Policyjna obława na szaleńca z bronią zakończona strzelaniną

23

Na terenie powiatu pajęczańskiego zakończyła się policyjna obława na 29-latka, który dokonał rozboju z użyciem broni palnej.

Do zdarzenia doszło 24 września około godziny 17.00 na stacji paliw w Krzeczowie pod Wieluniem. Młody mężczyzna oddał tam dwa strzały ze swojej broni, a następnie skradł kilka napojów energetycznych i odjechał samochodem. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Sprawcy rozboju poszukiwało kilkuset policjantów. Działania prowadzono na styku województw łódzkiego, śląskiego i opolskiego. Poszukiwany został zatrzymany przed godziną 8.00 w lesie niedaleko miejscowości Bobrowniki w powiecie pajęczańskim. Podczas akcji doszło do wymiany ognia pomiędzy oddziałem antterrorystycznym, a poszukiwanym. W wyniku strzelaniny mężczyzną został ranny, funkcjonariuszom nic się nie stało. Napastnik został obezwładniony, znaleziono przy nim broń z której prawdopodobnie sam się postrzelił.

Zatrzymany mężczyzna to 29-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, który posiadał pozwolenie na broń. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Śledztwo w sprawie rozboju prowadzi prokuratura. Za czyn popełniony przez zatrzymanego grozi kara pozbawienia wolności do lat 15.

źródło: KPP Wieluń, fot.: K. Kardas

23
Odpowiedz

avatar
9 Comment threads
14 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
21 Comment authors
michu90iwonafRychuErykpawel Recent comment authors
najnowsze najstarsze najpopularniejsze
Taaki
Taaki

Musiał być bardzo spragniony…

Ona
Ona

Ciężki weekend. Co zrobisz..

dfdf
dfdf

Jeśli sam się postrzelił to albo chciał zrobić to po amerykańsku czyli na koniec samobój albo taka niedojda że własnej broni nie umiał obsługiwać.
Jak dla mnie to za dużo GTA i tyle. Dostał pozwolenie i chciał postrzelać

wojtek
wojtek

jeżeli byla wymiana ognia to jak się sam postrzeli ludzie

obatel
obatel

Kto mu dał pozwolenie na posiadanie broni??????? Żeby chociaż na bank napadł ,kilka puszek napojów energetycznych w każdym sklepie by mu dali nawet jakby z kijem przyszedł!!!!

Mati123
Mati123

On miał pozwolenie na posiadanie broni

Taaki
Taaki

No miał. Myśliwskie…

liza
liza

procedura przyznawania pozwolenia na posiadanie broni niestety nie chroni przed osobowościami z psychopatycznymi skłonnościami. takich sytuacji będzie więcej.

Eryk
Eryk

to byla bron mysliwska ? czy normalna?

wojtek
wojtek

do lasu na dzika a nie na cpn

Tomek
Tomek

Na prasy majsterek a nie na necie 🙂

wojtek
wojtek

racja taki baran jaK on

pawel
pawel

widzialem filmik w necie
masakra jakas

fRychu
fRychu

Co widziałeś? Reportaż raptem,

Pajęcok
Pajęcok

skad taki ma bron

Wjktor
Wjktor

Głupkuw nie brakuje niestety.

Jarek 1301
Jarek 1301

Pic na wode szukali pretekstu jak iść na grzyby, dostali cynk że tam są 😉

Lolipop
Lolipop

Ściągnął sobie moda do GTA 5 z mapą powiatu

Rino
Rino

Ciekawe gdzie się zaopatrzył….:)

Czytelnik
Czytelnik

Pewnie na myjni parowej 😀

fRychu
fRychu

Zastanawiam się Waszych reakcji gdyby owy ktoś był członkiem rodziny, któregoś z Was. Też jeden z drugim, trzecim tak byście komentowali. Nie osadzaj, a nie będziesz sądzony.

iwona
iwona

Dlaczego nie piszecie ,że facet pracował w Służbie Ochrony Kolei ,był tak zwanym sokistąi na co dzień miał styczność z bronia ,to ważne .bo tacy ludzie pracują i niby mają strzec porządku

michu90
michu90

I co z tego że pracował w SOKu? Tobie tez może odwalić. Broń powinna być ogólno dostępna, gdyby tak było, jego przygoda skończyła by sie juz na stacji paliw.