R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatRowerowe święto w Pajęcznie

Rowerowe święto w Pajęcznie

W niedzielę, 12 września, boisko ORLIK przy ul. Długosza zmieniło się w pełne atrakcji, edukacyjne miasteczko rowerowe. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Dzieci i młodzież mogły doskonalić umiejętności rowerowe na specjalnie wytyczonych torach poznając przy okazji podstawowe zasady bezpieczeństwa i ruchu drogowego. Wszystko w ramach projektu Szkółka na dwa kółka.

– Projekt Szkółka na 2 kółka był realizowany w ramach Funduszu Obywatelskiego – łódzkie na plus przy współpracy z klubem LIBERO Pajęczno. Projekt został napisany w celu edukowania młodszych uczestników ruchu. Główną ideą szkółki była organizacja cyklu wydarzeń, które miały, na celu popularyzowanie jazdy na rowerze.Pierwszym celem projektu była integracja środowiska rowerowego poprzez organizacje rajdu rowerowego po ciekawych i atrakcyjnych zakątkach powiatu pajęczańskiego. Drugim celem była organizacja mobilnego miasteczka rowerowego i edukacja młodszych uczestników ruchu drogowego poprzez rozrywkę i zabawę. I to się chyba udało – mieliśmy bardzo dobrą frekwencję i mnóstwo zadowolonych uczestników. Dzieci poznawały znaki drogowe i uczyły się jak bezpiecznie poruszać się po lokalnych drogach. W sumie przez cały projekt przewinęło się kilkuset uczestników – podsumował całą akcję, pomysłodawca imprezy Wojciech Beśka.

Jazda na rowerze na specjalnie przygotowanych torach z przeszkodami okazała się świetną rozrywką zarówno dla dzieci, jak i młodzieży. Nie zabrakło tez innych niespodzianek, można było skorzystać z dmuchanego placu zabaw, były konkursy i zabawy, oraz wskazówki i porady jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na rowerze.

Ciekawostką była specjalna maszyna, dzięki której można było zmierzyć swój refleks. Na imprezie nie zabrakło też specjalnych stoisk z poradami serwisowymi dla rowerzystów, dużą popularnością cieszył się punkt znakowania rowerów przy specjalnym stoisku Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie. Gwoździem programu był niezwykle efektowny pokaz rowerowych akrobacji w wykonaniu Jonasza Pakulskiego. Organizatorzy zachęceni sukcesem imprezy chcieliby w przyszłości kontynuować całą akcję.

Organizatorzy
R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments