R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatUroczyste otwarcie nowego budynku Urzędu Gminy w Rząśni

Uroczyste otwarcie nowego budynku Urzędu Gminy w Rząśni

W czwartek 30 września 2021 r. odbyło się uroczyste otwarcie wraz z przecięciem wstęgi nowego budynku Urzędu Gminy w Rząśni zlokalizowanego przy ul. 1 Maja 37, a także jego poświęcenie przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Andrzeja Przybylskiego.

Uroczystość rozpoczęła się od zaprezentowania gościom historii budowy budynku, genezy jego powstania oraz opis zastosowanych w nim – czasem bardzo nowoczesnych, a przede wszystkim proekologicznych – rozwiązań.

Następnie głos zabrał gospodarz obiektu wójt gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk, raz jeszcze witając wszystkich gości oraz dziękując wszystkim tym dzięki którym wzniesienie nowego budynku – będące dużym wyzwaniem dla gminy, zostało przeprowadzone z powodzeniem. Wójt podkreślał również w swym krótkim przemówieniu rolę współpracy samorządów i sfery rządowej na wszystkich szczeblach w tego rodzaju przedsięwzięciach, kładąc szczególny nacisk na konieczność wspólnego zgodnego, bezkonfliktowego działania na rzecz lokalnych społeczności.

W następnej kolejności nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, będące symbolem otwarcia budynku. Symbolicznego aktu otwarcia dokonali: Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego Iwona Koperska, Krzysztofa Ciebiada – Poseł na Sejm VIII Kadencji, Przewodniczący Rady Gminy Rząśnia Jarosław Popławski, główny projektant budynku pasywnego Urzędu Gminy Bożena de Bończa, wykonawca budynku Piotr Machalewski.

Po przecięciu wstęgi głos zabrał Jego Ekscelencja Ksiądz Biskupa Andrzej Przybylski, mówiąc o potrzebie błogosławieństwa oraz wygłaszając słowa Ewangelii, a także symbolicznie święcąc budynek. Po części oficjalnej odbyła się krótka prezentacja wnętrza budynku oraz słodki poczęstunek przygotowany z lokalnych produktów.

Budynek zlokalizowany jest na działce, gdzie powierzchnia parkingowa, której dotychczas brakowało, stanowi 1100 m2.  Obiekt o kubaturze ponad 8. 597 m3 ma powierzchnię użytkową 1950 m2 . Powstał w systemie budownictwa pasywnego, jest nowoczesny i w pełni  dostosowany  do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz osób ze szczególnymi potrzebami. Budynek ma 35  pomieszczenia biurowe, zaplecza socjalne i sanitarne, ciągi komunikacyjne, dwie sale konferencyjne,  nowoczesne archiwum zakładowe. Zapewnia komfortowe warunki pracy i obsługę mieszkańców.

Przypomnijmy również, że powstanie budynku było możliwe dzięki wysokiemu dofinansowaniu  ze środków zewnętrznych w kwocie 7 milionów 250 tys.zł, które udało się  wówczas pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego i które było jednym z najwyższych kwot dofinansowania na tego typu projekty.

źródło i fot.: UG Rząśnia
R e k l a m a

22 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

22 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Ołówek
Ołówek
2 lat temu

Bardzo ładna fasada budynku. Robi wrażenie. Bardzo mi się podoba.
Natomiast wizytę Jego Ekscelencji chyba można było sobie darować. Nawet w takiej Rząśni sojusz tronu z ołtarzem??

Wojtek
Wojtek
odpowiedział na komentarz  Ołówek
2 lat temu

chyba pierwszy raz się zgodzę z Ołówkiem 😀 u nas klecha musi być wszędzie, nawet na otwarciu marketu… mam nadzieję, że jeszcze 2 / 3 pokolenia i to się zmieni…

jy6hhh
jy6hhh
2 lat temu

klechy tam najwazniejsze

Bobo
Bobo
2 lat temu

Tekst tak zawiłe napisany że gdyby nie to, że ogólny jego zamysł jest oczywisty to jest trudny do zrozumienia

Rozumiem
Rozumiem
odpowiedział na komentarz  Bobo
2 lat temu

Jest ok, są przecinki i kropki weź oddech i zacznij rozumieć to co czytasz. Czasem książkę na bęben wrzuć a nie artykuły z faktu i memy czy tylko tytuły 😉

Last edited 2 lat temu by Rozumiem
Gregor
Gregor
2 lat temu

A gdzie wielmozna posłanka stąd? Taka uroczystość bez niej?

Góral
Góral
odpowiedział na komentarz  Gregor
2 lat temu

Co to znowu opuściła lokalną społeczność? A wybory blisko, Ciebiada był.

Alojz
Alojz
odpowiedział na komentarz  Gregor
2 lat temu

Wicewojewody tez nie widać, Karol gdzie ty jesteś?

Aneta
Aneta
2 lat temu

Pajeczanski pis znowu niewidoczny, mają gdzieś lokalne społeczności. Na razie kasa idzie im na konto, ale przyjdzie czas na rozliczenia.

Aldona
Aldona
odpowiedział na komentarz  Aneta
2 lat temu

Beata gdzie ty jesteś, wyjdz do ludzi, zostaw te tłuste koty.

Smyk ze smykowizny
Smyk ze smykowizny
2 lat temu

Wczoraj pis i posłanka stąd zaklepali pisi nieład. Będziecie płacić wiecej, nie odliczycie składki zdrowotnej, itd. Brawo Becia, cenimy cię za to? Policzymy się.

Marek
Marek
odpowiedział na komentarz  Smyk ze smykowizny
2 lat temu

No to kolejne pisowskie dziadostwo. Brawo Becia.

Aldona
Aldona
odpowiedział na komentarz  Marek
2 lat temu

Pis potrzebuje ludzi jak są wybory a potem doi kasę i ludzi ma na końcu przewodu pokarmowego.

Becik
Becik
odpowiedział na komentarz  Smyk ze smykowizny
2 lat temu

Czemu ta Pielucha nie pomaga rozwiązać sprawy Turowa? Zawsze wspomagala ludzi z dolnego śląska, jak choćby Justyne, Slawka, Mariana czy Andrzeja. Przecież ma wyjątkowe doświadczenie w załatwianiu szkód górniczych, jak choćby w gminie Sulmierzyce. Beata pokaz co potrafisz, nie kryj się, nie udawaj że nie wiesz o co chodzi. Pomoz koledze Mateuszowi.

IRYS
IRYS
odpowiedział na komentarz  Becik
2 lat temu

Skąd takie szczegółowe informacje masz Becik? Pewnie się skundliłeś i przeszedłeś na stronę formacji idiotów, taki ktoś to menda.

Becik
Becik
odpowiedział na komentarz  IRYS
2 lat temu

I tu się mylisz, jestem po właściwej stronie. Miałem propozycje aby się skundlić ale nie skorzystałem. A informacje czerpię z życia, oceniam ludzi po tym co robią a nie mówią. A formacja idiotów, jak ich nazywasz nie robi dobrze dla kraju, tylko dla siebie. Szczegółowych informacji mam dużo. Pozdrawiam.

Tymek
Tymek
odpowiedział na komentarz  Smyk ze smykowizny
2 lat temu

Najbardziej podoba nam się twoja podwyżka. Nam miska ryżu wystarczy.

Kawka
Kawka
2 lat temu

Kiedy Kaczor rozprawi się z Pielucha. Za posła Matuszewskiego się juz wziął. Trzeba tepic patologie i dziadostwo. Psuja wizerunek pisu jak mało kto. Tylko kasa się liczy.

Epj
Epj
2 lat temu

Teraz kolej ba sulmerzyce

Pele
Pele
2 lat temu

Gdzie ten urząd otworzono ?

uncle dance
uncle dance
odpowiedział na komentarz  Pele
2 lat temu

W Rząśni

KapuczoZLipnika
KapuczoZLipnika
2 lat temu

A kiedy otworzą gminę w Siemkowicach?