20 osób zginęło w wyniku ataku terrorystycznego do jakiego doszło dzisiejszego ranka w galerii handlowej w Bełchatowie. Uzbrojeni po zęby terroryści  wzięli zakładników i zbiegli na teren powiatu pajęczańskiego. Sprawcy zabarykadowali się w jednym z budynków na terenie gminy Nowa Brzeźnica. Na szczęście opis tych wydarzeń to tylko scenariusz ćwiczeń jakie dzisiaj zostały przeprowadzone na terenie województwa łódzkiego.

11 maja 2016 roku na terenie województwa łódzkiego odbyły się ćwiczenia antyterrorystyczne NAREW 16. W operacji wzięli udział policjanci, przedstawiciele Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, strażacy, żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego , funkcjonariusze ABW oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Pajęcznie oraz Urzędu Gminy Nowa Brzeźnica. Działania miały na celu doskonalenie współpracy służb i instytucji na wypadek zagrożenia antyterrorystycznego w czasie obowiązywania stanu wyjątkowego.

Akcja rozpoczęła się wczesnym rankiem po informacji o zamachu terrorystycznym, do którego doszło w jednym z centrów handlowych w Bełchatowie. Wśród ofiar szacowano co najmniej 20 osób. Sprawcy wzięli zakładników i uciekli samochodem. Na numer alarmowy świadek zdarzenia przekazał jedynie fragmenty tablic rejestracyjnych oraz markę i kolor auta jakim uciekali zamachowcy. Dalsze działania doprowadziły do zlokalizowania uciekinierów na terenie powiatu pajęczańskiego i zarządzenia działań pościgowo-blokadowych z użyciem policyjnego śmigłowca.

W końcu osaczeni terroryści wjechali do lasu i zabarykadowali się wraz z zakładnikami na terenie ośrodka harcerskiego w Kuźnicy Brzeźnickiej. Jeden ze ściganych uciekł do lasu. Do akcji wysłani zostali funkcjonariusze samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Łodzi, którzy przylecieli wojskowym śmigłowcem. Na miejscu rozmowy rozpoczęli policyjni negocjatorzy. W tym czasie żołnierze przeszukiwali las w poszukiwaniu zbiega, którego ostatecznie zatrzymali w odległości kilku kilometrów od ośrodka.

Negocjacje z terrorystami doprowadziły do uwolnienia dwóch zakładniczek, jednak w związku z narastającym zagrożeniem dla życia pozostałych zakładników,  podjęta została trudna decyzja o rozwiązaniu siłowym. Policyjni antyterroryści podjęli szturm na obiekt, obezwładnili 2 sprawców i uwolnili przetrzymywane kolejne 2 osoby, którym natychmiast udzielono pomocy medycznej.

10
Odpowiedz

avatar
7 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Konrad GasieckiabcMirekKonfidentiwona Recent comment authors
najnowsze najstarsze najpopularniejsze
Witek
Witek

Ile kosztowała nas podatników ta zabawa w terrorystów?

abc
abc

ludzkie zycie

Konrad Gasiecki
Konrad Gasiecki

nieważne ile kosztowała… szkolić funkcjonariuszy trzeba bez względu na to czy podatników to kosztuje czy nie… przecież zawsze może coś się wydarzyć…

sasanka
sasanka

Witek pierwszy zsika sie w majtki jak bedzie prawdziwe zagrozenie, albo pierwszy będzie blagal o pomoc Policje lub inne slyzby….. ps. Twojego podatku Witek na te zabawe na pewno nie starczy, o ile go w ogóle płacisz….

Kot
Kot

chcieli by, oj chcieli. Nie dla psa kiełbasa. Pajęczańskim burom zostaje tylko warowanie w starych oplach na Orlenie albo przed ośrodkiem i ciupanie w gry.

Witek
Witek

“sasanka” chętnie oddam Ci cząsteczkę tego mojego podatku na słownik ortograficzny.

Lolek
Lolek

Babka krakała, krakała i wykrakała…

iwona
iwona

te komentarze żal czytac

Konfident
Konfident

Nagranie z akcji:
http://tinyurl.com/hlxxmzl

Mirek
Mirek

tak czytam czytam i sobie myślę ale akcja a to ćwiczenia 😀