Radny Drab „znalazł” 2 miliony złotych

35

Pieniędzy w kasie powiatu jest znacznie więcej, niż dotychczas zakładano. Informacja ujrzała światło dzienne dzięki wnikliwemu radnemu Maksymilianowi Drabowi.

Sytuacja finansowa powiatu jest zła i nie należy spodziewać się w tym roku dużych inwestycji – taki komunikat płynął dotychczas od nowego zarządu powiatu. Radni powiatowi przekonani, że na inwestycje mają tylko 300 tysięcy złotych, również nie pałali zbytnim optymizmem. Okazuje się jednak, że pieniędzy w kasie powiatu jest znacznie więcej.

Wolne środki w tegorocznym budżecie “odnalazł” radny Maksymilian Drab, który podczas ostatniej sesji Rady Powiatu dopytywał o dwa miliony złotych nadwyżki. Skarbnik Sylwia Konieczko potwierdziła przypuszczenia Draba, informując że powiat dysponuje dodatkowymi środkami w kwocie ponad dwóch milionów złotych.

Radny Drab ponownie zabrał głos i zasugerował staroście, aby przy wydawaniu nadwyżki nie pominąć żadnej z gmin powiatu pajęczańskiego. Starosta Zbigniew Gajęcki, podzielił zdanie radnego i stwierdził, że pieniądze będą dzielone równo i sprawiedliwie. Zapał szefa powiatu do rozdzielenia wolnych środków szybko ostudził jego zastępca. Zdaniem Pawła Sikory budżet jest niedoszacowany, a wolne środki powinny trafić do wydziału rolnictwa czy na cele administracyjne.

Dziwi fakt, że obecny zarząd powiatu dodatkowymi pieniędzmi się do tej pory nie chwalił. Wielu radnych uważa, że takie “ukrywanie” dostępnych środków jest to brak szacunku dla nich, ale przede wszystkim dla mieszkańców.

Link do fragmentu sesji

35
Odpowiedz

avatar
19 Comment threads
16 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
34 Comment authors
AnetaPisiaMaciekPaństwo teoretyczneMieszkaniec Recent comment authors
najnowsze najstarsze najpopularniejsze
Ernest
Ernest

A tam znalazł… poprostu brat burmistrz nie przepił to pożyczył.

miodek
miodek

Panie Vicestarosto skoro ZNIKŁY to proszę ich szukać najlepiej w słowniku poprawnej polszczyzny

Pajeczok
Pajeczok

Sprawa jest poważna bo ktoś kręci lekko mówiąc. Skarbnik przedstawiając dokumenty na sesję powinien te środki wykazać. Skoro tak się nie stało to jest kilka pytań, czy to zrobił na własny rachunek, czy było to z kimś z zarządu ustalone, czy może ktoś nakazał z tylnego siedzenia.

OLT Ekspres
OLT Ekspres

Skarbnik i zarząd stracili zaufanie. Powinni odejść.

Mieszkaniec powiatu
Mieszkaniec powiatu

Teraz widać do czego zdolna jest władza PiS. Jeszcze nie było takiego zarządu powiatu, to kompromitacja. A co dopiero będzie jak Pani z tylnego siedzenia przesiądzie się na przód?

Emigrant
Emigrant

Do czego zdolny jest PiSS widzieliśmy w katach 2005-2007 i widzimy obecnie.
Mało kto wie, że wszystkie przetargi na nowe drogi są wstrzymywane, bo kasa idzie na 500+, jednorazowe 13 emerytury i inny socjal.

Ktos
Ktos

Tak? To po co bierzesz te wszystkie 500 300 plus itp… Nie bierz zrezygnuj oddaj… Ale.po co skoro dają to mi się należy Ale krzyczeć i tak będę…typowy “Janusz “

Mieszkaniec
Mieszkaniec

Typowo pisoskie pierdo… po co bierzesz, czemu bierzesz, itd. jak nie jesteś za jedynie słuszna partia. Powiem ci po co bo płace na to podatki pracując całe życie a nie jak wasz elektorat tylko daj i daj bi mu się należy pracować mi się nie chce to czemu mam nie dostać bo jestem biedny i pokrzywdzony a do roboty śmierdzące lenie i pracować na utrzymanie siebie i rodziny a nie tylko dzieci robić i krzyczeć ile to mi się nie nalerzy. Ja jakoś jak tego nie było też dzieci wychowywałem bez tych wszystkich plus i żyje całkiem dobrze nie narzekając… Więcej »

Emigrant
Emigrant

Dodatkowe pieniądze na administrację? Sikora raczy żartować.
Od czasu PRL kasta urzędnicza z roku na rok się rozrasta a jeszcze im mało pieniędzy podatników.

marek
marek

On zawsze był pazerny na kasę

Ktoś
Ktoś

Idź do pracy do urzędu i zarabiaj te pieniądze A później mów ile to urzędnicy zarabiają…. poza tym jak idziesz do urzędu jako petent chcesz mieć wszystko podane na tacy..najlepiej żeby za Ciebie wniosek jeszcze napisać… Ale urzędnik powinien najniższą krajową zarabiać tak? Zastanów się A później pisz…

Mieszkaniec powiatu
Mieszkaniec powiatu

Jak tacy ludzie mogą rządzić powiatem jeszcze prawie pięć lat, to się w głowie nie mieści. Ile podobnych numerów zrobią?

Zniesmaczona
Zniesmaczona

Ciekawe co na to posłanka, szefowa struktur PiS w Pajecznie. Taka wtopa a tu wybory. Jak zachowa wymowne milczenie to będzie wiele znaczyło.

Sprawiedliwy
Sprawiedliwy

Poprzednia władza zachowała się przyzwoicie, zostawili powiat że sporą nadwyżka jak na możliwości a pisiory chcieli to ukryć na jakieś pisowskie cele. To są pieniądze publiczne i wszystkich mieszkańców a nie tylko pisiorow. Takie działania powinny być karalne.

Sylwek
Sylwek

Ciekawe jak na takie działania zareagują organy nadzoru.

Aneta
Aneta

Ale posłanka urządziła Gajeckiego z tym starostowaniem. Szkoda człowieka.

Irek
Irek

Kto trzyma z poslanka przeważnie wychodzi na tym jak Zabłocki na mydle.

Wykorzystany
Wykorzystany

Ona wykorzystuje ludzi, jak jej pomogą i coś osiągnie to potem za burtę. Pamiętajcie o tym. Może czerpie wzory z historii, czekiści też tak robili.

Rejtan
Rejtan

Ile jeszcze spraw zarząd powiatu ma pochowane, czego nie upublicznia, po co to robi? Przecież takim postępowaniem dowiedli że nie nadają się do sprawowania władzy publicznej. W normalnym kraju powinno być referendum i wylecieli by na zbity pysk. To dopiero początek kadencji, strach pomyśleć co będzie dalej. Oczekujemy postępowania i szerokich wyjaśnień. Zobaczymy czy to jest Zarząd rzeczywiście prawych i sprawiedliwych.

sandra
sandra

Powiat ukrywa też skrzętnie wielki paraliż w Powiatowym Ośrodku Kultury

Kaja
Kaja

Paraliż to jest w całym starostwie, coraz mniej osób chce tam pracować, pisma wychodzą z błędami, niektóre dostarczane są przez kałuże osobiście po to tylko żeby pokazać że coś się dla swoich ” załatwiło” , kompetencji zero a miłość kwitnie. Trzeba mówić o tym głośno bo niedługo wybory a wszystko idzie z góry

Werka
Werka

A będzie gorzej. Poczekajcie jeszcze z pół roku a w urzędzie nie zostanie nikt kompetentny.

Szczaw i mirabelki
Szczaw i mirabelki

Idioci wybrali jeszcze większych idiotów i są efekty. Szkoda tylko powiatu.

Rudy ryjek
Rudy ryjek

No to my z tym Zarządem powiatu daleko nie zajedziemy jeśli po czterech miesiącach już są takie numery, a może jest jeszcze coś więcej.

Emil
Emil

A co na to opozycja?, Koalicja EPJ widać coś dostała i milczy a to ich rola aby patrzeć na ręce.
Załoga tam zarabia grosze, tylko góra bierze co chce. Podwyżek nie było od 5 lat. Ale wszyscy siedzą cicho, bo zaraz jakiś burak ze wsi czeka w kolejce na etacik, nie ważne czy umie pisać i czytać. Ukryli aby się podzielić, a później będzie,że to się im należało.

Mała mi
Mała mi

Masz zdecydowanie rację Emilu

Rysiek
Rysiek

Widać że Zarząd kręci lody. Jest dobry skład.

Rafaello
Rafaello

Są tacy co robią świetne lody.

Państwo teoretyczne
Państwo teoretyczne

I co bierze się ktoś za to dziadostwo w starostwie?

Mieszkaniec powiatu
Mieszkaniec powiatu

Przydał by się ktoś z zewnątrz kto by sprawdził ten budżet, może jeszcze są jakieś miliony.

Mika
Mika

Audyt ma być.

Państwo teoretyczne
Państwo teoretyczne

Niezła kicha w tym pajęczańskim pisie, posłanka bardzo zdenerwowana.

Pisia
Pisia

Oj bardzo, powydawala różne dziwne zakazy rodem z PRL.

Maciek
Maciek

2 miliony schowane a w drogach dziury. Dobra zmiana.

Aneta
Aneta

Prawda to że w starostwie też mają odwołać skarbnika?