R e k l a m a
Strona głównaPopularneTrzy duże strefy turystyczno-rekreacyjne w Działoszynie

Trzy duże strefy turystyczno-rekreacyjne w Działoszynie [WIDEO]

Urząd Miasta i Gminy Działoszyn jest już na finiszu ogromnej inwestycji w turystykę i rekreację. W ramach projektu zagospodarowano trzy duże strefy: „Obszar przy lesie”, „Obszar na wyspie” oraz „Obszar nad rzeką”, a także wybudowano ścieżki rowerowe. Każdą ze stref pilnują kamery miejskiego monitoringu. Na realizację zadania za niemal 10 milionów złotych gmina pozyskała duże środki zewnętrzne. 

Zdecydowana większość prac została już wykonana i mieszkańcy tłumnie odwiedzają nowe miejsca rekreacji. Jeszcze w 2019 roku ukończone zostały ścieżki rowerowe  wzdłuż ulicy Grota-Roweckiego oraz od ul. Bankowej do Lisowic. Później do użytku oddana została kładka łącząca miasto z „wyspą”. Jednak, jak podkreślają mieszkańcy, największe wrażenie robią dwie strefy „Obszar na wyspie” oraz „Obszar nad rzeką”.

Nad rzeką przygotowano plażę z piasku płukanego wraz z przebieralniami oraz placem zabaw dla dzieci. Wybudowano m.in.: dwa boiska do piłki plażowej, mini place zabaw, ścieżki zdrowia wraz z zatokami do ćwiczeń i urządzeniami, siłownie zewnętrzne, bulodrom, miejsce do wodowania kajaków oraz wiaty piknikowe.

Na wyspie powstała scena wraz z miejscami siedzącymi dla publiczności, która świetnie sprawdzi się do organizacji imprez plenerowych. Dla lubiących aktywny wypoczynek powstały boiska do piłki nożnej, siatkowej, plażowej, siłownie zewnętrzne, lodowisko, plac do ćwiczeń parkour. Rodziny z dziećmi ucieszą się z placu zabaw, ścieżek pieszo-edukacyjnych oraz wiat piknikowych.

Działoszyn jest położony na malowniczych terenach, a dzięki tym inwestycjom podniesiemy jeszcze bardziej nasze walory turystyczne. Jednak przede wszystkim nowe strefy to świetne miejsca przeznaczone do rekreacji dla naszych mieszkańców. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, od spacerów na łonie przyrody po aktywny wypoczynek. Te miejsca mają swój urok i można tutaj wypoczywać całymi rodzinami – mówi burmistrz  Działoszyna Rafał Drab.

Na ukończeniu jest trzecia strefa „Obszar przy lesie” sąsiadująca ze stadionem miejskim.  To tutaj zlokalizowany będzie skatepark,  boisko wielofunkcyjne, pole do mini golfa, pumptrack dla rowerów, ścieżka zdrowia, plac zabaw oraz dwie siłownie zewnętrzne. Inwestycja ma zostać ukończona we wrześniu tego roku.

fot.: UMIG Działoszyn / wideo: CyfroweJutro.pl
R e k l a m a

36 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

36 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Ona
Ona
2 lat temu

A kiedy cokolwiek nowego powstanie w Pajęcznie??? Bieda z nędzą….

Grześ
Grześ
odpowiedział na komentarz  Ona
2 lat temu

Chcieliście PIS to macie.
Tak jest w całej Polsce.
Sami się nie wybierają…jeszcze

Last edited 2 lat temu by Grześ
Aaaa
Aaaa
odpowiedział na komentarz  Ona
2 lat temu

Dokładnie kiedy

Tomasz
Tomasz
odpowiedział na komentarz  Ona
1 rok temu

Przecież Burmistrz Pajęczna w radio ZW w styczniu b.r. zapowiadał, że Pajęczno dostało dofinansowanie UE i w najbliższym czasie będzie m.in. rewitalizacja Parku 1000-lecia, zapewne też będzie siłowania zewnętrzna, ładne ścieżki itd. Już nie mogę się doczekać. Panie Burmistrzu kiedy dokładnie możemy się spodziewać tej realizacji?

Beti
Beti
2 lat temu

A co na Smykowiznie, bida z nędzą?

Marcin
Marcin
odpowiedział na komentarz  Beti
2 lat temu

E tam bida, u jednej mieszkanki kasy w bród. Ale za co?

Topless
Topless
2 lat temu

Pustynia bez zieleni. Latem będzie ,,patelnia”.

Ruda k
Ruda k
odpowiedział na komentarz  Topless
2 lat temu

Beti nie chce nic załatwić, tak to wygląda. Aby koty były tłuste i kasa na konto.

dee
dee
odpowiedział na komentarz  Topless
2 lat temu

ty mozesz latem isc do parku gdzie masz pelno zieleni i na laweczce posiedziec super

Jan
Jan
odpowiedział na komentarz  Topless
2 lat temu

Wszędzie jest posiana trawa także tylko czekać aż się zazieleni

Paj
Paj
2 lat temu

Może niech Administrator otworzy osobną stronę twój Działoszyn bo wchodząc w stronę twojepajeczno chcę czytać o PAJĘCZNIE

Paj
Paj
odpowiedział na komentarz  Redakcja
2 lat temu

Gdzie jest w nazwie powiat strona się nazywa twojepajeczno a nie twój powiat

RTD
RTD
odpowiedział na komentarz  Paj
2 lat temu

Ja prdl 🙁

Tylko dwa cytaty: 'Pajęczno w nazwie serwisu odnosi się do całego powiatu.” ODNOSI.

I z o nas, tak ma dół przewiń stronę: „TwojePajeczno.pl to lokalny portal informacyjny. Znajdziesz u nas informacje z gmin: Działoszyn, Kiełczygłów, Nowa Brzeźnica, Pajęczno, Rząśnia, Siemkowice, Strzelce Wielkie, Sulmierzyce. Miesięcznie notujemy już ponad 500 000 odsłon.” LOKALNY

Np. nasz najukochańszy powiat to powiat pajęczański. Nie „powiat gmin takich i takich od razu w nazwie”. Analogicznie jest z nazwą portalu.

Last edited 2 lat temu by RTD
Paj
Paj
odpowiedział na komentarz  RTD
2 lat temu

Już jest portal internetowy IPP i tam są informacje z Powiatu a tutaj robi się nie potrzebny dubel tutaj powinno być wyłącznie i tylko o Pajęcznie

Grendż
Grendż
odpowiedział na komentarz  Paj
2 lat temu

Internetowe Paszkwile Przygodzkiego

Paj
Paj
odpowiedział na komentarz  Redakcja
2 lat temu

I gdzie te newsy mieszkańcy Pajęczna mają korzystać z forum by sami pisali co się dzieje w Pajęcznie 🤔

łolaboga
łolaboga
odpowiedział na komentarz  Paj
2 lat temu

zawsze możesz założyć portal twojdzialoszyn.pl, dometna chyba jest wolna 😉

Paj
Paj
odpowiedział na komentarz  łolaboga
2 lat temu

Nie wiem co to jest dometna wg twojej logiki ale nie ma sensu otwierać kolejnej strony dla Działoszyna i innych reszte okolicznych wiosek.

Last edited 1 rok temu by Redakcja
Jan
Jan
odpowiedział na komentarz  Paj
2 lat temu

Administrator nic dobrego nie napisze o Pajęcznie bo go nie lubi, szczególnie władzy, nie może się pogodzić z tym, że nie ma już swojego mentora na Parkowej więc pozostał mu kierunek Działoszyn

Paj
Paj
odpowiedział na komentarz  Jan
2 lat temu

Nie oczekuję że Administrator napisze coś dobrego o Pajęcznie ale w ogóle cokolwiek o Pajęcznie brakuję mi tutaj trochę takiej dziennikarskiej dociekliwości np jaka będzie wizja Pajęczna brakuje wywiadów z władzami burmistrzem lub wiceburmistrzem czy też z radą miejską mieszkańcy mają prawo wiedzieć jakie będą inwestycje na najbliższe lata jakie powstaną sklepy czy będzie Lidl kilka budynków się remontuje do użytku publicznego co w nich będzie jakie dni Pajęczna na 2022 itp itd ….a wchodząc tutaj ostatnio jest tylko Działoszyn Rząśnia Sulmierzyce itp itd od tego są strony Powiatowe np IPP

Stanisław
Stanisław
odpowiedział na komentarz  Paj
2 lat temu

A co może napisać o Pajęcznie ? Coś tutaj się dzieje o czym można napisać ? ?

Mimek
Mimek
odpowiedział na komentarz  Stanisław
2 lat temu

Jest w Pajęcznie koncepcja 👍

Artur
Artur
2 lat temu

Ładny park, ale na 10 milionów to on nie wygląda

Iwona
Iwona
2 lat temu

Człowieku 10 ml to całość projektu nie tylko to co na zdjęciach jest kładka na wyspę, obrzar przy lesie na stadionie, obszar nad rzeką za mostem, obszar na wyspie i to. Właśnie z obszaru na wyspie są zdjęcia. Jest coś zrobione źle, nie jest robione też źle eh……

stukupuku
stukupuku
odpowiedział na komentarz  Iwona
2 lat temu

zadbajcie najpierw o to, co macie, dopiero potem chwalcie sie

Iwona
Iwona
2 lat temu

A i zapomniałam dodać że jeszcze ścieżki rowerowe do cementowni i lisowic

Mieszkaniec
Mieszkaniec
odpowiedział na komentarz  Iwona
1 rok temu

Ale do Lisowic tylko jednokierunkowa to jak wrócić?

Tomasz
Tomasz
2 lat temu

Jeszcze sporo do zrobienia bo gdy przyjdzie duży upał to nie będzie się gdzie schronić przed słońcem na tej otwartej przestrzeni . Podobno już ławki pomieszczone no i nie ma kibelkow.

Jan
Jan
odpowiedział na komentarz  Tomasz
2 lat temu

Faktycznie brak toalet i o wiele za mało koszy to duży problem tych miejsc dlatego że ludzie będą zostawiać śmieci na ławkach a załatwiać potrzeby w krzakach więc za chwile może być niezły „klimat” tego miejsca.

Czarek
Czarek
2 lat temu

A gdzie basen i stadion!
Nie wiem kiedy są wybory samorządowe ale znów będzie to na sztandarach wyborczych.Przy następnych wyborach ta sama śpiewka.Na miejscu Pajeczna bym tak nie narzekał. Macie fajnie zrobione koło jeziora i stadionu i drogi asfaltowe.U nas jest to ubity kamień wapienny.

Lusia
Lusia
odpowiedział na komentarz  Czarek
2 lat temu

Basenu niema i nie będzie! To tylko obietnice żeby głupie dziolosoki głosowali na swojego guru. Basen obiecuje od 2010 roku. Jeden projekt krytej pływalni już był. Ale się przedawnił i teraz robi drugi projekt. A kasa z pierwszego wyrzucona w błoto.

Xya
Xya
2 lat temu

Super miejsce na niedzielny spacer z rodzinką. Koszy jest sporo ale chyba musiałby tam stać przy każdej ławeczce żeby ludziom chciało się wyrzucać śmieci. Znając życie i to by nie wystarczyło. Jak ktoś dobrze wychowany to i 10 kroków dalej wyniesie śmieci po sobie.

Filip
Filip
2 lat temu

Że nie ma basenu to bardzo źle. Poza tym dobre pomysły.

Mieszczka
Mieszczka
2 lat temu

Super. Bardzo ładnie.
Może by tak jeszcze zadbać o place, które już istnieją od kilku lat na terenie miasta?

Zbig
Zbig
2 lat temu

Pozazdrościć Działoszynowi.