R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatSukces zbiórki dla podopiecznych Schroniska w Trębaczewie

Sukces zbiórki dla podopiecznych Schroniska w Trębaczewie

Wolontariusze związani z grupą MTB Działoszyn postanowili zorganizować noworoczną zbiórkę na rzecz zwierzaków ze Schroniska w Trębaczwewie. Inicjatywa spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem.

W sobotę 16 stycznia na terenie Gminnego Schroniska dla Bezdomnych zwierząt w Trębaczewie odbyło się podsumowanie akcji „Noworoczna zbiórka MTB Działoszyn i Przyjaciele dla Schroniska w Trębaczewie”. Przez kilkanaście dni trwania akcji przekazano na rzecz schroniska: 322 kg karmy suchej, 7 dużych puszek karmy mokrej, 40 małych puszek karmy mokrej, 8 smyczy, 33 obroże, 15 litrów płynów (do mycia podłogi, mydła i płynu do dezynfekcji), 2 miski, 5 szt. preparatów leczniczych dla zwierząt, 7 szt. smaczków dla psiaków, 8szt. Akcesoria do pielęgnacji psów (szczotki, trymery, obcinaczki), duży transporter dla psów, koce, ręczniki i legowiska. Bez wątpienia zainteresowanie zbiórką przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Całą akcję wsparło wiele osób prywatnych, okolicznych firm oraz Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn Pan Rafał Drab. Dzięki ludziom o dobrych sercach łatwiej będzie przetrwać naszym psiakom mroźną zimę. Wszystkim przyjaciołom schroniska jeszcze raz serdecznie dziękujemy w imieniu psiaków – mówi Jolanta Bednarska, wolontariuszka ze Schroniska w Trębaczewie.

Podopieczni schroniska otrzymali nie tylko wsparcie materialne. Pomimo zimna i śniegu, dzięki niezawodnym wolontariuszom, psiaki zostały wyprowadzone na spacer, co sprawiło im ogromną frajdę.

Dziękujemy wszystkim którzy pomogli w organizacji zbiórki, a przede wszystkim osobom które nie przeszły obojętnie i tak hojnie obdarowały nasze psiaki. Szczególne podziękowania kieruję do Urzędu Miasta w Działoszynie, firm Asmar Wap, Szymex oraz Michała Mateji. Jednocześnie zachęcamy do dalszego wspierania naszych braci mniejszych – podsumowuje akcję Maciej Leszczyk organizator zbiórki i jednocześnie założyciel grupy MTB Działoszyn.

Organizatorzy mają nadzieję, że efektem końcowym akcji będzie większe zainteresowanie adopcjami porzuconych psiaków.

źródło i fot.: Organizatorzy

R e k l a m a

3 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

3 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Pge
Pge
3 lat temu

Ten PiS jest zły i ta posłanka stąd

Kawka
Kawka
odpowiedział na komentarz  Pge
2 lat temu

A jaka jest ruda złośliwa donosicielka w koronkowych majtkach?

Ela
Ela
2 lat temu

Cudowna promocja dla gminy, a tymczasem gminne bezdomniaki trafiają nie do Trębaczewa, tylko do Wojtyszek, położonych o 64 km stąd. Więc jak to jest, że psy z Pajęczna są skazywane na wieloletnie tkwienie w Wojtyszkach, gdzie nie ma wolontariatu, nikt nie dociera tam z paczkami karmy, nikt psa nie pogłaszcze, nikt go porządnie nie ogłosi i nie dba, żeby został szybko wyadoptowany, bo za nim idą grube pieniądze dla właściciela prywatnego schroniska i bardziej opłaca się psa trzymać niż wyadoptować. A śmiertelność w Wojtyszkach utrzymuje się na poziomie 40-50%. Dlaczego z tym się nic nie robi od lat??? W zeszłym… Więcej »