Protest w Działoszynie. Mieszkańcy zablokowali drogę krajową [ZDJĘCIA]

35

W ubiegłą środę ruch na odcinku drogi krajowej w Działoszynie odbywał się z utrudnieniami. Wszystko za sprawą protestu przeciwko zanieczyszczaniu środowiska zorganizowanego przez mieszkańców Działoszyna i okolicznych miejscowości.

Sprawa nieprzyjemnych zapachów w Działoszynie ciągnie się od kilku lat. W serwisie YouTube już w 2016 roku internauci publikowali filmy dokumentujące niechlubny proceder. Przed trzema tygodniami w sieci pojawiła się kolejna seria filmów. Film zatytułowany „Leśna rozlewnia ścieków Anita w Działoszynie” zbulwersowała opinię publiczną i zapewne przelał czarę goryczy. Wzburzeni mieszkańcy stwierdzili, że tego już za wiele i muszą sięgnąć po bardziej radykalne środki.

W środę 7 sierpnia grupa kilkudziesięciu osób zjawiła się na drodze krajowej zlokalizowanej tuż obok potentata z branży mrożonek, firmy „Anita”. Protestujący przechodzili przez przejście dla pieszych, utrudniając w ten sposób ruch samochodów. Następnie mieszkańcy przeszli pod siedzibę firmy, gdzie po bezskutecznej próbie podjęcia dialogu z właścicielem firmy zakończyli protest.

Na niesionych transparentach pojawiły się hasła „ZAKŁAD TRUJE POSŁANKA NIE REAGUJE”, „PANI POSEŁ PANI TEŻ TU MIESZKA” czy ostrzejsze „PRECZ Z POSŁANKĄ”. Mieszkańcy mają za złe swojej sąsiadce, a zarazem poseł Beacie Mateusiak-Pielucha, że jest bierna i nic nie robi w ich sprawie.

Ludzie ja wybrali, a ona nic nie robi – mówił z żalem jeden z protestujących.

Sprawą zainteresowały się zarówno stacje telewizyjne, jak i radiowe. Ekipa TVP rozmawiała z dyrektorem firmy, który twierdzi, że to co jego pracownicy wylewają na pola to deszczówka.

[…] Wylewamy wodę deszczową, która nie ma smrodów żadnych. Natomiast smrody to nie nasza wina, smrody wylewają inni na pola, a przypisują nam winę – tłumaczył przed kamerami Janusz Mordalski z firmy „Anita”.

Zupełnie inne zdanie na ten temat ma burmistrz Działoszyna Rafał Drab, który przerwał swój urlop, aby wesprzeć protestujących mieszkańców.

Kontrole WIOŚ wykazały, że są to nieczystości. Dodatkowo z tego, co wiem to firma nie ma zezwolenia na wprowadzenie wód odpadowych i roztopowych do ziemi. Podejmujemy wszelkie możliwe działania, aby ten haniebny proceder ukrócić. Nie pozwolę, żeby doprowadzono w naszej gminie do ekologicznej katastrofy – mówił stanowczo włodarz.

Mieszkańcy twierdzą, że nie odpuszczą i jeśli sytuacja się nie zmieni będą protestować, aż do skutku. Nie wykluczają również podjęcia innych środków.

Więcej na temat śmierdzącej sprawy w Działoszynie można dowiedzieć się z telewizyjnego programu interwencyjnego “Alarm” przygotowanego przez reporterów TVP https://vod.tvp.pl/video/alarm,14082019-2010,43651213.

R e k l a m aslideslideslideslideslideslideslideslide

35
Odpowiedz

avatar
17 Comment threads
18 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
32 Comment authors
Jurand że SpychowaPioDziałoszyn foreverPlatfus to chorobaCIEMNOGROD Recent comment authors
najnowsze najstarsze najpopularniejsze
Mieszkańcy
Mieszkańcy

Następny temat to będzie pewien zakład produkujący nawóz w Białej i smrodzący na całą wieś.

Jan
Jan

Powinni zamknąć wszystkie zakłady A ludzie zęby w ścianę

Becik
Becik

Tak, powinni wszyscy robić co chcą, po pisowsku, bez żadnej odpowiedzialności.

Marek
Marek

Brawo mieszkańcy Działoszyna! Popieram Was całym sercem!

Damian
Damian

Jestem z gminy Rząśnia i w 100% popieram mieszańców Działoszyna. Jeśli zajdzie potrzeba to Wam pomożemy. Może wpompować szambo na posesję Mordalskiego? Wtedy by zobaczył jak to jest.

Emigrant
Emigrant

A co na to pani Iwona Koperska z PiS?

Pisia
Pisia

Iwona jest o niedawna, a urzędnicy od środowiska są państwowi od Pieluchy i Karolka.

Obserwator
Obserwator

I dalej wywozi smrody. Nic to nie zmieniło..

Z Rząśni
Z Rząśni

Posłanka znowu rozsławia region, może w ramach kampanii wyborczej, pokazuje swoje nieudacznictwo. Nawet o swoją gminę nie potrafi zadbać i jeszcze dalej chce poslowac. Tylko kasę by doiła.

Morus
Morus

To niepojęte żeby chcieć rządzić krajem a nie potrafi się zadbać o własną gminę czy powiat. Ale szkodzić to się umie. Żegnaj Becia, zajmij się kotem, wydawaj niezasluzenie zarobioną kasę i nie przeszkadzaj tym co chcą coś zrobić.

zdrowy rozsądek
zdrowy rozsądek

Stary Mordalski doprowadził swoją skargą do skreslenia Draba przez Państwową Komisję Wyborczą z listy wyborczej,a teraz trwa postepowanie prokuratorskie w sprawie kłamstwa Draba – jeżeli skargę uznają,Drab straci posadę burmistrza. Nie wydaje wam się dziwna ta aktywność Draba, przecież w Działoszynie od lat śmierdzi i Mordalski nie jest jedynątego przyczyną.

Smrodek
Smrodek

Czego oczekiwać od Pani Poseł, gospodarzem w gminie jest Burmistrz, to on powinien podjąć zdecydowane działania z racji pełnionego urzędu, a nie wychodzić i blokować drogę jak inni mieszkańcy. Burmistrz jest po prostu nieudolny, oczekuje że za niego będzie ktoś inny rozwiązywał problemy, chociaż nawet tego nie potrafi gdyż chowa się za hasłami mieszkańców.

Działok
Działok

Nieudolną to jest posłanka, bo z racji zajmowanej funkcji ile wniosła petycji do Burmistrza o naprawę sytuacji. Smród jest jeszcze większy bo to koleś. Wladze województwa z ochrony środowiska coś robią, wicewojewoda jest pajeczanski pisior Karolek. Smród totalny.

do Dzialok
do Dzialok

Posłanka do burmistrza wnosi petycję? Chyba na łeb upadłeś.
Raczej ile burmistrz petycji wniósł do posłanki?

To posłanka i kucia wystawili swego czasu (2010) burmistrza na urząd. Tak dla przypomnienia dla mających krótką pamięć.

Mieszkanka gminy
Mieszkanka gminy

Rzecz w tym że mieszkańcy już w ubiegłym roku pisali prośby do pani poseł. Burmistrz chyba też coś pisał do niej. Wspominali o tym w artykułach w kulisach. Podobno burmistrz też w tamtym roku pisał do prokuratury i policji prośby o interwencję. Do wioś i do wód polskich też wysyłał jakieś pisma i co? Rok czasu minął a te urzędy milczą. A urząd gminy nie ma kompetencji do tego żeby takiego przedsiębiorcę karać. Czy to przypadek że się nic nie dzieje w tej sprawie a kara od wioś dla przedsiębiorcy to 500 zł? Ta wypowiedź posłanki w radiu łódzkim to… Więcej »

Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy

Wszystko u nas jest “podobno”, ale na pewno śmierdzi od anity i z oczyszczalni miejskiej.
Z anity cały czas, a z oczyszczalni około pierwszej lub drugiej w nocy. NA BANK.

Krzysztof
Krzysztof

widziałeś te pisma?

Mieszkanka gminy
Mieszkanka gminy

Cytaty z tych pism były w artykułach w gazecie.

Smyk
Smyk

Ale wtopa wyborcza posłanki Stąd.

Koleś
Koleś

Żeby tak sobie jeszcze bardziej popsuć wizerunek, to niesamowite.

Koleś
Koleś

Beata szkoda że się zadajesz z takimi ludźmi jak ci z samoobrony i innymi zdrajcami. Przecież są inni którzy są z tobą i cię wspomagają. Rozejrzyj się. Czas jest krótki.

Obserwator
Obserwator

Witam w sprawie ścieków p. J. Mordalski nadal wywozi ścieki poza zakład kilka beczek.. A następnie tego samego dnia to pole talerzuje. No i teoretycznie jest bez śladu wylewanie..

Koleś
Koleś

Pewnie uzgodnił to z posłanką. Wstyd.

Mieszkanka gminy
Mieszkanka gminy

To jakaś kpina. Koleś ma wyrok z sądu i kontrole z wioś wykazywały, że nielegalnie wywozi te ścieki czy tam niby wodę deszczową, a policja o tym przecież doskonale wie i nic z tym nie robi i nie reaguje. Jak to jest możliwe? I jeszcze ta wypowiedź policjanta w tv łodzkiej, że niby pracownik oczyszczalni dostał mandat za wywóz ścieków, a akurat wiem na bank, że ta sprawa nic z oczyszczalnią z Działoszyna wspólnego nie miała. Donos był na oczyszczalnię a się okazało, że jeden facet, co tam wcale nie pracuje, drugiemu szambo wywiózł i na jego pole wylał. Wiem… Więcej »

Marek
Marek

Wypowiedz Mordalskiego w reportażu ALARM o Wioś ze są bardzo skrupulatni -niewiarygodnie skrupulatni 😉 to już totalna kpina najwyrażniej go to bawi? i ma z nimi powiązania.

obserwator
obserwator

Osiem lat tolerował to co robi Mordalski i klepał go po ramieniu a teraz obudził się włodarz gminy z głębokiego letargu.Nieczystości wylewają też inni przetwórniarze a burmistrz siedział cicho.To jest,, gospodarz”.Dopiero jak mu
nadepnął na odcisk to zaczął protestować/chodzi o wybory/.Żałosne to jego
widowisko.

Beka z PiSu
Beka z PiSu

🤣😂 i co jeszcze?

kacper
kacper

Mordalski opłaca kogo się da, Z dnia na dzień skreslił cudzymi rękoma z listy wyborczej Draba, karty do głosowania były nadrukowane tylko dla jednej kandydatki…płaci komu sie da zeby cicho siedzieli, ochrona środowiska tez mu nic nie zrobi, dopiero jak wyzej poszło to sie zaczeli interesowac. Moze teraz jak media nagłosniły sprawe to sie cos zmieni… Trasktuje miasto jak swoja własnosc wiec tylko ktos niezalezny jak np media TVP, TVN dadzą radę. To trwa tyle lat, a z zakłądu tak smierdzi jakby jakaś padlina się rozkłądała – a to przeciez zakłąd spozywczy…Gdyby ktos nagrał co się na zakładzie dzieje i… Więcej »

Piotruś
Piotruś

I trzyma z posłanką, takie jest polskie prawo i noszona na sztandarach sprawiedliwość. Tak jak milicja była obywatelska, tak platforma jest obywatelska, tak samo PiS jest prawy i sprawiedliwy. Wszystko pic na wodę. Układy, złodziejstwo i dziadostwo.

obserwator
obserwator

Do Kacpra : nie popieram tego co robi Mordalski,ale nie pisz głupot,że Mordalski go skreślił ,bo zrobiła to PKW za jego ewidentne kłamstwo,iż jest członkiem PIS./chciał ukraść głosy
kontrkandydatce/.Ciemny lud tak bronił Draba to niech wami teraz rządzi:ścieki z przetwórni,
smród z ubojni w Działoszynie,pyły z cementowni i smrody z oczyszczalni miejskiej .To już
trwa 9 rok! Ciemny lud tak chciał to niech was teraz dalej truje i to dobrze.Mieszkamy na
bombie ekologicznej a potem zdziwienie,że tyle zgonów na raka.

CIEMNOGROD
CIEMNOGROD

Nie mówiąc o tym, co zrobił że szkołami w Działoszynie. Obudź się ciemnogrodzie.

Platfus to choroba
Platfus to choroba

A co tam nasz wszechobecny Adam Nowak robił też jest mieszkańcen.

Działoszyn forever
Działoszyn forever

No i co? Posłanka Stąd pomogła zamieść sprawę pod dywan? Ładnie to tak działać na szkodę mieszkańców?

Jurand że Spychowa
Jurand że Spychowa

Szkodzić to u Beci norma, no i jeszcze kasę doić.

Pio
Pio

Brawo dla burmistrza Draba widać że sobie radzi z problemami