Rośnie liczba włamań i kradzieży na terenie powiatu pajęczańskiego

24
policja pajęczno

Pajęczańska policja wystosowała apel do mieszkańców w związku z nasileniem się włamań i kradzieży na terenie powiatu pajęczańskiego.

W ostatnich tygodniach znacząco wzrosła liczba kradzieży, a w szczególności włamań do domów jednorodzinnych oraz mieszkań w sąsiednich powiatach. Wygląda na to, że włamywacze dotarli również do naszego powiatu. Na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie opublikowano apel do mieszkańców w związku ze wzrostem liczby włamań i kradzieży na terenie naszego powiatu. Policjanci chcą w ten sposób zwrócić szczególną uwagę mieszkańcom oraz przekazać kilka istotnych wskazówek, które pozwolą w większym stopniu zabezpieczyć swoje mienie oraz ułatwią natychmiastowe podjęcie interwencji przez policjantów.

Pamiętajmy, że każde włamanie oraz kradzież jest poprzedzone długotrwałą obserwacją przez włamywacza. Dom lub mieszkanie to dorobek wielu lat ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń, dlatego warto zadbać o to, aby uniemożliwić lub ograniczyć do minimum zagrożenie włamania i kradzieży.

Pajęczańscy policjanci radzą jak nie dopuścić do tego typu sytuacji oraz jak chronić swoją własność:

  • Najbezpieczniejszym miejscem dla przechowywania pieniędzy, cennej biżuterii, akcji i obligacji jest bank. Złodziej szybko znajdują ukryte pieniądze i wartościowe przedmioty w różnego rodzaju szafach, torebkach, czy bieliźniarkach.
  • Nie zostawiajmy kluczy pod wycieraczką lub na parapecie, nie wieszajmy ich także na szyi swej pociechy. Zabezpieczmy w sposób należyty drzwi i okna swojego mieszkania, załóżmy solidne zamki. Właścicielom domów jednorodzinnych radzimy, wykonajmy solidne ogrodzenie, zadbajmy o oświetlenie w szczególności wejść, okien tarasowych i bram garażowych. Zamontujmy rolety antywłamaniowe lub kraty w szczególności w dolnych partiach budynków takimi jak piwnice.
  • Uważajmy na kręcących się po klatkach schodowych oraz w pobliżu domu ludzi, których nie znamy czy nie kojarzymy z widzenie, jak również na pojazdy będące na obcych numerach rejestracyjnych. Zainteresujmy się tymi osobami, przyjrzyjmy się im, by zapamiętać wygląd oraz cechy charakterystyczne takie jak tatuaże, blizny, fryzury czy ubiór. Marka oraz numer rejestracyjny pojazdu również może być przydatny Policji, gdyby doszło do włamania.
  • Sprawdzajmy tożsamość i wiarygodność osób obcych, przychodzących do naszego mieszkania np. w sprawie sprzedaży złota, dywanów, sprzętu agd i rtv oraz tych którzy oferują nam usługi typu nowy telefon czy abonament telewizyjny. Nie wpuszczajmy ich bez uzasadnionych powodów.
  • Opuszczając na dłużej mieszkanie nie sygnalizujmy swej nieobecności. Poprośmy zaprzyjaźnionych sąsiadów, aby zwrócili uwagę na nasz dobytek, by podlewali kwiaty, otwierali na krótko okna, wieczorem co jakiś czas włączali światło w którymś z pokoi, tak by dać otoczeniu sygnał, że ktoś czuwa nad naszym mieniem i nie jest ono pozostawione bez zainteresowania.
  • Gdy zorientujemy się, że doszło do włamania czy kradzieży w naszym domu, mieszkaniu, piwnicy czy komórce nie dotykajmy niczego opuśćmy pomieszczenie i o zaistniałym fakcie poinformujmy Policję. Sprawdzenie co nam zginęło lub co zostało uszkodzone może spowodować zatarcie śladów, które pozostawił przestępca i może to w dużym stopniu utrudnić prace policjantów.

Policja apeluje!!! Telefony 997 i 112 są dostępne dla każdego. Wszystkie spostrzeżenia budzące niepokój nie będą bagatelizowane i zostaną skrupulatnie sprawdzone.

źródło: KPP Pajęczno

guest
24 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
obatel
obatel
2 lat temu

Państwo wyjechali do Wielkiej Brytanii,w dwu furtkach piętrzą się stosy nie odebranej korespondencji.Nikogo nie poprosili aby to zbierał . Listonosz tylko dokłada nowe przesyłki.Czy nie powinien zwracać ich do nadawcy???

Żzzzzzzzz
Żzzzzzzzz
2 lat temu

To niech weźmie się do roboty a nie będą spać na służbie panie p…… pan r…. I innych już nie będę wymieniał i tak napewno komuś pszypisza włamanie jak niektórym przypisują kurzy ich nie popełnili A światkuw znajdą dostaną pare złoty na komendzie jak to robione były komendant s………. pszekupil pieniędzmi światła żeby zeznawać

Mieszkaniec
Mieszkaniec
odpowiedział na komentarz  Żzzzzzzzz
2 lat temu

Masz dowody na takie postępowanie to zgłaszaj do prokuratury a nie wylewaj swoje żale na forach, i jeśli tego nie zrobiłeś(aś) wiec że jest to zatajenie dowodów przestępstwa i podlega każe więzienia

Załamany
Załamany
odpowiedział na komentarz  Żzzzzzzzz
2 lat temu

Czlowieku! Ciebie powinno sie skazac za bledy ortograficzne!

też załamany
też załamany
odpowiedział na komentarz  Załamany
2 lat temu

Czlowieku pisze się przez ł sie przez ę skazac przez ć bledy przez ł i ę jeśli chcesz skazywać to sam już masz chłopie wyrok 🙂

RTD
RTD
odpowiedział na komentarz  też załamany
2 lat temu

Ale jednak mniejszy kaliber 😀

Żzzzzzzzz
Żzzzzzzzz
2 lat temu

A jak wywozom w stronę niwisk I Leja palcami i asz chłopak trafił do szpitala to co nic nie robili umozyli Albo chłopaka zabrała karetka z komisariatu bo został pobity i pszewieziony do szpitala i leżał tam i te nic nie zrobiła prokuratura

stach
stach
odpowiedział na komentarz  Żzzzzzzzz
2 lat temu

Racja. A popatrz jacy są bezczelni i piszą na tych swoich stronach: “Policjanci w toku wykonywania czynności służbowych mają obowiązek respektowania godności ludzkiej oraz przestrzegania i ochrony praw człowieka” (Art. 14 ust. 3 Ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 roku o Policji). Starają się lać tak, żeby nie było śladów. A leją za pyskówki, albo za to, że ktoś zbyt szybko im uciekał i musieli wytrząś brzuszyska. Psychopatyczna chęć odwetu, zwłaszcza w stosunku do kogoś, kto nie może się już bronić, nie najlepiej świadczy o psychologach, którzy dopuścili do służby takich policjantów. Pragnienie zemsty ma funkcję adaptacyjną. Taki policjant nie… Więcej »

Obywatel
Obywatel
odpowiedział na komentarz  stach
2 lat temu

Skoro ktoś ucieka, sam przyznaje się do przestępstwa i guma przez plecy jak najbardziej się należy. Jeżeli zachowujesz się jak cywilizowany człowiek to i tak jesteś traktowany, do dzikusow trzeba podchodzić z argumentami jakie oni rozumieją, a słowa niestety nie docierają.

stach
stach
odpowiedział na komentarz  Obywatel
2 lat temu

To nie jest takie proste jak Panu wydaje, Panie “Obywatel”. Nie po to tworzy się konwencje praw człowieka i obliguje państwa do ich ratyfikowania i przestrzegania, żeby byle zj..b w mundurze na to pluł i skutego kajdankami człowieka raczył paralizatorem lub bił po piętach. Zakładając, że chodzi o “dzikusa”, jak żeś Pan raczył się wyrazić, to taki bijący go policjant jest za głupi, żeby zorientować się iż przestępca z reguły nie ma i nie będzie mieć nigdy poczucia winy i nie tylko taki dewiant w mundurze, ale i żadne tuzy psychologii, psychiatrii, zakładów penitencjarnych nigdy go nie zresocjalizują choćby stawali… Więcej »

zniesmaczona
zniesmaczona
2 lat temu

” Policja apeluje!!! Telefony 997 i 112 są dostępne dla każdego. ”
Szkoda,tylko że jak dzwoni się pod 112 Pani mówi, że to nie jej sprawa. I ona z tym nic zrobić nie może.

zły
zły
2 lat temu

na ryneczku gadają, że to pis kradnie po wsiach bo nie ma na 500 plus

asda
asda
2 lat temu

Dlaczego nie ma informacji o tym, że Pajęczno nie dostało dotacji na nowy dom kultury?

Koko
Koko
odpowiedział na komentarz  asda
2 lat temu

Tutaj tylko piszą o sukcesach Pajęczna

gzik
gzik
odpowiedział na komentarz  asda
2 lat temu

Prawda, redakcja musi nadrobic

zły
zły
odpowiedział na komentarz  asda
2 lat temu

a czy to potwierdzone info?

asda
asda
odpowiedział na komentarz  zły
2 lat temu

potwierdzone……CIACH………..

gzik
gzik
odpowiedział na komentarz  asda
2 lat temu

Tu link do ogłszenia, nie ma Pajęczna w liście wybranych…. 🙁 Coś w Pajęcznie słabo idzie przygotowywanie wniosków… https://rpo.lodzkie.pl/skorzystaj-z-programu/zobacz-ogloszenia-i-wyniki-naborow-wnioskow/item/1866-poddzialanie-vi-1-2-dziedzictwo-kultorowe-i-infrastruktura-kultury

gzik
gzik
odpowiedział na komentarz  asda
2 lat temu

UUUUU, redakcjo skoro usuwacie linki do oficjalnych urzędowych stron, to chociaż napiszcie newsa, że Pajęczno dało ciała z wnioskiem o Dom Kultury

XYZ
XYZ
odpowiedział na komentarz  Redakcja
2 lat temu

Podobno dotacji na kolektory, piece i fotowoltaikę też nie będzie?

123
123
odpowiedział na komentarz  XYZ
2 lat temu

Jak mają być kolektory skoro najpierw się płaci za robotników a pózniej może okazac się że dana osoba nie kwalifikuje się do kolektorów itp, to ludzie rezygnują. Łatwa kasa dla Gminy żeby załatać dziury ale są też tacy naiwni którzy zapłacili….

Cymel
Cymel
odpowiedział na komentarz  123
2 lat temu

Kolektory z najtanszymi,chinskimi częściami!

Dzialosz
Dzialosz
odpowiedział na komentarz  asda
2 lat temu

Bo posłanka nie załatwiła.