R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatRząśnia. Gminny Ośrodek Zdrowia już w nowym budynku

Rząśnia. Gminny Ośrodek Zdrowia już w nowym budynku

Nowy budynek Gminnego Ośrodka Zdrowia w Rząśni jest już otwarty i przyjmuje Pacjentów – tuż obok starego budynku – pod adresem Waryńskiego 6A.

Nowo powstały budynek spełnia standardy i parametry budownictwa pasywnego oraz jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja niewątpliwie zwiększy komfort przyjmowania pacjentów, którzy w przestronnym, jasnym i funkcjonalnym, a przede wszystkim spełniającym wyśrubowane normy sanitarne, budynku będą mogli – dzięki ciągle poszerzającej się ofercie medycznej ośrodka, zadbać o swoje zdrowie.

Pacjentów oraz pracowników ośrodka odwiedził wójt gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk, Sekretarz Gminy Aldona Nagodzińska-Sadek i Skarbnik Gminy Agnieszka Jura chcąc, w już działającej placówce, zobaczyć jej codzienne funkcjonowanie oraz w miarę możliwości zareagować na dodatkowe potrzeby przede wszystkim pacjentów, ale i personelu.

W obiekcie znajduje się m.in: 6  gabinetów lekarskich, dwie poczekalnie podzielone na część dla chorych i zdrowych, 3 gabinety rehabilitacyjne, punkt informacyjno  – rejestrowy, zaplecze techniczne i socjalne. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 5 240 421,97 zł, jednak znaczna część kwoty została pokryta dzięku dofinansowaniu z UE w wysokości 2 772 671,27 zł.

źródło i fot.: UG w Rząśni

 

R e k l a m a

18 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

18 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Henry
Henry
1 rok temu

Wszystko fajnie , tylko szkoda ,że ten sam zespół pracowników … Dalej się nic nie załatwi od ręki …

Sąsiad
Sąsiad
1 rok temu

Bardzo ładny budynek. Gratulacje dla Wójta i radnych wspierających to zadanie. Tak trzymać. To co się zrealizuje zostaje dla potomnych.

obserwator
obserwator
odpowiedział na komentarz  Sąsiad
11 miesięcy temu

Wszystko SUPER tylko do przy takim budżecie gminy dla mieszkańców nie robi się nic w porównaniu do gminy Kleszczów to Rząśnia to jest w czarnym lesie

Frog
Frog
1 rok temu

A Burmistrz w Pajęcznie zrobił jeszcze większa inwestycje …… ocieplił stary budynek 🙂

Pacjent
Pacjent
1 rok temu

I co z tego że nowy ośrodek jak parę minut po 8 już nie zarejestrują bo niby mają komplet pacjentów a dodzwonić się to już całkiem graniczy z cudem.

Antoś
Antoś
odpowiedział na komentarz  Pacjent
1 rok temu

Moim zdaniem w tej kwestii musimy odezwać się do NFZ bo to oni ustalają ilu pacjentów zrefunduje

PIS patologia
PIS patologia
odpowiedział na komentarz  Antoś
1 rok temu

No a NFZ jest pisowski, czyli wszystko jasne.

Elka
Elka
1 rok temu

Świetna robota Panie Wojcie. Inni do pięt Panu nie dorastają. Tak trzymać.

Reklok
Reklok
odpowiedział na komentarz  Elka
1 rok temu

Złośliwce z pisu minusują, wiadomo złośliwce.

....
....
1 rok temu

Budynek ładny tyko nie do pomyślenia jest to że przychodzi się aby zarejestrować roczne dziecko które gorączkuje ponad 39 stopni a od lekarza słyszy się że nie przyjmie bo ma już komplet pacjentów i proszę sobie samemu radzić.

Realista
Realista
odpowiedział na komentarz  ....
1 rok temu

Wszyscy dookoła mówią, że brak lekarzy, likwiduje się całe oddziały w szpitalach a moim zdaniem to rządzącym chodzi o to aby służbę zdrowia miękko likwidować. Polacy mają umierać (200 tysięcy nadmiarowych zgonów, nawet za pierwszej komuny tak nie było. Proszę tylko nie zastawiać się srowidem). Polski rząd na pewno by tak nie robił,ale jest zlecenie to ten rząd je wykonuje. Nie może być tak, że młody człowiek się wyszkoli za podatników pieniądze i wyjeżdża. Może trzeba odpracować podatnikom ich pieniądze albo zapłacić za kształcenie. Żadna z partii za ten problem się nie bierze, bo tylko sondaże są ważne a naród… Więcej »

Niko
Niko
1 rok temu

Dla tych, co narzekają na pracowników… leczcie się w Pajęcznie. Tutaj to dopiero trzeba być zdrowym, żeby chorować. Już przed pandemią zapisy do ogólnego na tydzień przed chorobą/wizytą. To, jaki cyrk zaczęli odprawiać w pandemię np ze szczepieniami noworodków to przechodzi ludzkie pojęcie. W Rząśni? Nigdy nie odmówiono mojemu dziecku pomocy. Czasem trzeba jechać na 7 w kolejkę, ale to nie tylko tu. Nawet będąc na liście rezerwowej lekarz przyjmie dziecko. Szczepienia w terminie (w Pajęcznie tekst „Pani nie dzwoni, Pani czeka na telefon. Szczepimy dzieci ze stycznia.” A był lipiec…). Pediatra zna pacjentów, bywa że i bez patrzenia w… Więcej »

Xyz
Xyz
odpowiedział na komentarz  Niko
1 rok temu

Jeśli chodzi o pediatre w Rząśni to lepiej trafić nie mogliśmy. Zawsze jestem zadowolona z wizyty wyjaśni człowiekowi, zapisze na komputerze nie trzeba doczytywać bazgrołów jak u innych. Lekarz z powołania brawo!

Przemo
Przemo
1 rok temu

Mają kasę, nie tylko na budowanie. Oni zainwestowali w ludzi którzy potrafią ściągać pieniądze z funduszy UE.

Felczer
Felczer
1 rok temu

Czy to prawda co mówią na mieście, że dyrektorem szpitala ma być tancerz od Pieluchy, ten co się „wykazywał” w Elbeście?

Tomek
Tomek
odpowiedział na komentarz  Felczer
1 rok temu

Pewnie kasa potrzebna tej co ja zrobili na kilkadziesiąt tysięcy?

Znachor
Znachor
odpowiedział na komentarz  Tomek
1 rok temu

No ciekawe kogo becia namaści, Pawła czy Krzysia a może kogoś merytorycznego?

Kasa
Kasa
odpowiedział na komentarz  Znachor
1 rok temu

Będzie ten, który bardziej lubi koty. Wiadomo o co chodzi.