczką palantową, przeciąganie liny, w kategorii klasy VII – VIII  bieg na 100 m. W każdej z tych dyscyplin wręczono atrakcyjne nagrody w postaci gadżetów Gminy Rząśnia i akcesoriów sportowych – nagrody wręczali Wójt Gminy i Przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego oraz Przewodniczący Rady Gminy Rząśnia Jarosław Popławski.

Ciekawym pomysłem był zaproponowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rząśni krótki quiz historyczny pod tytułem “Kocham Cię, Wolność!” (na podstawie pomysłu z programu “Kocham Cię Polsko!”), tematyczny głuchy telefon i już bardziej tradycyjne, wyścigi w workach.

Ogromnym powodzeniem cieszyła się prezentacja miejscowego klubu motocyklowego “Rząśnia Moto Team”. Mimo, iż klub powstał niedawno imponować mógł rozmach i liczba prezentowanych motocykli. Każdy z zainteresowanych mógł się przy nich sfotografować, a nawet skorzystać z krótkiej przejażdżki.

Na najmłodszych czekał darmowy dmuchany plac zabaw i wata cukrowa. Dla każdego uczestnika imprezy przygotowano smaczny poczęstunek: żurek i zapiekankę. Dzieciakami zajmowała się też profesjonalna grupa animatorów, którzy w oddzielnym namiocie oferowali chętnym między innymi malowanie buziek, bańki mydlane i zabawy z rodzicami.

Po godzinie 16 nadszedł czas na rozpoczęcie I Biegu  Wolności Rząśnia 2019, który był częścią ogólnopolskich obchodów 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów do Sejmu i Senatu. Start został poprzedzony rozgrzewką przy dźwiękach muzyki. Każdy ze 140 zawodników, którzy wystartowali w biegu otrzymali pakiet startowy w którym znalazła się m. in. specjalna pamiątkowa koszulka, numer startowy wraz z chipem, a także pamiątkowy medal.

Zawodnicy wystartowali kilka minut po 16:30 udając się w liczącą 8 km trasę. Mimo dusznej i upalnej pogody znakomita większość z nich ukończyła bieg w doskonałym czasie (ostatni zawodnik przybiegł na metę po niespełna godzinie i dziesięciu minutach) wykazując się niesamowitą wytrwałością i hartem ducha.

Pierwszy zawodnik przybiegł na metę w nieosiągalnym dla większości uczestników czasie 25 minut 14 sekund. Klasyfikacja całego Biegu dostępna jest na stronie https://sportmaniacs.com/pl/races/i-bieg-wolnoci-rznia-2019/5cd47d1e-af8c-4a3b-8a69-08e8ac1f1260/results#rankings. Zawodnicy w każdej z kategorii oznaczonymi w regulaminie Biegu zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami. Na sam koniec rozlosowano wśród wszystkich uczestników rower ufundowany przez ESBank Bank Spółdzielczy w Radomsku o wartości 2 300 zł. Szczęście w losowaniu miał Henryk Kępiński, mieszkaniec Bełchatowa – który zresztą w swej kategorii wiekowej swego czasu był wicemistrzem Europy w Iron Man. Po zakończeniu Biegu Piknik trwał nadal, a mieszkańcy jeszcze długo byli obecni na placu korzystając z przygotowanych atrakcji.

teks / fot.: UG w Rząśni / Maciej Ratajczyk

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments