R e k l a m a
Strona głównaPopularnePolicyjny pościg za złodziejem. Uciekinier rozbił radiowóz

Policyjny pościg za złodziejem. Uciekinier rozbił radiowóz

Zderzeniem z radiowozem zakończył się blisko 60-kilometrowym pościg za mieszkańcem Wrocławia. 34-latek szarżował swoją Mazdą po drogach powiatów bełchatowskiego i pajęczańskiego. Uciekając przed policjantami pirat drogowy łamał przepisy ruchu drogowego. Zatrzymał się dopiero, kiedy drogę zablokował mu policyjny radiowóz.

W sobotę 1 lutego około godziny 15.00 oficer dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej w miejscowości Nowy Świat, na terenie gminy Bełchatów. Kierujący Mazdą na skrzyżowaniu ulic nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem marki Volkswagen Passat i doprowadził do zderzenia pojazdów. W czasie oczekiwania na przyjazd patrolu z bełchatowskiej policji, sprawca nagle odjechał z miejsca zdarzenia.

Na szczęście na miejscu był policjant z Wydziału ds. Przestępstw w Ruchu Drogowym i Wykroczeń, który był poza służbą. Funkcjonariusz natychmiast podjął pościg za uciekinierem. Jadąc prywatnym samochodem za mazdą, na bieżąco informował dyżurnego bełchatowskiej policji o kierunku ucieczki pirata. Zachodziło podejrzenie, że sprawca mógł być nietrzeźwy. Do działań pościgowych włączono patrole z Bełchatowa oraz z ościennych jednostek policji. Pirat drogowy uciekał drogami powiatu bełchatowskiego, a potem pajęczańskiego. Po drodze łamał wszystkie zasady i przepisy obowiązujące kierowców w ruchu drogowym. Przejeżdżał na czerwonym świetle, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych.

Po prawie 60 kilometrowej ucieczce kierujący mazdą zwolnił przed zamkniętym przejazdem kolejowym. Wówczas gwałtownie zawrócił i ruszył wprost na uczestniczące w pościgu samochody. Policjant po służbie odbił na pobocze, aby uniknąć zderzenia czołowego z mazdą. Dopiero funkcjonariusz z bełchatowskiej drogówki zablokował mu drogę ucieczki pojazdem służbowym. Uciekinier uderzył w radiowóz policyjny i nie mógł dalej jechać.
Mężczyzna został zatrzymany przez policjanta z bełchatowskiej drogówki oraz funkcjonariusza, który w czasie wolnym od służby cały czas uczestniczył w pościgu. Na miejscu pojawiły się też inne policyjne patrole zaangażowane w pościg. Mundurowi z pajęczańskiej policji pod nadzorem prokuratora wykonali czynności na miejscu zdarzenia.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 34-letni mieszkaniec Wrocławia kierujący mazdą był trzeźwy. Okazało się jednak, że miał coś innego do ukrycia. Mazda miała zamontowane tablice rejestracyjne od innego pojazdu, a kilka godzin wcześniej na terenie Wielunia 34-latek ukradł paliwo na stacji benzynowej. Mieszkaniec Wrocławia stracił już prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za spowodowanie kolizji, popełnienie szeregu wykroczeń w ruchu drogowym, niezatrzymanie się do kontroli policyjnej, uszkodzenie radiowozu oraz spowodowanie bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia lub zdrowia policjanta z bełchatowskiej policji. Odpowie także za kradzież paliwa na terenie Wielunia.

tekst, fot.: KPP Bełchatów, KPP Pajęczno
R e k l a m a

23 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

23 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Top
Top
4 lat temu

Czubek.

Rafał
Rafał
odpowiedział na komentarz  Top
4 lat temu

Dwa takie same , bo oboje jeden za drugim sterroryzowali po kolei ruch na drodze, jak by to dziki zachód; rodeo z drogi sobie zrobili. Tyle że konie owsa nie jedzą i ludzi zabijają. Przy tej prędkości cały zastęp na raz i po kolei. Brak radykalizmu i brawura to główne grzechy, tylko wielkie szczęście dopisało, bo takie rykowisko tragedią by się stało.

Jacek
Jacek
4 lat temu

W jakiej to miejscowości dopiero go złapali ?

Jaro849
Jaro849
odpowiedział na komentarz  Jacek
4 lat temu

Przed Lipiem

Jdddd
Jdddd
odpowiedział na komentarz  Jacek
4 lat temu

Jak z kiełczygłów na lipie

6654
6654
odpowiedział na komentarz  Jacek
4 lat temu

Za kielczygłowem

Jacek
Jacek
odpowiedział na komentarz  6654
4 lat temu

Dzięki za odp

WELCOME TO POLAND
WELCOME TO POLAND
4 lat temu

Wystarczyło przestrzelić opony w Ameryce funkcjonariusze automatycznie by zakonczyli taki pościg a facet by lezał na glebie skuty…. no tak zapomniałem że jesteśmy w Polsce takiemu szaleńcowi dadzą jeszcze ciepły posiłek przeprosiny wraz czekoladkami a policjanci jeszcze pewnie będą się tłumaczyć z całej procedury zatrzymania a radiowóz się wyklepie u Janusza mechanika 😆😆

Johny
Johny
odpowiedział na komentarz  WELCOME TO POLAND
4 lat temu

Czym miał przestrzelić jak był po służbie? Tobie w ten pusty łeb coś strzelilo, znalazł się strażnik Teksasu z lasu 😒 wieśmen 😆

czytelnik
czytelnik
4 lat temu

A ten policjant co był w czasie wolnym od służby też stracił prawko? Bo gdy uczestniczył w pościgu to także łamał wszystkie przepisy?!

RTD
RTD
odpowiedział na komentarz  czytelnik
4 lat temu

Obyś kiedyś przykładowo nie miał takiej sytuacji, że ktoś napadnie Cię na ulicy, obok będzie przechodził Policjant po służbie i rozłoży łapki nie interweniując „bo przecież jest po pracy”. Pomyśl cebulaku.

czytelnik
czytelnik
odpowiedział na komentarz  RTD
4 lat temu

Policja już bezkarnie się czuje.Pościemniają parę lat ,pracy fizycznej się boją jak ognia. Odejdzie taki jeden z drugim na emeryturę i do ochrony idzie i młodym stanowiska pracy zabierają (odeszłeś na emeryturę to siedź w domu czy jedź na wczasy )😠😠😠😠

Rafał
Rafał
odpowiedział na komentarz  czytelnik
4 lat temu

Nie tyle Policjant łamał przepisy ale popełnił radykalny błąd, który mógł się przyczynić do eskalacji tragedii spowodowanej samym pościgiem. Naraził siebie i innych uczestników ruchu drogowego na szkody utraty mienia, zdrowia i życia. Doprowadzić tym samym do powstania niejednego wypadku z udziałem osób trzecich. Podjęcie na własną rękę bez uzasadnionych przyczyn (celu) pogoni jakimś nie bardzo widocznym WŁASNYM KARAWANEM- już od dawna jest zabronione w prawie innych państw, oraz Polskim. Zabrania się narażania innych obywateli na tego typu ryzyka, które w skutkach okazują się być nie współmierne do uzyskanych korzyści z ujęcia sprawcy, a powodują szkody w mieniu większym niż… Więcej »

czytelnik
czytelnik
odpowiedział na komentarz  Rafał
4 lat temu

Zgadzam się z Tobą w 100%

mysza
mysza
4 lat temu

potwierdzam…akurat przejezdzałąm …cały sztab wozów policyjnych

Tutek
Tutek
4 lat temu

Pewnie jakiś pisior

Rudy ryjek
Rudy ryjek
odpowiedział na komentarz  Tutek
4 lat temu

Kto wie czy nie, to przecież szaleni ludzie.

Donald ćwierćtusk
Donald ćwierćtusk
4 lat temu

Jakiś platfus myślał że do koryta zdąży

nocek pno
nocek pno
odpowiedział na komentarz  Donald ćwierćtusk
4 lat temu

Jak do koryta to na pewno pis.

RutroPL
RutroPL
4 lat temu

pewnie wracał od kochanki do domu żeby sie żona nie skapła i był taki wystraszony że zapomniał zapłacić za paliwo i udzielić pierszeństwa 😀

Lodziara
Lodziara
odpowiedział na komentarz  RutroPL
4 lat temu

Jak wracał od kochanki to musiał być z PiS, bo oni są bardzo kochliwi, potrafią się nago ganiać po hotelach (Krynica).

Jaki taki
Jaki taki
odpowiedział na komentarz  Lodziara
4 lat temu

No, popić, por..hac, zgarnąć kasę i Zenka posłuchać.

Krzysztof
Krzysztof
odpowiedział na komentarz  Lodziara
4 lat temu

Lubią się bawić nie za swoje.